Hirdetés
Tavaly a Xiaomi Mi Mix mintegy mellesleg stílusú bemutatása simán zárójelbe tette a Xiaomi Mi Note 2 létét, noha a phablet is kiemelkedő specifikácvióval és kivitellel bírt. Idén ismét ezt a menetrendet követte a gyártó, csak most a Mi Note 3 került a ja, és még valami kategóriába. Viszont több szempontból is érdekes az eszköz. Egyrészt nagyon úgy tűnik, hogy a nem a Mi Note 2 a mértékadó referenciapont, hanem a Xiaomi Mi 6, amit a gyártó ki is emelt, konkrétan úgy hivatkozva a készülékre, hogy a nagyobb Mi 6. Viszont a Mi Note 3 hardveres szempontból ezúttal nem a csúcskategóriát képviseli. Vagyis csak félig.
A tavalyi modell az aktuális csúcslapkára épült, ami akkor a Snapdragon 821-et jelentette, a Mi 6 már Snapdragon 835-tel került forgalomba, a Mi Note 3-at viszont a középkategória tetejébe szánt, 14 nanométeres Snapdragon 660-nal szerelték, cserébe vastag memóriakiosztást mellékeltek. A 4 darab, nagy teljesítményű 2,2 GHz Kryo 260-s magot egy megegyező architectúrájú, szintén négy magot tartalmazó 1,8 GHz-es klaszter egészíti ki. Viszont mindehhez 6 GB rendszermemóriát és 64 vagy 128 GB belső tárhelyet dobtak.
A hangsúlyos előlapi íveket elhagyva a kialakítás is a Mi 6 formatervét és megjelenését követi, viszont 5,5 hüvelykes, Full HD IPS panelt szereltek a lényegében vektorosan felnagyított üveg házba. A hátlapon szintén két kamera kapott helyet, a rendszer megegyezik a Mi 6-nál alkalmazott szisztémával. Mindkét szenzor 12 megapixeles, az f/2,6-os blendéjű teleobjektíves lencse kétszeres optikai zoommal szerelt, egyébként pedig a mélységélesség pontosításában is segédkezik, míg a nagylátószögű, f/1,8-as rekeszértékű lencse négytengelyes optikai képstabilizátorral is rendelkezik. Feltesszük, hogy a szoftver is megegyezik, így a kameraképességek biztatónak tűnnek a Mi 6 tapasztalatainak fényében, beleértve az igen korrekt portré módot. Az előlapi kamera viszont 16 megapixelesre fejlődött, intelligens arcszépítő algoritmussal kiegészítve.
Multimédiában határozott fejlődés mindkét elődmodellnek tekinthető készülékhez képest, hogy ezúttal sztereó hangszórópár került beépítésre. Az adatkommunikációs képességekről azoban viszonylag keveset tartottak fontosnak kiemelni a bemutatón, azt viszont jelezték, hogy a Mi Note 3 is rendelkezik infra porttal, multifunkciós NFC-vel, a Type-C USB csatlakozó pedig továbbra is OTG képes. Az akkumulátor 3500 mAh-ra terebélyesedett, a Qualcomm Quick Charge maradt 3.0-s szabványon. Sajnos nemzetközi modellvariáns létéről eddig nem tudunk, noha a Mi Note 2-nek volt B20-as LTE sávval együttműködő, nemzetközi szoftververzióval elérhető variánsa. Nem kizárt, hogy a Mi Note 3-nak is lesz.
Ujjlenyomat-olvasó természetesen van, méghozzá a megszokott helyen (süllyesztett profilú, előlapi Home érintőfelület) és képességekkel, ezt viszont arcfelismerő rendszer egészíti ki. Az alap-színkínálat a fekete és a kék, ez utóbbi viszont kizárólag 6/128 GB-os memóriakiosztásban, kissé drágábban, ami nettó 116 ezer forintot jelent. A szintén 6/128 GB-os változat fekete színben körülbelül 113 ezer forint, míg az alapmodell 6/64 GB-tal nettó 98 ezer forint lesz.