Nubia Flip 5G - kagylót, jó áron

Jópofa forma, korrekt teljesítmény, egész megfizethető ár, és összecsukható is.

Kamera, multimédia


[+]

Technikailag két kamerát találunk a telefonban, amivel fotózhatunk is. Egyik a fedlapon található 50 MP-es Samsung JN1 érzékelővel szerelt főkamera, a másik pedig a belső kijelzőbe lyukasztott 16 MP-es OmniVision OV16A1Q érzékelővel felszerelt előlapi kamera. A fedlapon látható másodlagos egység 2 MP-es SmartSens SC202 szenzor, de ez csak mélységérzékelésre van, viszont letakarásával is ugyanúgy ellövi a portrét a telefon. Van lehetőségünk a külső kamerát teljes felbontásban is használni fotózáshoz, még ha valamiért ezt a funkciót a szoftverben el is rejtették a Kameracsalád menüpont alá. A nagy felbontású érzékelő pedig lehetőséget adna arra is, hogy kétszeres hibrid nagyítást alkalmazzunk kihasználva az extra pixeleket a szenzoron, de az eredmények azt mutatják, hogy ez a gyakorlatban nem történik meg, szimplán kivágja a 12,5 MP-es kép közepét a telefon.

12 MP főkamera

12 MP főkamera, kétszeres nagyítás

50 MP főkamera

Elnézve a képeket nem vagyunk elájulva a minőség tekintetében. Nappali fények mellett az automata mód használható, bár sok valódi részletet nem fog megörökíteni a telefon. Teljes felbontásnál nagyon lágy a rajzolat, homályos az összes képünk, ezt ügyesen megoldja az automatika 12 MP-re tömörítve zajszűréssel és élesítéssel. Kár, hogy a kétszeres nagyítás esetén ezek az előnyök elvesznek, ráadásul a fókusz is jóval bizonytalanabbá válik, hiába jelöltem ki kézzel egy képen ugyanazt a pontot mindkét fotó esetén, többször homályos lett az 50 mm ekvivalens gyújtótávot szimuláló nagyított fotó. Esti környezetben van azért képzaj, és a vonalélesség is problémás, de tartja a Nubia Flip a még használható szintet, már amennyiben statikus témát akarunk megörökíteni, mozgó képeket nem tud este elmosódás nélkül fotózni. Van éjszakai mód is szintén a Kameracsalád menüpont alatt elrejtve, de mivel az automata módban is hosszú expóval dolgozik az algoritmus, így nem találtuk igazán értelmét a kézzel elindított éjszakai módnak, ugyanúgy zajos képek születtek.

Főkamera, manuálisan elindított éjszakai mód

16 MP előlapi (belső) kamera

12 MP főkamera (külső), önfotó

Nappal ügyesen fotóz az előlapi kamera, bár mindenféle arcszépítő mód nélkül is erős élsimítást alkalmaz. Este sajnos nem ilyen jó a helyzet, nagyon zajos és homályos fotók születnek. A portré mód erősen mossa el a hátteret, de ügyes a szeparáció. Viszont ha a legjobb eredményt akarjuk, az előlapi kamera helyett érdemesebb inkább a fedlapi kamerát használni önfotókhoz, bár ez is csak természetes fények mellett ad jó eredményt, gyenge fényviszonyok között zajos és homályos képek születnek. De legalább az expozíció valósághű beállítása megy a telefonnak.

Videóban gyengébb a teljesítmény a fotózásnál. A 4K-s felbontás és a 30 képkockás másodpercenkénti sebesség a maximum, amit elérhetünk a telefonnal, de a rendes stabilizáció hiánya okán látványosan remeg minden lépésünknél a készülékkel felvett anyag. Van egyébként elektronikus segítség a stabilizációra, ezt a videós módban a felső sarokban a Rázkódásgátló gombbal lehet bekapcsolni. A hangot túlszűrik a videók, szinte csak a beszélőt hallani, és a környezetből keveset. Este nagyon sok a képi zaj és túlmegy az expó az ideálison, kiégnek a fényesebb részletek. A videók dinamikája kicsit szűkös, viszont nappal a színek beállításai jók. Öt felvétel a beágyazott lejátszási listában:

Multimédiás lejátszáshoz megvan a Widevine L1-es szint, így például a Netflix simán megy HD-ban, viszont HDR tartalom lejátszása ott nem ment, hiába HDR10-es a belső kijelző. A YouTube és natív HDR videó lejátszására ugyanakkor képes volt a telefon. A zenelejátszáshoz van egy YouTube Music előre telepítve, más zenelejátszó nincs. Az alsó média- és a felső beszédhangszóró sztereóban szólal meg, minőségük inkább közepes, a hangerő emelésével zajosodik és kásásodik a hang, időnként pedig furcsa visszhangot is hallani. Támogatja a telefon az USB-C csatlakozón keresztüli hangátvitelt, illetve van Bluetooth 5.1-en keresztül SBC, AAC, AptX és LDAC támogatás is vezeték nélküli hangátvitelhez.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények