ZTE Atlas W - csak az arca nagy

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az adatkommunikációs képességeket firtatva teljesen átlagos repertoárral találkozunk, hiszen van 802.11b/g/n szabvány támogató, internetmegosztásra képes WiFI, valamint 2.1-es, A2DP-re képes Bluetooth chip is. Mobilkommunikációs képesség esetén letöltéskor maximum 7,2 Mbps, feltöltéskor pedig maximálisan 5,76 Mpbs sebesség engedélyezett. A hangminőség kiváló, mindkét fél tisztán hallja a másikat. A készülékben A-GPS egység is található, mely cellainformációk alapján és némi adatforgalom keretében könnyebben talál jelet.

ZTE Atlas W screen shot ZTE Atlas W screen shot

A böngésző a magas pixelsűrűség miatt olvashatóságra mindenképpen kellemes élményt nyújt, ám a sebességben azért van némi kivetnivaló. Mobilra optimalizált oldalak nem okoznak gondot, viszont sok képet tartalmazó szájtoknál lassulás tapasztalható. A Flash tartalmakat az ARMv6 architektúra miatt nem jeleníti meg. Kétujjas nagyítás – még ha néha szaggatások kíséretében is – működik, dupla kattintás esetén pedig a kijelző méretéhez tördeli a szöveget a program.

ZTE Atlas W
[+]

Az energiát egy óriásinak semmiképpen sem mondható 1250 mAh-es akkumulátor szolgáltatja, amely a méretéhez mértem nem találja fel a spanyolviaszt, mivel sajnos a kijelző fogyasztása – a hardverrel ellentétben – túl sok számára, így átlagosan egy nap használat hozható ki a masinából. Természetesen moderáltabb nyomkodás esetén a másfél nap is lehetséges, de ekkor a telefonban található okosságokat nem működtetjük kellőképpen.

ZTE Atlas W
[+]

Értékelés: ZTE Atlas W
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A ZTE már a Blade-del is megmutatta, hogy képes a korszakhoz képest megfelelő hardvert elérhető áron összerakni, s nem hiába hatalmas sikert is aratott a készülék. A ZTE Skate-tel az volt a baj, hogy előbbi társának varázsát nem tudta annyira hozni, de mégis kelendő lett számos felhasználó számára. Nyilván a gyártó is igyekszik az alsó kategóriából kilábalni és nagyobb bevételekre szert tenni, éppen ezért például a hamarosan megjelenő Grand X újra visszahozhatja a Blade-es imázst. A ZTE Kis fény lehet a jelenlegi alagút végét, s habár a kijelző nem ad tűéles képet, minden egyéb téren teljesen rendben van a kütyü. Sajnos azonban mostani tesztalanyunk, a ZTE Atlas W pont a fordítottja ennek, ugyanis újra adott egy kifejezetten szép megjelenítő, azonban a hardver gyorsan elfogy alóla és még a legegyszerűbb műveletek esetén is lehetséges több másodperces várakozási idő, amely valljuk be, alsó kategória ide vagy oda, fel tudja idegesíteni az embert, főleg hosszútávú használat esetén. Másik sarkalatos pont a külső, amely alapjában véve szép lenne (kivéve a rettenetes hátlapot), ha nem a másolás szó jutna róla azonnal eszünkbe, ugyanis a dizájnerek túl sokat nem törhették a fejüket a kialakításon. Végeredményben a kamera nem rossz, s ezt a kijelző szépségével lehet a két pozitívabb pontnak említeni. Az ára nagyjából 35 ezer forint alatt alakul majd, aminél viszont elsősorban a ZTE Kis jobb választás (ugyanis inkább legyen egy kicsit gyengébb felbontású kijelző, de kiváló felhasználói élmény, mint fordítva), de a Huawei Ascend Y200 mindenképpen előtte jár optimalizáltságban, a Vodafone Smart II pedig alsó hangon is pariban van vele. Lényeg a lényeg, a ZTE a Kis-sel és a későbbi Grand X-szel sikeres lehet, ezek mellett azonban a Atlas W kicsit mellélövésnek tűnik (főleg a sebességet nézve), még akkor is, ha a piac legolcsóbb WVGA kijelzős készülékét tisztelhetjük benne.

Legendd

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

  • ZTE Kis - a kis trónfosztó

    A ZTE KISebb felfordulást okozhat az alsó árszegmensen, a Kis-t korrekt sebesség, egyszerűség, kiváló felszereltség és kedvező ár jellemzi.

  • ZTE N880E – az első Jelly Bean modell?

    A kínai ZTE műhelyében készül a piac első nem Nexus sorozathoz tartozó Android 4.1 alapokon nyugvó készüléke.

  • ZTE Arizona - árbajnok

    A ZTE Arizona jelenleg az egyik legolcsóbb androidos telefon. Megnéztük, milyen kompromisszumokra kényszerülünk a kedvező árért cserébe.

  • ZTE Skate - kínai csapásmérő eszköz

    A ZTE Blade a piac messze legjobb ár-érték arányú készüléke (volt). Most újabb csapást mérnek a piacra, megjött a Skate.