Ulefone Armor Pad 3 Pro - akkumulátor, lámpa, (tablet)

33 280 mAh csak elég lesz bármire. És a régi hardver vagy szoftver?

Külső, kijelző, csomag

Azzal zártam az Oukitel WP35 tesztjét a minap, hogy a strapabíró külsőn és az 5G modemen kívül az a telefon semmi emlékezeteset nem tud, és bár nem mindig jön össze az Ulefone-nak egy korrekt készülék, mindig van valami érdekessége. DRM rádió, szupergyors és vezetékmentes töltés, jókora hátlapi hangszóró, kempinglámpa, hőmérő, infrakamera, hőkamera, lézeres távolságmérő, esetleg csatlakoztatható endoszkóp vagy mikroszkóp.


[+]

A mindent bele műfaj királya mégis egy tablet, az Armor Pad 3 Pro lehet, mivel az IP68/69K és MIL-STD-810H alapon por-, víz-, ütés- és rázkódásálló kivitel csak előszó a tudáslistához. A hátlapra kapásból 50 megapixeles Samsung ISOCELL kamera került, ám a lencse és a LED villanó elbújhat a kétszer 483 másik LED mellett a két szélen, hogy a programozható gomb melletti billentyűvel bármikor bekapcsoljuk az 5,5 watt teljesítményű és 1100 lumen fényáramú kempinglámpát.


[+]

Ez nem jópofa, de értelmetlen fícsör: ha az 1242,9 grammon laptoptömegű táblát jó helyre rakjuk, kisebb sátortábort bevilágíthat, a LED-ek környéke pedig 25 fokban, fél óra után is csak langyosra melegszik. Ennél aligha lesz melegebb egy forró nap után éjszaka, persze egy raktárban vagy katlanban lehet. 10 méterre a LED-ektől még kényelmesen tudtam olvasni, viszont annak ellenére, hogy nem koncentrált és éles a fény, hanem széles szögben és tompán világít, kellemetlen szemkontaktusba kerülni vele, úgyhogy jobb fej fölé helyezni, ami ekkora méretben nem egyszerű feladat.


[+]

Még jó, hogy a pakkban a fólia, a leírás, a 66 wattos USB-PD töltő, a SIM tű és a két végén Type-C kábel mellett ott a csavarhúzó, pár pótcsavar és a hátlapra felerősíthető csukló-, vagyis inkább tenyérpánt. Négy csavarral rögzítve és tenyerünket átbújtatva ugyanis könnyebb a 261,7 x 166,8 x 21,2 milliméteres monstrumot hosszú ideig tartani, a pánttal pedig felakaszthatjuk valahova. Van lámpaapp is, ami mondjuk nem mindig ugrik fel bekapcsoláskor, és elég suta, hogy csak állóhelyzetben fut, nem fordul el fekvőbe.

Kempingfény az erdő közepén
Kempingfény az erdő közepén [+]

Kérhető itt mindenesetre állandó, borzasztóan harsányan villogó és SOS funkció, háromféle fényerő és 5-30 perc közötti világítás. A fényerőt a gomb szimpla, a villogást pedig dupla lenyomásával is tudjuk szabályozni. A lámpa 30 perc után mindenképp kikapcsol, de utána azonnal visszakapcsolhatjuk. 15%-os töltöttség alatt viszont csak a villogófunkció érhető el, az állandó fény nem, ami azért megmosolyogtató, mert ilyenkor a telepben még 5000 mAh töltöttség van.

A Sound Kit
A Sound Kit (forrás: Ulefone) [+]

Kapott a táblagép oldalt két hangszórót, van ugyanakkor a hátlapon egy 8 pines csatlakozó egy hatalmas, brutalista stílusú, kiegészítőként megvásárolható hangfal csatlakoztatására, a kempinglámpának helyet hagyva. Ez a kellék négy ponton rögzül a Pad 3 Próhoz, hogy stabil támasztéka legyen. Teljesítménye 9 watt, hangereje 114 dB, a partihangulatot LED fényekkel színesíti.


[+]

Ha mindez gyanúsan sok energiát kívánna, mindenki nyugodjon meg: 33 280 mAh csak elég lesz, a Mobilarena történetének legnagyobb mobilakkumulátora a szokásos 5 helyett ráadásul 10 watton tölt más eszközt, ami nem szélsebes, mégis kapóra jön féltucat haldokló telefon és füles kimentésére. Az oldalsó uSmart port is adott a tartozékként beszerezhető, egy- vagy kétkamerás endoszkópot és a mikroszkópot befogadva.

A hordtáska
A hordtáska (forrás: Ulefone) [+]

Vásárolható egy nagyobb tenyérpánt is állvány funkcióval, a legügyesebb viszont az a hordtáska és nyakba akasztó, melynek széles pántjaival és csatjaival a tabletet kényelmesen, két szabad kézzel magunk elé lógathatjuk. Ez kapóra jöhet raktározás, helyszínelés, építkezés, felmérés vagy bármilyen terepmunka közben, amire az Armor Padet kitalálták. A cucc védőtok is egyben támasztékkal és tenyérpánttal, egy másik pánttal pedig aktatáskaként hordozhatjuk a kelléket.

A hordtáska és funkciói
A hordtáska és funkciói (forrás: Ulefone) [+]

Kár, hogy ezt nem kaptuk tesztre, de azért maradt érdekesség a tableten. Rövid oldalon jobbra került a bekapcsoló-ujjlenyomatolvasó és a hangerőszabályzó, valamint gumifül mögé a Type-C és jack kimenet. Ilyesmi fedi a túloldalon a teljesértékű HDMI portot, amivel rendben működött a képernyőtükrözés és a hang továbbítása, felette pedig a dupla nanoSIM és külön microSD tálcát piszkálhatjuk ki, ez ugyanis egy 4G képes, hanghívásra alkalmas tábla.


[+]

A 10,36”-es, 60 Hz-es és 5:4 arányú IPS panelt rengeteg káva és a Gorilla Glass 5 üveg fölé emelkedő perem védi az elemektől, hogy 2000 x 1200 IPS-LCD képpontja sokáig makulátlan maradjon. A kontrasztok és a betekintési szögek rendben, a kékes kalibráción könnyen igazíthatunk a menüben, a széleknél viszont megfigyelhető némi árnyék és fényszivárgás, amivel nem tudunk mit kezdeni.


[+]

A gyártó 500 nites fénysűrűséget haldokló fénymérőnkkel sajnos nem tudtuk ellenőrizni, az 550 nites WP35 mellett viszont nem tűnt haloványabbnak az Ulefone kelléke, és ami kis képernyőn, közvetlen napfényben nehezen volt olvasható, az 10,36”-en sokkal könnyebben. Nyilván árnyékban ideális a használat, de tegyük hozzá, hogy ritka az ennél jóval fényesebb tablet panel. A látnivalók sorát 32 megapixeles szelfikamera, halovány értesítő LED és fénymérő zárja, közelségérzékelőre nincs szükség.


[+]

Oké: mindez érdekes tudáslista, és látszik, hogy a tartozékokat is végig gondolták, de mennyire hasznos a komplett szett a mindennapokban, a gyártónál 400, egy partneráruházban pedig 275 dolláros áron? Attól függ, ki mennyire kalandvágyó és mennyire tudna le terepmunkája során ennyi mindent egy készülékkel és kiegészítőivel. Az összeszerelés mindenesetre tökéletes, a kellék elejtése pedig az emberiségre veszélyes, nem a Pad 3 Próra.

Hirdetés

Hardver, szoftver, multimédia

A brutális strapakülső és a sok extra mellett valahol meg kellett húzni a nadrágszíjat, és ez jelen oldal minden témájára kihat, kezdve az ősrégi, nyolcmagos MediaTek MT8788 chippel. Annyira a négy 2 GHz-es Cortex-A73 és négy 2 GHz-es Cortex-A53 processzormag elég, hogy dadogások mellett elégséges legyen az alkalmazáskezelés, a telepítés vagy a netezés, a 8 GB RAM és a 256 GB-os tároló is kellően bőséges, microSD foglalattal megtoldva. Viszont minden komolyabb erőforrást igénylő művelet lassú, a 3D játékot pedig jobb elfelejteni, és bár egy strapatablet nem a teljesítményről szól, egy combosabb Helio G99 beleférhetett volna.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Ulefone Armor Pad 3 Pro Fossibit DT2 Xiaomi Pad 6 Samsung G. Tab S6 Lite 2024
Rendszerchip MediaTek MT8788 MediaTek Helio G99 Snapdragon 870 Exynos 1280
AnTuTu 10.x 250 837 pont n/a 808 446 pont 470 361 pont
Geekbench 5 (single/multi) 296 / 1345 pont 545 / 1822 pont 1002 / 3223 pont 762 / 2021 pont
Geekbench 6 (single/multi) 319 / 1235 pont n/a 1308 / 3323 pont 967 / 2012 pont
GFXBench Car Chase onscreen 1080p 6,8 fps 14 fps 24 fps 20 fps
GFXBench Car Chase offscreen 7,4 fps 15 fps 58 fps 23 fps
GFXBench Manhattan onscreen 17 fps 38 fps 67 fps 56 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 19 fps 40 fps 137 fps 62 fps

A bukdácsolás szoftveroldalon folytatódik, kezdve az Android 13 rendszerrel. Én nem engednék piacra olyan eszközt, amelyik lassan kétéves operációs rendszert futtat, és amelyik nem garantál többévnyi frissítést. Az Ulefone-tól annyit tudtunk csak meg, hogy dolgoznak az Android 14-en, de nem biztos, hogy elérhető lesz. Biztonsági hibajavítások sem nagyon jönnek, megvan viszont minden Google szolgáltatás és rendben a Google Play integritás.

[+]

A szoftveroldal másik gyengesége maga az Android óriásképernyőn: hiába akad pár kétoszlopos alkalmazás vagy fut asztali módban a Chrome, hatalmas a helykihasználás hátránya az ebben sokkal profibb iPadOS mögött, az Ulefone pedig nem kínál Samsung-féle dokkolót vagy asztali elrendezést. A magyar fordítás félig jött csak össze, a rendszer viszont legalább az Android tiszta logikáját követi hatékony gesztusvezérléssel és kevés pluszalkalmazással. Van egy programozható gomb, ugyebár az állóhelyzetes kempinglámpa app, játékmód, gyermeksarok, szervizkapcsolat és egy szerszámosláda (iránytű, hangmérő, szögmérő, vízszintező, nagyító stb.).

[+]

A kameraszenzorokon az Ulefone nem spórolt, az algoritmuson viszont igen: felesleges nagyok a 32 megapixeles szelfik (egy példa), illett volna a jobb dinamikáért 8 megapixelre binnelni (f/2,45 fixfókusz). A hátlapon az 1/1,31”-en, táblagépes viszonylatban kiemelkedő méretű a Samsung ISOCELL GN1 szenzor dolgozik (50 megapixeles példa itt, f/1,95, PD-autofókusz), a gondok viszont a fapados szoftvert indítva előjönnek: nincs HDR vagy többelemes képfeldolgozás.

Így 12,5 megapixelre binnelve is olyan szűkös a dinamikaátfogás fakó színekkel, túlexponálással és jókora zajszűréssel, mint 50-en. Az esti helyzet sem jobb, pedig pont itt lehetne a nagy szenzor előnyben. Persze rá lehet vágni, hogy ki akar táblagéppel fotózni? Ám terepmunka, helyszínelés, raktározás és egyéb célhasználat közben csak kapóra jön egy kamera, és ha már az Ulefone jó szenzort vásárolt, kifizethette volna hozzá mondjuk az ArcSoft algoritmusát. Valamennyire használhatók a fotók persze.

