UMi Super - a kamera a kriptonitja

Újabb középkategóriás készülék rejt 4 gigabájt RAM-ot, nyolcmagos rendszerchipet és táblagépes akkumulátort mutatós fémházban, mégsem teljes az összkép.

Bevezető

A kínai márkák utóbbi években mutatott felemelkedését és buktatóit szépen nyomon lehet követni egy Elephone, Ulefone vagy UMi ajánlatait végigböngészve. A Lenovo és a Huawei helyzeti előnyből indult, mivel a számítástechnikában és a telekommunikációban évekkel korábban érdekeltek voltak, a Xiaomi, a Meizu, az Oppo és a Vivo pedig idejekorán beszálltak az ár/érték harcba – az előbbi kettő inkább az alsóbb szegmensekben, az utóbbi duó pedig a felsőbb ársávokban.

Az UMi Super újabb gigászi akkumulátoros ajánlat a középkategóriában
Az UMi Super újabb gigászi akkumulátoros ajánlat a középkategóriában [+]

Mégis a harmadik vonal előretörése tartja mozgásban a gigászi kínai gépezetet. Több tucat márka és brand kívánja a Redmik és a Honorok piaci részesedését elhódítani, ám a kezdeti lépések általában több buktatóval jártak, mint sikerrel (tisztelet a kivételnek). Az UMi X3 például egyszerű plasztik házzal, problémás szoftverrel, elhanyagolt kamerákkal és gyenge audioképességekkel távozott tőlünk plecsni nélkül, hiába a kedvező ár. Két évvel később aztán itt a kezemben az újabb felső-középkategóriás ajánlatuk, a Super, és első benyomásra ég és föld a különbség.

Az UMi Super (jobbra) a OnePlus 3 mellett
Az UMi Super (jobbra) a OnePlus 3 mellett [+]

Mutatós alumínium ház és lekerekített üveglap vonzza a szemet, vaskos kivitel jelzi a gigászi akkumulátort, van ujjlenyomat-olvasó, nyolcmagos rendszerchip, 4 gigabájt RAM, magyar szoftverfelület és szinte érintetlen Android 6.0. Az UMi Super lehet a bizonyíték a fent ecsetelt fejlődésre, ám a komolyabb sikerhez a bakikat is el kell kerülni, annál is inkább, mert az ár/érték versenybe beszálltak olyan nulláról a plecsniig jutó márkák, mint a LeEco vagy a Vernee.

Fémházas masina fémdobozból - odafigyeltek az UMi Super csomagolására
Fémházas masina fémdobozból - odafigyeltek az UMi Super csomagolására [+]

A csomagolásként szolgáló fekete fémdoboz kapásból pozitív felütés, jó látni egy időtállóbb szerkezetet a sérülékeny papírszerkentyűk tengerében. És bár viszonylag visszafogott a belső tartalom (a headset vagy az itt-ott előforduló fólia, szilikon tok, esetleg USB átalakító kimaradt), nincs panasz arra, ami a szivacsos kivágásokba került. Ott az üzemidő-bajnoki címre hajtó phablet, a korral haladó USB Type-C kábel és az 5V/1,67A / 12V/1,25A-s PE+ gyorstöltő. Ilyenkor fogja ez az az érzés az embert, hogy most talán tényleg a minőségre gyúrtak rá a mennyiségi elv helyett. Némi leírás és egy SIM tű azért még került a fémdobozba, amely opció szerint ezüst, szürke, arany és kék színű phabletet rejt, mi az ezüstöt kaptuk tesztre a SpeedShop.hu-tól.

Külső, kijelző

El vagyunk kényeztetve, ha a sokadik fémházas, remekül egyberakott masinát meglátva olyan gondolataink akadnak, hogy bizony, a Super küllemében különösebb originalitás nincsen, láttunk már ilyet. És bár az UMi phabletje valóban nem tesz sokat, hogy a márkát könnyen azonosíthatóvá tegye, a méreteit széltében és hosszában sikerült egész kompaktra venni (150,8 x 75 mm), éppen ezért nem lehetetlen az 5,5 hüvelykes IPS panel egészét egy kézzel elérni. Persze nincs akkukirály méretbeli kompromisszumok nélkül: a 8,5 milliméteres vastagság, a 200 grammos tömeg és az ívesre csiszolt előlapnál határozottabb hátlapi élek csökkentik a fogás komfortját, a phablet pedig lehúzza a rövidnadrágot az augusztusi melegben (vagy a most tomboló, viharos hidegben).

Az UMi Super összeszerelésére nem lehet túl sok panasz
Az UMi Super összeszerelésére nem lehet túl sok panasz [+]

Mégis úgy gondoljuk, hogy jobb egy vastag készülék vékony képernyőkávákkal, mint a nehezebben átfogható, nyúlánk és széles, papírvékony kivitelben, az illesztések ráadásul szinte hibátlanok lettek. Azért csak szinte, mert az alumínium oldalkeret műanyag csíkjai két helyen is „belemarnak” a hátlapba, gyártósori hibára tippelünk. Nem előnyös az ezüstszínben igazán mutatós phablet csúszós kivitelezése sem, a hátlap alsó és felső műanyag sávját mindenesetre sikerült a fémmel megegyezően textúrázni, így fel sem tűnik az eltérő anyaghasználat. Levon az összeszerelés minőségéből a hátlapi kamera aufofókusz rendszerének és a bal oldalon felfedezhető SIM-tálca fedelének a lötyögése. Az alatta lévő programozható gomb és a jobb oldali, túl magasra került hangerőszabályzó és bekapcsoló mindenesetre kellemesen nyomogatható. Az UMi Super vagy két microSIM-et, vagy egy microSIM-et és egy microSD kártyát fogad be.

Kijelző-teszt
Mérés UMi Super OnePlus X Huawei P9 lite Vernee Apollo Lite
Fehér fényerő (max.) 403 nit 338 nit 507 nit 445 nit
Fehér fényerő (min.) 16,5 nit 3,3 nit 10,7 nit 17,4 nit
Fekete fényerő 0,19 nit 0 nit 0,38 nit 0,45 nit
Kontrasztarány 2120:1 végtelen 1335:1 988:1
Színhőmérséklet 7045 K + kézi 8223 K 8575 K + kézi 8750 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az IPS LPTS kijelző megfelelően éles, viszont nem elég világos napfény alatt
Az IPS LPTS kijelző megfelelően éles, viszont nem elég világos napfény alatt [+]

A Gorilla Glass 3-mal védett előlap minimalizmusát a periodikusan felvillanó értesítési LED karika töri meg. Ez a több színben pompázó lámpácska kezdőképernyő gombként is üzemel, a két oldalán a háttérvilágítást nélkülöző menü és vissza társakkal. (Alapból a képernyőről érhető el a szokásos androidos vezérlőhármas, ez a virtuális sáv lecsukható, vagy a fent ecsetelt érintőváltozatra cserélhető). Az előlapon egy középmezőnybe sorolható, Sharp által gyártott, IPS LTPS panel tesz jó szolgálatot, kissé kékes kalibrációval, nem túl jó betekintési szögekkel és az ideálisnál elmaradó maximális fényerővel – napfény alatt szinte semmi nem látszik a tartalmakból. A színek élénksége, a kontrasztarány és a tartalmak élessége viszont rendben van, a 1080 x 1920 pixeles felbontás megfelelő ekkora méretben. Felülre fénymérő, közelségérzékelő, 5 megapixeles kamera és apró beszélgetési hangszóró került.

Az UMi Super mutatós masina, amely ügyesen elrejti a hátlap két, keskeny műanyag sávját
Az UMi Super mutatós masina, amely ügyesen elrejti a hátlap két, keskeny műanyag sávját [+]

