Hirdetés

ZiO Lupus L1 és Premium P1 - kínai nagyik

Újabb két készülék érkezett a kínai ZiO márkától, mindkettő az idősek szimpátiáját szeretné elnyerni és erre van is esélyük.

Hirdetés

Üzemidő, összegzés

Mindkét készülék egyforma akkumulátort rejt magában, ami konkrétan egy 850 mAh-s lítium-ion telepet jelent. Ez a kapacitás a mai kínálatban átlagosnak mondható, azonban ne feledjük, hogy itt minimális energiafogyasztó funkciók vannak, ráadásul még a kijelző se színes, tehát ott is spórolunk. Miután általánosságban elmondható, hogy az idősek nem használják napi több órát a készüléküket, ezeken meg egyébként sincs mit a híváson és üzeneteken felül, ezért egy feltöltéssel nagyjából 5-7 napig biztosan nem kell töltőre tenni őket. De jó lenne egyébként ugyanezt az adatot leírni egy mai full extrás csúcsmobilnál is...

ZiO Premium P1
[+]

Értékelés: ZiO Lupus L1/Premium P1
Külső
Ergonómia x pont
Anyaghasználat x pont
Összeszerelés minősége x pont
Kijelző mérete, minősége x pont
Belső
Kezelhetőség x pont
Sebesség x pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége x pont
Felhasználói felület élménye x pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás x pont
PIM funkciók x pont
Adatkommunikációs képességek x pont
Multimédia
Vizuális x pont
Audio x pont
Egyebek
Üzemidő x pont
Ár/érték aránya x pont
Hogyan értékelünk?

Alapvetően pozitívan tudok nyilatkozni a két készülékről. A kínaiak már bizonyították, hogy tudnak normális, a nálunk ismert vetélytársakhoz hasonló szintű készüléket gyártani. A nagyimobil, mint kategória egyébként is egyszerűbb, ám ez nem azt jelenti, hogy ne igényelne figyelmet a tervezőktől. A ZiO azonban egészen sikeresen oldotta meg a feladatot. Mindkét telefon jól olvasható kijelzőt, jókora gombokat és egyszerűen kezelhető menüt kapott. Ezek nagyon fontosak, akárcsak a nagy hangerő, a zseblámpa, a közvetlen és SOS vészhívó funkciók is. A Lupus nagyítós fedlapja, csavaros hátlapja egyedi és érdekes megoldás, míg a Premium nevéhez illően kicsit elegánsabb külsővel rendelkezik (már amennyiben lehet ilyet mondani egy nagyimobilra). Akkumulátoruk kellően erős, több napig is magabiztosan üzemelnek töltés nélkül. Esetleg a funkciók közé én még egy FM-rádiót betettem volna, főleg, hogy sztereó fülest adnak hozzájuk, csak épp nincs mire használni. Szintén átgondolt megoldás, hogy szabványos a töltőcsatlakozó, így más töltőkkel is használható és ha esetleg a nagyi elhagyja a sajátját, könnyen lehet hozzá másikat szerezni. Viszont mindez szinte semmit se ér, ha drágán adják, mert bizony hazánkban az idősek nincsenek túlzottan eleresztve anyagilag. Szerencsére a ZiO nem kér túl sok pénzt a termékekért, így a Lupus L1 kártyafüggetlen ára 17 ezer, míg a Premium P1 13 ezer körül várható (a teszt írásának idején még csak előzetes árakat kaptunk). Mindehhez pedig 2 év gyártói garancia jár, ami fel is teszi az i-re a pontot. Ezek tudatában a Premium P1-re én egy Ajánlott, míg a Lupus L1-re egy Tetszett pecsétet osztok ki.

ZiO Premium P1
ZiO Lupus L1

Rusi

A készülékeket a Smartshop biztosította.

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények