Ulefone Armor 27T Pro - hőkamera mindenáron

Az Ulefone megpróbált egy olyan, relatív olcsó strapatelefont csinálni, ami hozza a műfaj alapvető elvárásait, de bizonyos kompromisszumok árán a hőkamerát is bele tudták rakni.

Hirdetés

Bevezető

Amióta kikoptak a tényleg nevesebb gyártók a strapamobilos műfajból (CAT, Nokia, Samsung), azóta főleg a kínai gyártók ügyködnek a területen (Ulefone, Doogee, Blackview, Oukitel, AGM), ezek minőségi szempontból elég változatosak tudnak lenni. A kis gyártók legnagyobb problémája, hogy az alacsony darabszám miatt a frissítési politika problémás, vagyis nagyon jó esetben vállalnak egy darab főverziós frissítést. Ám egyrészt az EU szabályok változása miatt, másrészt az európai fogyasztói igényekre reflektálva a biztonsági frissítéseket negyedévente azért ők is kitolják.


[+]

Az Ulefone egyre szélesebb termékkínálata elég sokféle mobilt eredményez, van nekik olyan vonaluk is, amely nem strapabíró, de a leginkább mégiscsak az ellenállóbb telefonok kapcsán érződik bennük a rutin (meg az évek). Az Armor 27T Pro ára olyan 160-180 ezer forintra taksálható (függően attól, hogy honnan érkezik), ezért cserébe ígér jókora akkut (10 600 mAh), vezeték nélküli töltést, IP69K és MIL-STD 810H certifikációt, 5G-s chipsetet, 12 GB RAM-ot és 120 Hz-es kijelzőt kínál, vagyis ha csak a specifikációt látjuk, akkor már így is korrekt csomag és akkor még a FLIR hőkameráról nem is esett szó.


[+]

De — mint általában — most sem érdemes a puszta adatokból kiindulni, használat közben jönnek ki a valós tapasztalatok. Mivel az Ulefone szemszögéből mi kis piacnak számítunk, ezért lokalizációs problémákra fel kell készülnünk, természetesen kérdéses a szoftveres támogatás hossza, a kijelző minősége, a rendszer optimalizáltsága és persze a kamerás teljesítmény is. Nem is beszélve arról, hogy képek alapján nem feltétlenül könnyű megítélni, hogy milyen nagy és nehéz a termék.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés