WayteQ xTAB-7x Quad - újult erővel

Üzemidő, összegzés

Az akkumulátor a hátlap alatt található, ami mivel nem levehető, így ehhez sem férünk hozzá. Változatlanul 2700 mAh a kapacitás, az üzemidő viszont nem nagyon változott a korábbi típushoz képest, köszönhető ez a takarékos MTK chipsetnek. Folyamatos használattal 4-5 órát képes üzemelni, de ha nem nyúzzuk megállás nélkül, akkor 1-2 napot megvan töltő nélkül. Fontos azért megemlíteni, hogy a microUSB ellenére nem mindegy, milyen töltőt teszünk rá, mivel a kisebb töltőáramú egységek használat közben nem képesek tartani a lépést és az eszköz ugyanúgy lemerül. Ezt én is megtapasztaltam, mikor a Forma 1-et néztem, de a kis Samsung mobiltöltő (0,7 A-s) csak úgy bírta a rohamot, hogy a fényerőt majdnem minimumra vettem és még ekkor is nagyon lassan kúszott fel a jelzés.

Hirdetés

WayteQ xTAB-7x Quad WayteQ xTAB-7x Quad

Értékelés: WayteQ xTAB-7x Quad
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 1 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Ahogyan Legendd kolléga elégedett volt a 7x-szel, úgy én se tudok igazán rosszat mondani a Quad utónevű változatról. A kompakt méret továbbra is előnyös, a tudása pedig azt gondolom, hogy maximális. Kapunk egy teljes értékű dual SIM telefont, táblagépet, navigációs eszközt, zenelejátszót, kistévét, amiből nem is spóroltak ki semmit. Van Bluetooth, GPS, WiFi, 3G, bővíthető az egyébként is megduplázott méretű belső memória, szóval mi is kellene még? A kijelző megfelelő, az üzemidő lehetne több, bár ahhoz nagyobb akku kellene. Ami egyértelműen negatívum, az a kamera, mert gyakorlatilag használhatatlan, csak a helyet foglalja, simán elhagyhatták volna. No és ugye a lényegi kérdés a végére, hogy mindezt mennyiért adják. A válasz nagyon egyszerű: ugyanannyiért, mint az elődöt. Azaz itt is kétféle kivitelt lehet kapni, van örökös offline Sygic Európa navigációval és anélkül. Utóbbi esetben 30, a navigációval pedig 35 ezer forintot kell a pénztárnál hagynunk, ebben már a 2 éves gyártói garancia is benne van. Nem is kérdés, hogy ennyiért simán megéri, ilyen felszerelt készüléket ezen az áron nem érdemes otthagyni, így zárszóként én is megadom neki az Ajánlott plecsnit.

WayteQ xTAB-7x Quad

Rusi

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • WayteQ xTAB 7x - a hét szerencseszáma

    Mai tesztalanyunk alacsony áron kínál számos extra szolgáltatást, két SIM-et kezel, található benne GPS modem, IPS kijelzővel rendelkezik, és mindezt úgy, hogy tablet.

Hirdetés