A ZDNet nemrég tizenkét nagy ázsiai cég informatikai főigazgatóját kérdezte meg a Microsoft új táblagépével kapcsolatban, hogy azt mennyire tudnák elképzelni vállalati kontextusban. Heten a Windows 8 alapokon nyugvó táblagépet részesítik előnyben a belső hálózat és levelek biztonságos elérése és a teljes irodai szoftvercsomag jelenléte miatt, míg öten egyelőre fenntartásokkal kezelik a rendszerben rejlő potenciált. Steve Lee, a Changi Airport Group informatikai főigazgatója szerint a készülék igazi hiánypótló a vállalati szektor számára. Az asztalival azonos operációs rendszer, a hardver alternatívák, a teljes Office irodai szoftvercsomag, a játékok és más multimédiás szolgáltatások révén igazi iPad kihívó lehet. Hood Abu Baka, a MISC informatikai vezetője szerint azonban a Surface inkább laptopok helyett lehet jó, ráadásul a Microsoft terjeszkedése a gyártópartnerek elfordulásával járhat, mely nem feltétlenül jelent jót a Windows ökoszisztéma számára. Ramesh Kumar, az Eduquity Career Technologies informatikai vezetője szerint azonban a szoftveróriás dizájn és szolgáltatások terén is helyesen ráérzett az iPad sikerének titkára. Szerinte a térnyeréshez csak a hardver és a szoftver jó árazása szükséges.
Jó iPad alternatíva lehet a Surface
Hirdetés

Középkategóriás vagy prémium telefon? Nézd meg, melyik éri meg jobban 2025-ben!
PR Ha őszintén közelítünk a témához, akkor viszonylag gyorsan ráláthatunk azokra az érvekre, amik végül segítenek a döntésben.
- Kapcsolódó cégek:
- Microsoft
Azóta történt
-
Ilyen lehetne a Surface mobil?
A Microsoft ugyan nem akar saját telefont, de azért néhány koncepció láttán azért nem lenne baj, ha meggondolná magát.
Előzmények
-
Microsoft Surface – készlethiány várható?
A VaporMg burkolat gyártási nehézségei miatt várhatóan nem lesz elegendő Surface táblagép a piaci premierre.
-
Nem készít telefont a Microsoft
Az amerikai szoftveróriás hivatalosan is cáfolta a saját mobiltelefonok gyártása körüli pletykákat.
-
Microsoft Surface – 3G modem nélkül?
Az amerikai szoftveróriás első táblagépe valószínűleg kizárólag WLAN támogatással érkezik.
-
Microsoft Surface – a titkos projekt
Az Apple és a Samsung mellett a Microsoft is új belbiztonsági intézkedések segítésével őrzi meg a készülő termékek titkait.

- Subaru topik
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Milyen házat vegyek?
- PlayStation 5
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- World of Tanks - MMO
- Vicces képek
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- További aktív témák...