A fülest a Super tetejére lehet rádugni, a Type-C típusú USB kábelt pedig a mobilt megfordítva. A két látszólagos hangszórórács senkit ne tévesszen meg: dallamok csak jobbról jönnek, bár balra is áthallatszanak. A hátlap tetején, elegáns szimmetriával fogja közre a kéttónusú ledes villanópárt a 13 megapixeles Panasonic kamera és az érintésalapú ujjlenyomat-olvasó. Kicsit lejjebb márkafelirat, legalul pedig a telefon becses neve olvasható le, némi minősítés és egy büszke „UMi által tervezve, Kínában gyártva. UMi technológia és Android okostelefon” szöveg kíséretében. Kevésbé szemrevaló, hogy a másodlagos mikrofonnak a felső műanyag sáv jobb oldalán fúrtak járatot. A unibody fémházba a 4000 milliamperórás Sony telepet zártak be, ami nem semmi egy okostelefon esetében. Igaz, a Xiaomi és a Meizu légiesebben is meg tudta oldani ugyanezt, a Super kifejezetten vaskos.

Hardver, szoftverek

Igazán nem kötekedésképpen mondjuk az elképesztően bőséges, 4 gigabájtnyi Samsung DDR3 RAM, a 32 gigabájtos belső tároló (24,3 gigabájt elérhető) és a microSD foglalat mellett, hogy a nyolc 64 bites, 2 gigahertzen ketyegő Cortex-A53 mag és a Mali-T860-as grafikai gyorsító nem a legacélosabb. A MediaTek Helio P10 általánosságban elegendő lóerőt biztosít a felület akadozásmentes kezelésére, ám sem az alkalmazáskezelés, sem a képernyőzár feloldása nem elég fürge. A vaskosabb honlapok görgetése és a komolyabb 3D-s játékok képfrissítése sincs az árszinten elérhető, Helio X20-as vagy Snapdragon 650-es riválisok szintjén, és ugyebár ellenük versenyez a Super a vásárlók kegyeiért. Úgy érezzük, megérte volna pár dollárt ráfizetni és ránk fizettetni egy jóval időtállóbb megoldásokért, mert egy Redmi Note 3 Pro vagy a Apollo lite más sebességligában versenyez.

Teljesítmény-teszt
Benchmark UMi Super Oppo F1 Plus Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vernee Apollo Lite
Rendszerchip MediaTek Helio P10 MediaTek Helio P10 Snapdragon 650 MediaTek Helio X20
AnTuTu Benchmark 6.x 49024 pont 52426 pont 77036 pont 90081 pont
Vellamo Browser 3282 pont 2847 pont 4978 pont 3279 pont
Vellamo Metal 1340 pont 1339 pont 2613 pont 2951 pont
Geekbench 3 (single) 858 pont 863 pont 1552 pont 1810 pont
Geekbench 3 (multi) 3163 pont 3281 pont 3724 pont 5484 pont
GFXBench Manhattan onscreen 7,1 fps 7 fps 14 fps 18 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,1 fps 7 fps 14 fps 17 fps
GFXBench T-Rex onscreen 17 fps 17 fps 31 fps 36 fps
GFXBench T-Rex offscreen 17 fps 17 fps 31 fps 37 fps


[+]

Volt idő, amikor az egyénire szabott szoftverfelület és a tucatnyi igénytelenül összeválogatott app volt a kis kínai márkák legfőbb sajátossága. Manapság szerencsére vagy az átgondoltabb UI, vagy a vegytiszta Android a menő, és az UMi az utóbbit mellékelte, 6.0-s alapokon, jelenleg májusi biztonsági csomaggal. Sokat mondjuk nem foglalkoztak a pakkal: ami alapból is le lett fordítva a Google rendszerében, magyarul jelenik meg, ami pluszfunkció, annak angol neve van. A shortcut button settings a bal oldali, programozható okosgomb beállításait takarja (ezt megnyomva a választott app elindul, de csak bekapcsolt képernyőnél), a harlequin LED notification pedig az értesítési lámpa funkcióit kezeli.


[+]

Furcsa módon ebből a fapados Android Marshmallow verzióból is kigyomlálták az újabb gyári szoftvereket (a Google Search helyett általános keresősáv, a Chrome, a Naptár, a Play Zene és a Gmail helyett pedig öreg, AOSP-alapú appok járnak). Kimaradt a Drive, a YouTube és sok másik társuk, tényleg csak alapszoftverek maradtak bent (fájlkezelő, zseblámpa, óra, biztonsági mentés, FM-rádió, számológép, hangrögzítő, térkép). Természetesen Material Design stílusú a beállítások menü, a magyar ékezeteket és korrektúrát ismerő billentyűzet és az Android 5.0-val bemutatkozó, elválasztók nélküli tárcsázó.


