Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tékozló

    tag

    Mi a véleményetek, melyiket vegyem: LG 47LA660S, vagy Philips 47PFL5008K/12. Esetleg Samsung? Fontos a jó képminőség, szép, élénk,de akár élethű színek. Meg az is,hogy árban ezeknél ne legyen drágább. Úgy gondolom, hogy ami tud élénk színeket, abból vissza is lehet venni; ha meg eleve fakó, akkor ahhoz nem biztos, hogy lehet hozzá adni. Monitornak is használnám - messzebbről mint egy monitort - képnézegetésre, játszanék is, tehát az input lag is számít. Valamint a jó smart funkciók is jók lennének, hogy ne kelljen mindig számítógépről netezni, de ez annyira mégsem számít, mint a minőség, és az ár. A jó fogyasztásnak örülnék, a fenti Philips állítólag A++, a konkurensek A+-osak.
    Az LG valós 100Hz-es ha jól tudom, ez tényleg számít, látszik, ha igen minél? A monitor 60Hz-es, mégis elég. Egyáltalán IPS paneles a Philips, és kétmagos a CPU-ja? A menüje nem lassú a Philipsnek? A TV magasan lenne a falon (1,6 m), így csak előre döntött TV-vel lehet az ágyról (3,5m a táv.) 3D-t nézni? Távirányítóban melyiké jobb? Tudom, hogy sok a kérdés, de nem könnyű a döntés, főleg, hogy a Philips sok helyen nincs is, ha meg van a boltban, az másik típus.

  • Tékozló

    tag

    válasz xerobyte #6103 üzenetére

    A hivatalos magyar garanciára tudsz kiterjesztett garanciát kötni, míg ún. EU-s garanciásra nem lehet. Utóbbira termékbiztosítást szoktak ajánlani, melyben én annyira nem bíznék. Ez csak törésre, külső eseményekre fizet, hardveres hibákra nem. Ebből kifolyólag szerintem sokan összetörik a tv-t, kérdés ezt mennyire bírja el a biztosító, ha kis hibák miatt is összetörnek drága tv-ket. Legalább is ezt tanácsolják az "okosok", hogy törd össze a tv-d, ha baja van. Ez pazarlás és csalás is amit persze elég nehéz bizonyítani, de ebből kifolyólag simán kamu biztosítás/biztosító is lehet a háttérben ha ez az ügymenet a jellemző és miután összetörted a tv-det, kiderül, hogy nem fizetnek, mert a biztosító meg csődbe ment.
    Úgyhogy én hivatalos magyar garanciát javaslok kiterjesztett garanciával, ez kicsit drágább készülékvétellel jár, de inkább bízok a javításban és az efféle biztosításban, mint a "törd össze és majd kifizetikben", mert ez hosszú távon nem hinném, hogy működőképes.

  • Tékozló

    tag

    válasz ra^ven #7522 üzenetére

    Hello!

    Nekem eddig minden mkv-t lejátszott az LG 47LA690S, kivéve egy 3D-s japán rajzfilmeset. ISO-t nem játszik le, de VOB-ot lejátszott és AVI-kat is DIVX tömörítéssel. Igaz utóbbinál ha beletekerek, akkor utána elmegy a hang és ki kell kapcsolni a tv-t, hogy visszajöjjön.
    Filnézésre jó a lejátszója, de pl. képméretet nem lehet állítani, csak eredeti méretre, vagy teljes képernyűszélességűre. Jó lenne nagyítás is néha, de ezt nem tudja a lejátszója.
    Külső HDD-ket jól kezeli, 1TB-osat, 500GB-osat, és 250GB-osat is kezeli. Az 1TB-os csurig van JPG képekkel, ezekkel sincs baja. Más kérdés, hogy 4:3-ban mutatja a 4:3-as képeket, nem tudja szélesre húzni képlevágással. Nagyítani lehet, de az meg macerás.
    Sarkokban sötét szobában látni bevilágítási felhősödést, és gyors jelenetnél észre lehet venni sávosodást pl. az égbolton. Ezen kívül nagyon jók a színei, jól kalibrálható, tetszik a 3D-je, de csak a tv síkjában jó min. 2 méterre a tv-től. Jó a fényerősség az élesség, a truemotion is. Utóbbi leginkább nagyon jó minőségű mkv-knál jó lassabb mozgásoknál, mivel agyontömörített mkv-nál a truemotiont le kell venni kis értékre a gyors mozgások miatt.
    A smart a semminél alig jobb, a böngészője bár lassú, de egész tűrhető.
    A TV hangja is egész tűrhető ha nincs házimozi.

    [ Szerkesztve ]

  • Tékozló

    tag

    válasz ra^ven #7525 üzenetére

    Igen, vegyesnek néz ki a kép, igazából az a bajom, hogy ennyi pénzért nem kifogástalan tv-t kap az ember, hanem kompromisszumosat. És ahogyan nézem másik LED TV-kel is ez a helyzet. A plazma ami kompromisszummentes a képet illetően, de én azt monitornak nem használnám és fogyasztani is többet fogyaszt, de ez van akinek nem számít.
    1 hónapja van meg a tv, de a hibákra fókuszál a szemem, pedig eleinte nagyon lenyűgözött a képe. Mostanság inkább azon filózok, hogy ennyi pénzért miért kell képhibáknak is lennie? Előtte 47LA660S volt 1 hétig, az pixelhiba miatt lett cserélve 3 napon belül.
    Aki finnyás az talán vegyen inkább plazmát, igaz annak is van hibája, mint a villódzás és több plazmát láttam, ami pár év után pl. 4:3 mentén más fényerőt adott a sok 4:3-as műsor nézése után.
    Még valami...
    A kép nagyon tükrőződik. Ezért be kell sötétíteni, ha meg besötétítesz, akkor előjön a felhősödés a sötét jelenteknél.

    [ Szerkesztve ]

  • Tékozló

    tag

    válasz ra^ven #7527 üzenetére

    A Smartban a Samsungon kívül a többi még gyengébb. A Smartnál én a böngészőt használom, és még a Youtube-ot is böngészőből, mert a külön Youtube alkalmazás lassú is, nehézkes is a kezelése. A böngészőnél meg legalább olyan, mint a PC-n, csak lassabb.
    A többi Smart alkalmazás meg nem tudom mire jó, igazán semmire. A játékokkal ugyan ki játszik? A többi Smart is 3 nap után már nem lesz érdekes.
    A böngésző meg szerintem használható még ha lassú is. A beépített wifi nem túl erős, ezért könnyen bont a kapcsolat, de sajnos tényleg messze a router, mert a telefonomon is néha eldobja a kapcsolatot, míg a PC antennás wifije stabilabb.
    A Smart biztos nem tökéletes, mert az a TV leginstabilabb része! Pl. bekapcsood a TV-t, rádugsz egy HDD-t, elindítod a Smartot és 1 percig hezitál, mert keresi a WIFI-t, beolvassa a HDD-t, meg még nem tudni min, de töpreng a TV. Nem egy multitaszkos az biztos. Persze mindig lehet mondani, hogy instabil a wifi jelem, mert pl. ha kikapcsolom a wifi-t, akkor ez az idő a felére csökken, de az is fél perc.
    A Sony még lehet jobb az elektronikát illetően, de cserébe nem is ebben az árban, ill. méretben. Az viszont nagyon úgy néz ki, hogy ennyi funkcióval ebben az árkategóriában kompromisszumosak az LCD TV-k. Egy nagyon jó elektronikával és összeszereléssel talán lehet ez jobb, pl. a Sony-nál, de azt nem próbáltam sötét szobában, boltban meg ez is teljesen jó.
    A Philipsnek amit néztem nagyon lassú volt még a TV-menüje is, a Smartot meg sem néztem ezek után, de arról sokkal rosszabbakat írtak, mint az LG-ről. Én a Samsung és az LG között vacilláltam, de a passzív 3D miatt ezt választottam. Ugyanis 2,5 m-ről már elég a passzív is, a másik, hogy nappal is, világítás mellett is kényelmesebbnek tartom a passzív 3D-t.
    Szerintem elkezdtem meglátni a hibákat a sok fórumolvasgatás után, ill. eleinte olyan sok az újdonság, hogy az ember nem tud úgy odafigyelni a részletekre.
    Ettől függetlenül nem rossz a TV, de kell hozzá kompromisszum kötni. Ha nem tök sötét szobában nézem, akkor nem is venni észre a felhősödést, de akkor meg a tükröződés látható.

  • Tékozló

    tag

    válasz Gicz #10752 üzenetére

    A mozgásmegjelenítési próbáról írnék a 47LA690S TV-mnél.
    Mindkét videón amit Gicz feltöltött a mozgás rossz. Az ábra szellemképes bárhol megállítva is a videót, tehát már képkockánként sem jó a kép. Sem TV-n, sem monitoron, de hangsúlyozom a képet megállítva sem. Így mitől lenne jó a TV-n, ha a film maga szellemképes? A metronomnál interlace-es a mozgás megállítva is, ezért ez sem jó akármin is néztem akár állóképekként is. A TV-ben nincs deinterlace funkció.

    Kipróbáltam a Philips Sniper tesztet és alapból nagyon akad a mozgás, rossz nézni. A Trumotion sokat segít, a Sima és a Törlés gyári beállítások folyamatossá teszik a mozgást, de nem lesz ettől sem tökéletes pl. az átlóban lefelé jövő kameramozgásnál az emeletek, élek mozgásmegjelenítése bár sima és folytonos, de nem teljesen pontos rajzolatú. Mintha kevés lenne a TV kapacitása hozzá, hogy kiszámolja. Ennek ellenére nagyon sokat javít a mozgáson, főleg, hogy kikapcsolt Trumotionnal majd nézhetetlen az egész. Ennél kell a Trumotion, főleg a gyári beállításokon jó, míg Felhasználói beállításokon 4-es és 5-ös értéken sem igazán folyamatos még. 9-es és 10-es értéken meg siklik, nagyon folyamatos, de feltűnő képi hibákat is produkál mellé. A 6-os, 7-es, esetleg 8-as értéken talán használható, de a gyári beállítások jobbak.

    Megnéztem az Obliviont is 4:10-nél a korlátokat. Nálam ha jól emlékszem 17, vagy 19GB mkv formátumú a film, és eredetileg is van kicsi képhiba a függőlegesen álló bal oldali korlátnál mindent kikapcsolva ahogy mozog a kamera egy pillanatra, de ez lehet tömörítési hiba is és tényleg pici képi hiba. A Trumotiont bekapcsolva nagyon jól javul a mozgás folytonossága, de a gyári beállításokon (Sima és Törlés) elcseszi (eltöri) a korlátot mozgás közben. Viszont Felhasználói 6-os, és 7-es értéken tök jó, kivéve ott, ahol amúgy is van egy pici képhiba kikapcsolt Trumotionnal is. Ott mintha picit még növelne a már meglévő képi hibán is. Amúgy nem teljesen értem ezt a Felhasználói beállítást, mert hiába ugyanaz a számérték, mint a Sima, vagy a Törlés gyári beállításainak, mégis máshogyan javít a mozgáson, ráadásul nem lineárisan. Nálam csak de-judder van, de-blur nincs.

    Összegezve: nem túl gyors jelenetű filmeknél a gyári Sima és a Törlést szoktam használni, lassú mozgású filmeknél a Felhasználói 10-es értéket. Akciófilmeknél Felhasználói 7-es értéken használom a TV-t, esetleg gyári Sima beállításon. Néha valósághű mozin, amikor támogatja a lejátszó és a film. Egyébként valósághű mozinál nem szaggatott a kép egyáltalán, míg ha kikapcsolom (persze a Trumotion is ki van kapcsolva közben), akkor szaggatós, 24 fps a mozgás.
    Még annyit, hogy nálam sosincs szappanopera hatás abban az értelemben, mintha elcsúszna a film, a sebesség nem folyamatos, folytonos lenne. De mintha mikor megvettem volna a TV-t, akkor még belefutottam volna ilyen hibákba. De azóta vagy 5-ször frissült a TV szoftvere, talán javítottak, változtattak ezen?? Egy biztos, hogy nálam már jó ideje nincs baj azzal, ha a kép folyamatos. Max. a folyamatosság túlzóra állítva szellemképes hatást csinál a gyors mozgásoknál, illetve faágak, korlátok esetleg eltörnek mozgás közben. Viszont eltalált értéken észrevehető hiba nélkül tud működni miközben folyamatos a mozgás a legtöbb filmnél. Ez alól eddig kivétel a Sniper videóteszt, ahol már kijön a TV nem elégséges hardvere az átlós pásztázós résznél.

    [ Szerkesztve ]

  • Tékozló

    tag

    válasz Tékozló #10823 üzenetére

    Ja igen; a 24 frames/second test video (100hz Test.mp4) tök jó volt a Sima, a Törlés, és a Felhasználói 7,8,9,10-es beállításokkal. Felhasználói 1-6-ig nem volt teljesen folyamatos az utolsó oszlop mozgása.

  • Tékozló

    tag

    válasz #75912448 #10824 üzenetére

    Szerintem 7 alatti értéken nem volt képi hiba, de nem volt elég folyamatos a mozgás. 1,2-nél még szaggatott volt és 6-os, 7-es értékre vált folyamatossá. Viszont mindezt a TV beépített lejátszójával teszteltem! Az Oblivionnál nem is engedett valósághű mozit bekapcsolni,de az Otthonunk címűnél igen, holott állítólag nem tudja a belső lejátszója a 24p-t. Ennek ellenére néha mégis tudja és szemre is tök jó lett tőle az Otthonunk. Igaz abban aztán nincsenek gyors mozgások, csak lassú pásztázós jelenetek.

    [ Szerkesztve ]

  • Tékozló

    tag

    válasz Gicz #10831 üzenetére

    Mert a folyamatos a természetes, de játékoknál PC-n is az a jó, ha minél folyamatosabb. Nem vágja agyon a filmélményt, mert nem változik a sebesség, csak nem akadozik a mozgás, ami egyébként életszerűtlen is, mert a mozgás nem akadozós az életben sem.
    WD lejátszóm van, de deinterlaceinget nem láttam benne, max. amikor konfigurálom, akkor lehet 1080p-t és lehet 1080i-t is kiválasztani.
    Az Otthonunk nem egy gyors mozgású film, úgyhogy felőlem simán lehet, hogy 60Hz-en ment, de a 3:2 pulldownnak kéne legyen hátulütője, nem? Pl. begyorsulás, vagy beakadás, akadozás néha, nem? Ez meg nem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Tékozló

    tag

    válasz #75912448 #10836 üzenetére

    Pont azt írtam, hogy nem ricegett, hanem folyamatos volt a valósághű mozit bekapcsolva a TV belső lejátszójával. Kikapcsolva volt 24 fps-szerű, nem folyamatos. TruMotionnal meg tök jó, a filmeknél meg be kell lőni, de általánosságban az jó, amit leírtam az összegzésben. Tehát:
    „nem túl gyors jelenetű filmeknél a gyári Sima és a Törlést szoktam használni, lassú mozgású filmeknél a Felhasználói 10-es értéket. Akciófilmeknél Felhasználói 7-es értéken használom a TV-t, esetleg gyári Sima beállításon”.
    A fenti összegzéssel jók és folyamatosak a filmek, a gyors jelenetek, közben pedig nincs látható képi hiba (biztos ki lehetne hozni célirányos teszttel) a belső lejátszóval, hol itt a nagy hiba?
    Nincs BD lejátszóm, csak mkv filmjeim vannak és egy régebbi WD médialejátszóm (ehhez is ingyen jutottam, különben nem lenne), ami nem is biztos, hogy tudja a 24p-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Tékozló

    tag

    válasz #75912448 #10840 üzenetére

    Igen, ekkor nem volt 24p-m, ahogyan a legtöbb mkv-nél sincs, nélküle meg akadozott a mozgás. Viszont TM-nel nem volt sok a képi hiba, ált. a gyári Sima be is szokott válni, ám az említett rész a pásztázós híddal, korláttal ki szokott fogni a TV-n és az adott rész valóban ki is fog a gyári beállításokon. Ekkor a Felhasználói beállítás segített a kb. 7-es értékkel (6-os is jó, de még számomra nem elég folyamatos, a 8-as meg bár még folyamatosabb, de kezd képi hibákat adni). Ezért szoktam a filmeket Felhasználói 7-es értéken nézni és akkor folyamatos minden plusz képi hibát sem szoktam észlelni.
    Lehet, hogy jó lenne egy jó külső 24p-s lejátszó, de eddig a hiányát nem éreztem. Ha nem kéne TM-t (trükköt, és ezáltal belenyúlni a képbe úgy, hogy annak hibája is lehet) használni és cserébe folyamatos lenne a mozgás, az mindjárt más lenne, de ehhez tényleg az kéne, hogy minden filmet 24p-ben ismerjen a lejátszó, mert jelenleg a WD TV Live-om nem szokott segíteni abban, hogy a TV-n előjöjjön a valósághű mozi választhatósága. Amikor számítógépen játszom le, akkor látszik, hogy az mkv film 24 fps-el megy, ki is írja a Fraps.

  • Tékozló

    tag

    válasz Gicz #10842 üzenetére

    Nyilván 60Hz-en adja a monitor, de ha 24 fps a film, akkor a lejátszónak illene felismernie és ennyivel adnia, a TV-nek meg ezt kéne tudnia. Nálam a WD lejátszó ezek szerint nem tudhatja, ha a film maga 24 kép/másodperc. Nem így van? A Fraps ahhoz kellett, hogy megnézzem hány képkockás a film. Az mkv-k 24-ek szoktak lenni, mégsem tudom őket kadenciahelyesen megnézni. Valamiért az Otthonunk az működik a TV belső lejátszójával és látható is, hogy a valósághű mozival tényleg folyamatos lesz TM nélkül. Nem értem miért működik ennél a filmnél, a többinél meg nem.
    Igaz mivel nálam a TM-t be lehet jóra állítani annyira nem fontos ez az egész, költeni meg nem akarok ha most is jó, megfelel nekem. Talán majd ha lesz egy jó médialejátszó, ami okosító meg kamera egyben a Skype-hoz mikor már a TV elavul a flash és mások nem frissítése miatt, akkor veszek egy ilyet.

  • Tékozló

    tag

    válasz #75912448 #10846 üzenetére

    Kb. 2008-as lehet a WD lejátszó, úgy kaptam, mert nem játszott le minden mkv-t, frissítés meg nincs hozzá. A HDMI-kábel miatt csak nem veszik el a tudása, mert egy 1000ft-os 1.3-as HDMI-vel van összekötve a TV-vel.

    [ Szerkesztve ]

  • Tékozló

    tag

    válasz polgi803 #14806 üzenetére

    Érdemes elolvasni a 3D összehasonlítást, még ha nem is éppen friss a teszt, mert lényegében nem változott azóta a két technológia.

    http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2289&old=1

    A villogtatás mindig élesebbnek tűnik a szemünknek, én is élesebbnek láttam az aktív 3D-t, de összességében kell nézni a dolgokat, ezért nálam a passzív lett a befutó az igényeink miatt. Azóta kb. 20 3D-s filmet néztem és 15 2D-s filmet 3D-ben és elégedett vagyok vele.

Új hozzászólás Aktív témák