Zopo Speed 7 Plus - nem intik le gyorshajtásért

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Zopo Speed 7 Plus két microSIM-et fogad be, és mindkettővel Cat.4-es LTE, azaz 150/50 megabites az elérhető legnagyobb adatsebesség; 3G-n legfeljebb 42 megabittel lehet letölteni. A készülék dual standby technológiájú, ha az egyik SIM-ről hívás folyik, a másik lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőség átlagos: minket tisztán hallottak, a Zopo hangszórója viszont tompán és kissé digitálisan szólt. Bluetoothból 4.0 jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből 2.0 MTP-vel és OTG-vel. A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és GLONASS műholdcsoportok segítségét is be lehet vetni, a pozícionálás pedig villámgyors – minőségi GNSS modul lapul a készülékházban. Az NFC és az infra kimaradt. A közepes érzékenységű WiFi modem 802.11a/b/g/n szabványú, kétcsatornás és támogatja a hotspot és Direct funkciókat.

A 3000 milliamperórás akkumulátor cserélhető
A 3000 milliamperórás akkumulátor cserélhető [+]

A hátlap alatt 3000 milliamperórás telep lapul, azaz átlagos darab a phablet kategóriában. Az üzemidőről kettős vélemény alakult ki bennünk: a hardver és a kijelző elég jól bírja a gyűrődést, intenzív napon az ötórás képernyőátlag simán összejött, viszont a készenléti fogyasztás lehetne alacsonyabb is, nyugalmi állapotban jobban merül a Speed 7 Plus, mint kellene. Azért a kétnapos töltési ráta összejöhet annak, aki nem tapogatja állandóan a készülékét, egy napból pedig sok nyomogatást ki lehet hozni, mielőtt este töltőre kerülne. A MinDig TV HD adását bámulni és közepes fényerőn böngészni egyaránt 7-7 órán át sikerült egy-egy töltéssel. Az egyetlen energiatakarékossági opció az intelligens készenlét, ami alapból be van pipálva.

Decens készülék a Zopo Speed 7 Plus, ám bakijai is vannak
Decens készülék a Zopo Speed 7 Plus, ám bakijai is vannak [+]

Értékelés: Zopo Speed 7 Plus
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 4 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Zopo Speed 7 Plus 80 ezer forintért, hazai garanciával decens ajánlat, sőt: ha megnézzük, hogy tavaly mennyibe került egy Full HD-s, egész jó sebességű phablet 4G támogatással, jó kijelzővel, 3 gigabájt RAM-mal és nagyfelbontású kamerákkal, és mit lehetett négy Deák Ferenc típusú papírpénzért kapni, elégedetten lehet csettinteni. Csakhogy ezúttal is használat közben világlik ki, hogy nem minden arany, ami fénylik. Az audioképességek nem méltók a középkategóriához, a kamera papíron jó, a gyakorlatban viszont akadnak problémák, a készülék kissé vaskos (bár remekül egybe lett rakva), és bár jó az üzemidő és kellemes a dual 4G támogatás, nincs igazán kiemelkedő dolog a pozitív oldalon.

Éppen ezért nincs könnyű dolga a Zopónak és általánosságban más ismeretlen gyártónak sem, mivel a tudásához mérten kedvező áron elérhetők olyan olcsóbb és jobb ajánlatok, mint a fürgébb Meizu m2 note, vagy az egyértelműen gyorsabb Xiaomi Redmi Note 2. Kicsivel feljebb pedig a kifutó, magasabb áron elstartoló márkák termékei jöhetnek szóba. A mai fehérdobozos kínai okostelefonok nem esnek szét, általában nem okoz a kamerájuk rémálmokat és a szoftvertől sem kell a falnak rohanni, egy-két komolyabb baki viszont most is bennmaradt, hogy az előrébb járó feltörekvők vagy a tradicionális gyártók készülékei mellett döntsön inkább a pénzét befektető vásárló. A Speed 7 Plus sok mindent kipipált a pozitív oldalon, de van még hova fejlődnie.

Bone123

A tesztkészüléket az SpeedShop küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Zopo

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés