UMi Super - a kamera a kriptonitja

Újabb középkategóriás készülék rejt 4 gigabájt RAM-ot, nyolcmagos rendszerchipet és táblagépes akkumulátort mutatós fémházban, mégsem teljes az összkép.

Hardver, szoftverek

Igazán nem kötekedésképpen mondjuk az elképesztően bőséges, 4 gigabájtnyi Samsung DDR3 RAM, a 32 gigabájtos belső tároló (24,3 gigabájt elérhető) és a microSD foglalat mellett, hogy a nyolc 64 bites, 2 gigahertzen ketyegő Cortex-A53 mag és a Mali-T860-as grafikai gyorsító nem a legacélosabb. A MediaTek Helio P10 általánosságban elegendő lóerőt biztosít a felület akadozásmentes kezelésére, ám sem az alkalmazáskezelés, sem a képernyőzár feloldása nem elég fürge. A vaskosabb honlapok görgetése és a komolyabb 3D-s játékok képfrissítése sincs az árszinten elérhető, Helio X20-as vagy Snapdragon 650-es riválisok szintjén, és ugyebár ellenük versenyez a Super a vásárlók kegyeiért. Úgy érezzük, megérte volna pár dollárt ráfizetni és ránk fizettetni egy jóval időtállóbb megoldásokért, mert egy Redmi Note 3 Pro vagy a Apollo lite más sebességligában versenyez.

Teljesítmény-teszt
Benchmark UMi Super Oppo F1 Plus Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vernee Apollo Lite
Rendszerchip MediaTek Helio P10 MediaTek Helio P10 Snapdragon 650 MediaTek Helio X20
AnTuTu Benchmark 6.x 49024 pont 52426 pont 77036 pont 90081 pont
Vellamo Browser 3282 pont 2847 pont 4978 pont 3279 pont
Vellamo Metal 1340 pont 1339 pont 2613 pont 2951 pont
Geekbench 3 (single) 858 pont 863 pont 1552 pont 1810 pont
Geekbench 3 (multi) 3163 pont 3281 pont 3724 pont 5484 pont
GFXBench Manhattan onscreen 7,1 fps 7 fps 14 fps 18 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,1 fps 7 fps 14 fps 17 fps
GFXBench T-Rex onscreen 17 fps 17 fps 31 fps 36 fps
GFXBench T-Rex offscreen 17 fps 17 fps 31 fps 37 fps


[+]

Volt idő, amikor az egyénire szabott szoftverfelület és a tucatnyi igénytelenül összeválogatott app volt a kis kínai márkák legfőbb sajátossága. Manapság szerencsére vagy az átgondoltabb UI, vagy a vegytiszta Android a menő, és az UMi az utóbbit mellékelte, 6.0-s alapokon, jelenleg májusi biztonsági csomaggal. Sokat mondjuk nem foglalkoztak a pakkal: ami alapból is le lett fordítva a Google rendszerében, magyarul jelenik meg, ami pluszfunkció, annak angol neve van. A shortcut button settings a bal oldali, programozható okosgomb beállításait takarja (ezt megnyomva a választott app elindul, de csak bekapcsolt képernyőnél), a harlequin LED notification pedig az értesítési lámpa funkcióit kezeli.


[+]

Furcsa módon ebből a fapados Android Marshmallow verzióból is kigyomlálták az újabb gyári szoftvereket (a Google Search helyett általános keresősáv, a Chrome, a Naptár, a Play Zene és a Gmail helyett pedig öreg, AOSP-alapú appok járnak). Kimaradt a Drive, a YouTube és sok másik társuk, tényleg csak alapszoftverek maradtak bent (fájlkezelő, zseblámpa, óra, biztonsági mentés, FM-rádió, számológép, hangrögzítő, térkép). Természetesen Material Design stílusú a beállítások menü, a magyar ékezeteket és korrektúrát ismerő billentyűzet és az Android 5.0-val bemutatkozó, elválasztók nélküli tárcsázó.


[+]

Ez utóbbi több forrásból képes behívni a névjegyeket (fiókok, SIM-ek, fájlok). Azokat vezeték- vagy utónév szerint rendezi, és opcionálisan kiszűri a szám nélküli tételeket. A tárcsázóban van gyorskeresés, de nincs gyorshívás. A sötét kapcsolópanel stílusa eltér a megszokottól, a kezdőképernyő gomb hosszú lenyomásával előhívható alkalmazásváltó pedig egyenesen ósdi megoldás, bár a virtuális gombok esetében szokásos a kiosztás (vissza, home, appváltó és nyíl a sáv elrejtésére).


[+]

A hátlapi ujjlenyomat-olvasó érintésalapú, és a megszokott módon, az ujjbegy több részével megérintve lehet egy-egy mintát regisztrálni, összesen ötöt. A hatékonyság lehetne jobb (tízből hétszer sikeres), mindenesetre egy másodpercen belül a főoldalra jut a felhasználó kikapcsolt képernyőről. Az AOSP alapú böngésző rendben kezel akár egy tucat lapot, a vaskosabbaknál mindenesetre már előfordulnak megakadások görgetés közben, ha nem is elviselhetetlenek. A szoftver kezeli a könyvjelzőket, gyorsan vált asztali elrendezésre és felajánlja a keresést, a kézi nagyításhoz igazodó sortörés, az offline mentés és az inkognitó böngészés viszont kimaradt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • UMi

Azóta történt

  • UMi London - jó oldalon halad

    Noha az alsó kategóriás készülék siralmas eredményeket mutat hardveres szempontból, a mindennapokban egyáltalán nem kellemetlen a remek kijelzővel szerelt, masszív eszköz használata.

  • Egyes UMi modellek már karácsonykor Android 7-tel futhatnak

    Az UMi nem bízza a véletlenre a karácsonyi ajándékokat, így már most tudja, mivel lepi meg vásárlóit. Nem mással, mint a legfrisebb Android főverzióval.

  • UMi Max - majdnem Super

    Jó alkatrészekből összeválogatott, minőségi phablet érkezett hozzánk, de alapvetően ezen nem lehettünk meglepve, hiszen nemrég járt nálunk egy nagyon hasonló eszköz ugyanettől a gyártótól.

  • Ilyen lesz az Android Nougat az UMi Pluson

    A karácsonykor érkező frissítést már mozgóképen mutogatja az UMi

Előzmények

  • UMi eMax - rájár a root

    A shenzheni gyártónak – mármint a sok közül most ennek a bizonyosnak – ezúttal sikerült összeraknia egy távolról sem világmegváltó, de (hajszál híján) szerethető készüléket.

  • UMi Hammer S - a helység kalapácsa

    Nem a komikus eposzról beszélünk a mai tesztünkben, hanem egy feltörekvő gyártó új phabletjéről, ami a tömege alapján akár kalapács is lehetne, de még elméletben sem strapabíró.

  • UMi X3 - umiverzum

    Kínából érkezett, papíron meglepően sokat tud, többféle módon is be lehet szerezni, de messze nem hibátlan. Egy a sok közül, de a paletta felső részéről kiválasztva.

Hirdetés