Hirdetés

Ismét E-ink kijelzős telefon-frissítés a Hisense-től

Mondjuk az Android 11 így 2025 kezdetén már vérciki.

Új termékfrissítést jelentett be a Hisense az A9-es szériában. Az eredeti Hisense A9 még 2022-ben mutatkozott be, a mostani vérfrissítésben kapásból 8 GB-ra növelték a RAM méretét és 256 GB-ra a beépített tárhelyet, viszont nem változott a Qualcomm Snapdragon 662-es chip. Az SoC-hez hasonlóan elavult új készüléken az Android 11-et látni, de a Hisense telefonja ezt futtat.


[+]

Az 5G-s hálózati kapcsolatra való képesség nincs meg, de van kétsávos Wi-Fi, valamint nagy felbontású Bluetooth hangkodekek támogatása is adott (LDAC, aptX). Van oldalsó ujjlenyomat-leolvasó, egy 4000 mAh-s akkumulátor, de a show sztárja egyértelműen a 6,1 hüvelykes és 300 dpi felbontású kijelző. Ez egy monokróm E-Ink Carta panel 27 LED által megvilágítva — ha szükség van rá —, amivel a Hisense olyan vásárlóknak akar lehetséges alternatívát kínálni, akik sokat olvasnak hosszú szöveget készülékükön. Ez könyvek, cikkek, fórumok vagy üzenetek esetén jól is működhet, de mivel nincsenek színek, lassú a képfrissítés, így másra nem igazán jó az alapvető telefon- és könyvolvasó funkcióknál. A Hisense kínálatában nem újdonság egyébként az e-ink kijelzős telefon, a 2017-es A2-nek például hátoldalán volt egy monokróm panel.


[+]

A hátlapon ettől függetlenül van egy 13 MP-es kamera és egy LED villanó, valamint az előlapra is jutott egy 5 MP-es kamera. A készülékház 7,8 milliméter vastag, 183 grammot nyom, oldalán pedig ujjlenyomat-leolvasó is van.

A telefon egyelőre csak a kínai piacon lesz elérhető, ott 3199 jüant (mai árfolyamon 172 ezer forintot) kell érte fizetni január 22-től.

Előzmények

Hirdetés