[+]

Ez utóbbi több forrásból képes behívni a névjegyeket (fiókok, SIM-ek, fájlok). Azokat vezeték- vagy utónév szerint rendezi, és opcionálisan kiszűri a szám nélküli tételeket. A tárcsázóban van gyorskeresés, de nincs gyorshívás. A sötét kapcsolópanel stílusa eltér a megszokottól, a kezdőképernyő gomb hosszú lenyomásával előhívható alkalmazásváltó pedig egyenesen ósdi megoldás, bár a virtuális gombok esetében szokásos a kiosztás (vissza, home, appváltó és nyíl a sáv elrejtésére).


[+]

A hátlapi ujjlenyomat-olvasó érintésalapú, és a megszokott módon, az ujjbegy több részével megérintve lehet egy-egy mintát regisztrálni, összesen ötöt. A hatékonyság lehetne jobb (tízből hétszer sikeres), mindenesetre egy másodpercen belül a főoldalra jut a felhasználó kikapcsolt képernyőről. Az AOSP alapú böngésző rendben kezel akár egy tucat lapot, a vaskosabbaknál mindenesetre már előfordulnak megakadások görgetés közben, ha nem is elviselhetetlenek. A szoftver kezeli a könyvjelzőket, gyorsan vált asztali elrendezésre és felajánlja a keresést, a kézi nagyításhoz igazodó sortörés, az offline mentés és az inkognitó böngészés viszont kimaradt.

Multimédia

Az UMi Super előlapjára 5 megapixeles GalaxyCore, a hátlapjára pedig 13 megapixeles, Panasonic márkájú kamera került f/2-es lencsével és az ígértnél lomhább autofókusszal, amely néha nappal is mellényúl. Az AOSP alapú szoftver fapados, optimalizálatlan, csak alapvető módokat kínál (panoráma, kép a képben, effektek), a HDR képek lassan készülnek. Állítható a fehéregyensúly, az arcszépítés, az érzékenység, az expozíció, az önkioldó, plusz elérhető a mosolyra és a kétujjas jelre való exponálás. Videofelvétel maximum 1080p-ben és 30 fpssel lőhető, bár inkább tűnik felskálázott 720p-nek, sárgás tónusokkal és részlethiánnyal, a hangok közepes minőségűek, íme, egy példa.


[+]

Ahogy sok másik feltörekvő márka, az UMi is addig jutott, hogy bepakolta a kamerákat a készülékházba, és felnyomta a ROM-ot a tárolóra. Az optimalizálatlan szoftverrel megbízhatatlan az autofókusz, mosottak, fakók és sárgásak a színek, szűk a dinamikatartomány (amelyen a HDR túlexponálással ront) és komoly a részlethiány, főleg a széleken. Összehozható azért használható fotó, csak nem ideális, ha több fénykép készítése szükséges egyetlen jó eredményt remélve. Mozgó téma lekapásáról ne is álmodjunk. Este még rakoncátlanabb a fókuszálás, elmosottabbak az eredmények (a jó fényerejű, kéttónusú LED-del azért lehet próbálkozni) és egyáltalán nem felhasználóbarát a szoftver a korrekcióra. Az ársávban a kamera vállalhatatlan.

A 13 megapixeles Panasonic kamera papíron ígéretes, a gyakorlatban elhasal
A 13 megapixeles Panasonic kamera papíron ígéretes, a gyakorlatban elhasal [+]

Az AOSP-zenelejátszó jóval egyszerűbb darab, mint a kispórolt Play Zene. A szoftver előadok, albumok, dalok és listák alapján rendezi az állományokat, a WMA kiterjesztéssel meggyűlik a baja. A hangszínszabályzó és az FM-rádió adott, az utóbbi füles csatlakoztatásával működik. A két alsó rács közül a jobb oldali mögött van a mono hangszóró, ám ha letakarjuk, félig a másikból is kiárad hang, amely egyébként közepes hangerejű (a bejövő hívást azért meghallani) és inkább elkerülendő, ha zenehallgatásról van szó. Magas és mély fronton is erőtlen a teljesítmény, tompák a hangok, nem méltó az árszinthez az eredmény.


[+]

A fülesre menő hangra panasz nincsen, csak magas szintű élményt ne várjon a felhasználó, ahhoz a hangkép nem elég dinamikus. A videofájlokat a galéria játssza le 1080p-ig, H.263, H.264, DivX, Xvid és Mpeg4 kódolások esetében is. Az AC3 hang és feliratok meghajtásához alternatív szoftverre lesz szükség. Sajnos az UMi Super összképén ismét a multimédiás rész ront, ebből is látszik, hogy fogni az egyébként decens alkatrészeket és minőségi házba pakolni még nem elég, rá is kellene feküdni ezek megfelelő használatára.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az UMi Super két microSIM-et fogad be, és egyidejűleg mindkettővel fel lehet kapcsolódni mobilhálózatra (4G egyszerre csak az egyiken lehet aktív), telefonhívás idejére viszont a másik SIM lekapcsolódik. A beszélgetési hang minősége rendben van, nincs jelentős torzítás vagy zúgás, a hangerő viszont nem túl magas, zajos környezetben nehezen hallani a másikat. A legnagyobb elérhető adatsebesség 4G esetében 150/50 Mbps (800/1800/2100/2600 MHz, azaz van B20), ugyanez 3G-n 42/5,76 Mbps (850/900/1900/2100 MHz). A kétcsatornás WiFi modem jó érzékenységű és 802.11a/b/g/n szabványú, Direct és hotspot funkciókkal. Bluetoothból 4.1 jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 Type-C csatlakozással, MTP-vel (a számítógépes kapcsolat néha létrejött, néha nem) és OTG-vel (a pendrive-ot mindig beolvasta). Navigáláshoz a földi antennák, a routerek, illetve a GPS és a GLONASS műholdak jelei vethetők be, a Super gyorsan szerez pozíciót. Iránytű, giroszkóp, gyorsulásmérő, és a mágneses tokokat érzékelő hall szenzor akad, infra és NFC viszont nem.

A hátlap alatt megbújó, 4000 milliamperórás akkumulátor hosszú üzemidőt biztosít
A hátlap alatt megbújó, 4000 milliamperórás akkumulátor hosszú üzemidőt biztosít [+]

A 4000 milliamperórás telep a várakozásoknak megfelelően remekel. A készenléti fogyasztás alacsony, vegyes használattal pedig 6-7 órás képernyőidők is összejöhetnek egy töltésről. A közepes fényerejű kijelzővel persze mindez nem meglepetés, úgy érezzük, még ennél is több kijöhetett volna ekkora telepből. Felhasználói szokástól függően mindenesetre 2-3 napos használat is összejöhet, amikor pedig tölteni kell, a 5V/1,67A / 12V/1,25A-s PE+ gyorstöltő valamivel több, mint két óra alatt lerendezi a feladatot. Netezni egy töltésről, közepes fényerőn 10 órán át lehet, mozizni (720p, H.264-es fájl) pedig 13 órán keresztül.

Az UMi Super decens telefon, ám túl sok a hibája árszinten
Az UMi Super decens telefon, ám túl sok a hibája árszinten [+]

Értékelés: UMi Super
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Úgy indítottuk tesztünket, hogy egy harmadvonalas márkára rábökve nyomon lehet követni az újabb kínai brandek felemelkedését, azok előnyeivel és buktatóival, és UMi és UMi között saját tapasztalatból is tudunk fejlődésről beszélni. A Super a nevéhez méltó konstrukciót kapott (némileg lötyögő gombokkal és fókuszrendszerrel), gigászi teleppel és decens hardverrel (a 4 gigabájt RAM és a 32 gigabájtos tároló igazán bőséges). Jó hír a B20 sáv támogatása, a sallangmentes Android Marshmallow felület (egy sor öreg AOSP-s szoftverrel) és az általában gyors rendszerműködés. Mégis érződik a sebességhiány egy Snapdragon 650-es Redmi Note 3 Próval vagy egy Helio X20-as Vernee Apollo lite-tal szemben (főleg 3D-ben), pedig a Super 90 ezer forintos árához képest ezek olcsóbbak. Helio P10-es ajánlatból pedig akad sokkal kedvezőbb árú a Meizu m3 note személyében, és ott is komplettebb az összkép (mínusz a B20).

Mégsem itt érezzük a legnagyobb hiányosságot. Az UMi egyszerűen nem jutott túl a jobbfajta alkatrészek összeválogatásán és elismerésre méltó összerakásán. Találkoztunk szoftverleállással, nem mindig jött létre az USB-s PC kapcsolat, az optimalizálatlan kamera leszerepelt és a magyarítás is csak addig jött össze, ameddig a vegytiszta androidot a Google lefordította, az extra opciók szövege angol. A Full HD kijelző fényereje kevés a napfény alatt, a mono hangszóró pedig se nem hangos, se nem alkalmas minőségi zenehallgatásra. Tényleg fejlődnek a kis kínai gyártók, csakhogy ez egy általános megállapítás, mert van, amelyik gyorsabban és kevesebb hibával, így a Vernee, vagy a szintén új, bár gigászi anyagi háttérrel rendelkező LeEco. Ebben a mezőnyben a Super egyszerűen nem tud eleget felmutatni, sem odahaza, sem az itteni, szűkebb piacon, mert bár a korábbiakhoz képest egy lépéssel előrébb jár az UMi, a többiek kettővel vagy hárommal.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A tesztkészüléket a SpeedShop.hu biztosította, köszönjük.

Specifikáció

UMi Super
UMi Super Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 150,8 x 75 x 8,5 milliméter
Tömeg 200 gramm
Színvariációk ezüst, arany, kék, szürke
SIM-foglalat 2 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa IPS LPTS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek Helio P10 (MT6755)
Processzor típusa négymagos, 2 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T860MP2
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB (24,3 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/850/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, WiFi hotspot, WiFi direct
USB USB 2.0 (Type-C, MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek AOSP-alapú szoftvercsomag
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, kéttónusú led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 4000 mAh-s
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, giroszkóp, iránytű, fénymérő, közelségérzékelő, értesítési LED, ujjlenyomat-olvasó
  • Kapcsolódó cégek:
  • UMi

Azóta történt

  • UMi London - jó oldalon halad

    Noha az alsó kategóriás készülék siralmas eredményeket mutat hardveres szempontból, a mindennapokban egyáltalán nem kellemetlen a remek kijelzővel szerelt, masszív eszköz használata.

  • Egyes UMi modellek már karácsonykor Android 7-tel futhatnak

    Az UMi nem bízza a véletlenre a karácsonyi ajándékokat, így már most tudja, mivel lepi meg vásárlóit. Nem mással, mint a legfrisebb Android főverzióval.

  • UMi Max - majdnem Super

    Jó alkatrészekből összeválogatott, minőségi phablet érkezett hozzánk, de alapvetően ezen nem lehettünk meglepve, hiszen nemrég járt nálunk egy nagyon hasonló eszköz ugyanettől a gyártótól.

  • Ilyen lesz az Android Nougat az UMi Pluson

    A karácsonykor érkező frissítést már mozgóképen mutogatja az UMi

Előzmények

  • UMi eMax - rájár a root

    A shenzheni gyártónak – mármint a sok közül most ennek a bizonyosnak – ezúttal sikerült összeraknia egy távolról sem világmegváltó, de (hajszál híján) szerethető készüléket.

  • UMi Hammer S - a helység kalapácsa

    Nem a komikus eposzról beszélünk a mai tesztünkben, hanem egy feltörekvő gyártó új phabletjéről, ami a tömege alapján akár kalapács is lehetne, de még elméletben sem strapabíró.

  • UMi X3 - umiverzum

    Kínából érkezett, papíron meglepően sokat tud, többféle módon is be lehet szerezni, de messze nem hibátlan. Egy a sok közül, de a paletta felső részéről kiválasztva.

Hirdetés