A 1080p videók nem zavarnak sok vizet: inkább HD-s, mint FHD-s a részletesség, a színek fakók, a dinamika gyenge, képstabilizálás nincs és túlszűrt a sztereó hang. A lejátszásnál hiányzik a Widevine L1 CDM védelem, így a Netflix és társai alacsony felbontáson streamelnek, viszont árnyékban, de inkább szobabelsőben működőképes a mozizás 1080p fájlkorláttal – a 4K és HDR klipekkel nem birkózik meg a tablet. A multimédiát nem is a középszerű hangot továbbító jack kimenet és az FM-rádió segíti meg, hanem az oldalra sugárzó, sztereó hangszórópár.


[+]

A jófajta Galaxy S23 Ultrával összevetve a hangerő megegyezett és a minőség is közel volt – 100%-on a Samsung túl éles, az Ulefone pedig dobozos volt. 80%-on viszont mindkettő tisztán szólt a közép- és magas tartományokban, talán az S23 adott le több mélyet, az Armor Padnek viszont több tere volt. A képernyőtükrözés és hangtovábbítás jól működik HDMI kábelt csatlakoztatva, bár az eltérő képarány miatt (tablet: 15:9, TV: 16:9) egy keskeny sáv alul-felül a nagy képernyőn lemarad. Teljes képernyőn mozizva viszont 16:9 arányúak a klipek keskeny kerettel a tévén.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Pad 3 Pro két nanoSIM-et fogad be és rendben felkapcsolódik a hazai 4G hálózatokra, a telefonhívás is opció kihangosítva vagy Bluetoothon (4.2, A2DP, LE). A kétcsatornás WiFi modem érzékenysége korrekt (802.11a/b/g/n/ac, Direct, HotSpot), az USB 2.0-s (Type-C, MTP, OTG), a HDMI hasznos extra, de a kábelt magunknak kell beszerezni. Az egycsatornás műholdvevő gyorsan talál pozíciót, a pontossága viszont közepes (A-GPS, GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou). Megvan az NFC a tabletes fizetéshez, a gyorsulásmérő, a giroszkóp és az uSmart port a tartozékoknak, hiányzik viszont az infra és a barométer.


[+]

33 280 mAh – időzzünk el egy kicsit a telepadaton. Én három napot időztem, mire sikerült lemeríteni, hogy aztán a 66 wattos adapter 75 perc alatt csurig töltse, ami csak tíz perccel hosszabb, mint amennyit az iPhone 14 ücsörög a kábelen, tizedakkora teleppel. 30 perc alatt 39%, 60 perc alatt 79%, 90 perc alatt pedig 93% kerül az Armor Pad akkumulátorába, amely 10 watton adja át energiáját más eszköznek, ami rendben működött minden rákötött fülessel és telefonnal, csak a Samsung akkubankját nem töltötte. A telep több éjszakára bevilágíthatja a sátortábort lemerülés előtt (csak kézzel kell 30 percenként visszakapcsolni), a gyártó pedig 181 órás beszélgetési időt és 75 napos készenlétet ígér – saját használatban, WiFi-n jóval gyorsabban merült a tétlenségben. A húszórás netezés és videózás simán összejöhet, ahogy ugyanennyi képernyőóra vegyes használattal, heti egy töltéssel, a telep pedig állítólag -30 fokban is működik.


[+]

Ulefone Armor Pad 3 Pro
Pro
Brutális por-, víz- és ütésálló külső
Kellemes IPS panel és sztereó hangszóró
8/256 GB, 4G, FM-rádió, HDMI, jack port
Erős kempinglámpa, hasznos uSmart port
Egy sor érdekes tartozék vásárolható mellé
Döbbenetes üzemidő, 10 wattos töltésleadás
66 wattos adapter és tenyérpánt a dobozban
Kontra
Borzasztóan nehéz és vastag
Fényszivárgás a panel szélein
Gyenge fotók és videók
Öreg, lomha hardver, Android 13
Nem létező szoftvertámogatás
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 4 pont
Szoftverfelület 6 pont
Szoftvertámogatás 2 pont
Fotózás, videózás 5 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (8/256 GB, USD) 275

Vannak a Pad 3 Prónak gyenge pontjai, ám mindenekelőtt elismerném az Ulefone törekvését, hogy a strapakülső mellé rengeteg hasznos extrát nyújtson egy olyan szűk vásárlórétegnek, amelyik üdvözli a tablettörténet legnagyobb akkumulátorát, kihasználja az erős kempinglámpát és a dedikált HDMI portot, szívesen csatlakoztat hangszórót vagy endoszkópot és megköszöni a hordpántot, amivel a por-, víz- és ütésálló kelléket maga elé lógathatja hosszútávú terepmunkához, nélküle ugyanis egy laptopsúlyú masinát kell tartani a levegőben. Megvan a korrekt fényerejű IPS panel némi fényszivárgással, akárcsak a 4G modem, a jack kimenet, az NFC, az FM-rádió és a 75 perces villámtöltés.

Ez persze a tudáslista puszta felsorolása és a mindennapokban derül ki, hogy az öreg MediaTek chip a használat alapszintjét teljesíti csak nagyon ráérős sebességgel, értékelhető játékélmény nélkül, a Helio G99 ideálisabb választás lett volna. A rendszerfordítás felemás és nincs Widevine L1 CDM védelem, az Android 14 papíron pedig készül, ám nincs garancia, hogy leváltja a 13-at. Van élet azért 8/256 GB-on és járulékos költségek előtt 275 dolláron, viszont elhanyagolták a jófajta kameraszenzorok optimalizálását is. A fókusz persze a terephasználaton van, és a profi konstrukció mellé érdekes tartozékokat lehet vásárolni, tetszett plecsni pedig pont járhat egy olyan különlegességnek, amely színt visz a piac szürkeségébe. Ám gyenge hardverrel és szoftveres háttérrel a Pad 3 Pro inkább annak remek példája, hogyan lehet az elismerésről lecsúszni.

Bone123

A készüléket az Ulefone küldte tesztre és itt vásárolható meg.

Ulefone Armor Pad 3 Pro

Ulefone Armor Pad 3 Pro
Ulefone Armor Pad 3 Pro Külső
Méretek 216,7 x 166,8 x 21,2 milliméter
Tömeg 1242,9 gramm
Készülékvédelem Gorilla Glass 5, IP68/69K, MIL-STD-810H (por-, víz-, ütés-, és rázkódásálló)
Színvariációk fekete
Kijelző képátlója 10,36 hüvelyk
Képaránya 15:9
Felbontása 2000 x 1200 pixel (225 ppi)
Típusa, frekvenciája 60 Hz IPS LCD
Értesítő LED van
Biometrikus védelem oldalsó ujjlenyomat-olvasó, 2D arcazonosítás
Hardver
SoC típusa, csíkszélessége MediaTek MT8788, 12 nm
Processzor 4 x 2 GHz Cortex-A73 + 4 x 2 GHz Cortex-A53
Grafikus chip Mali-G72MP3
RAM, tárhely mérete 8 / 256 GB
Memória bővítése microSD (külön foglalat)
Adatátvitel
Technológiák 2G / 3G / 4G
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE B1/2/3/4/5/7/8/12/17/19
LTE B20/28A/28B/66
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
eSIM támogatás nincs
Bluetooth 4.2 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac (2,4, 5 GHz, HotSpot, Direct, dual-band)
USB USB 2.0 (Type-C, MTP, OTG)
Navigáció A-GPS, GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou
NFC van
Infra nincs
Szoftver
Rendszer, felület Android 13
Multimédia
Hátlapi kamerarendszer 50 megapixel (1/1,31", f/1,95, PDAF)
LED villanó
Előlapi kamera 32 megapixel (f/2,45, fixfókusz)
Videófelvétel 1080p, 720p 30fps
Jack kimenet van
FM-rádió van
Üzemidő
Akkumulátor 33 280 mAh lítium-ion
Vezetékes töltés 66 watt
Vezetékmentes töltés nincs
Egyebek
Iránytű, giroszkóp, gyorsulásmérő, 1100 lumenes kempinglámpa, HDMI és uSmart port, csavarhúzó és tenyérpánt a dobozban

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés