Hirdetés
Az Apple által tett 1 millió dolláros felajánlás eddig a legnagyobb, amit egy cég a hekkerek elleni védekezés érdekében felajánlott a kiberbiztonsági szakembereknek, de tulajdonképpen bárkinek, aki képes anélkül elérni egy iPhone kerneléig távolról, hogy a felhasználó ehhez semmivel nem járult hozzá. A Las Vegasi Black Hat biztonsági konferencián az Apple többféle jutalmat is felajánlott, a különböző súlyú és jellegű problémák feltárásáért.
Az Apple dollárban kifejezhetően igyekszik biztonságossá tenni a készülékeit. [+]
Sőt, még olyan módosított készüléket is biztosítanak a projektekhez, amelyekben néhány biztonsági intézkedést eleve kiiktattak. A legmagasabb jutalom egyébként eddig 200 ezer dollár volt olyan hibák jelzéséért, amelyek szoftverfrissítéssel orvosolhatóak. Nem ritka, hogy a leghatékonyabb hekkelési technikák akár két millió dollárt is megérnek annak, aki adatokhoz szeretne hozzáférni, az Apple által felkínált összeg is ebben a ligában játszik, csak fordított céllal. A cupertinóiak védeni próbálják az eszközöket az ahhoz hozzáférni kívánó, megbízott cégektől.
Az etikus hekkerek segíthetnek a gyártóknak megvédeni a felhasználókat. Nyilván nem puszta szívjóságból teszik. [+]
A Reutersnek az izraeli NSO nyilatkozott a témával kapcsolatban. A magánvállalat hekkelési technikákat árul kormányzati ügyfeleknek. A cég állítása szerint az NSO csoport kizárólag a terror és a bűncselekmények megelőzése és kivizsgálása céljából biztosít technológiát a hírszerző és bűnüldöző szervek számára. De, hogy ezen kívül milyen egyéb célra lehet, vagy használják fel a megrendelők az eszközöket, azt nyilvánvalóan nem tudja ellenőrizni a fejlesztő.