Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tékozló

    tag

    válasz #75912448 #10840 üzenetére

    Igen, ekkor nem volt 24p-m, ahogyan a legtöbb mkv-nél sincs, nélküle meg akadozott a mozgás. Viszont TM-nel nem volt sok a képi hiba, ált. a gyári Sima be is szokott válni, ám az említett rész a pásztázós híddal, korláttal ki szokott fogni a TV-n és az adott rész valóban ki is fog a gyári beállításokon. Ekkor a Felhasználói beállítás segített a kb. 7-es értékkel (6-os is jó, de még számomra nem elég folyamatos, a 8-as meg bár még folyamatosabb, de kezd képi hibákat adni). Ezért szoktam a filmeket Felhasználói 7-es értéken nézni és akkor folyamatos minden plusz képi hibát sem szoktam észlelni.
    Lehet, hogy jó lenne egy jó külső 24p-s lejátszó, de eddig a hiányát nem éreztem. Ha nem kéne TM-t (trükköt, és ezáltal belenyúlni a képbe úgy, hogy annak hibája is lehet) használni és cserébe folyamatos lenne a mozgás, az mindjárt más lenne, de ehhez tényleg az kéne, hogy minden filmet 24p-ben ismerjen a lejátszó, mert jelenleg a WD TV Live-om nem szokott segíteni abban, hogy a TV-n előjöjjön a valósághű mozi választhatósága. Amikor számítógépen játszom le, akkor látszik, hogy az mkv film 24 fps-el megy, ki is írja a Fraps.

Új hozzászólás Aktív témák