Hirdetés

TCL 50 NxtPaper 5G - átgombolom magam monokrómiába

Látványos éves fejlődést és különleges belépőszintű készüléket tett le az asztalra a TCL.

Adatkapcsolat, üzemidő, végszó

Megvan a hazai 4G és 5G sávok támogatása elfogadható le- és feltöltési sebességgel, megy a VoLTE is tapasztalataink szerint, de a VoWi-Fi valamiért nem. Feltételezzük, hogy a Dimensity 6300-ba épített modem nem támogatja, mert az ezzel (illetve a más számon, de egyező felépítéssel) nálunk járt más telefonok ezzel a szettel sem tudták a funkciót. A Wi-Fi modem egyébként 2,4 és 5 GHz-en megy Wi-Fi 5-ös szabvány szerint, a Bluetooth pedig az 5.3-as verziószámú. Megvan a beépített környezeti fényérzékelő, a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő — és nem virtuális, ráadásul a gyári tok altatja és ébreszti is a panelt —, az iránytű, a giroszkóp, és nem maradt ki a barométer sem. A hátlap alatt ott az NFC a mobilos fizetésekhez, a navigációhoz pedig több műholdas hálózatot is lát a telefon (GPS, Galileo, BeiDou, QZSS, GLONASS), de csak egy sávon és városi környezetben elég lassan, közel fél perc alatt talált jelet. Az infravörös port maradt le egyedül, ami egy-két konkurensen megtalálható. Az USB Type-C csatlakozó USB 2.0-s sebességre képes, videokimenetként nem megy. A beszélgetési hangminőséggel elégedettek vagyunk, érthető a telefon beszédhangszórója által adott hang, de semmi kiemelkedő nincs benne, nagyjából a videókban hallható szintet biztosítja. Két nanoSIM befogadására képes a telefon, egyik helyére mehet microSD kártya. A készülék támogatja az eSIM-ek telepítését is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A beépített akkumulátor az átlagosnak számító 5010 mAh-s, a teljes töltése a TCL szerint 1,7 órát vesz igénybe. A telefon 33 wattig támogat PD-szabványú töltést vezetéken keresztül, vezeték nélküli töltés nincs benne. Tapasztalataink szerint 23 és 25 watt között mozgott PD 3.0-s adapterről az energia felvétele, amivel számolhatunk két órát a teljes töltésre. A TCL két adatot ad meg az üzemidő kapcsán, az egyik 16 órányi vegyes használatot, a másik 26 napnyi Max Ink módot ígér. A PCMark Work 3.0-s tesztjével a szokásos módon valós használatot (kép- és videószerkesztés, videó nézés, dokumentumszerkesztés, stb.) szimulálva 13 óra 41 perces eredményt ért el a telefon 95%-ról 20%-ra merülve. Ez alapján a 16 órás ígéret reálisnak tűnik, normál használat mellett a két nap kényelmesen benne van a telefonban, ha pedig az említett Max Ink módot is használjuk, akkor több is. A 26 nap kicsit túlzásnak tűnik, mert azért van készenléti fogyasztása is az 5G-s és Wi-Fi kapcsolattal a telefonnak, de a háttérbeli folyamatok korlátozásával érezhetően akkukímélő is a szemkímélő mellett a Max Ink mód. A rendszerben egyébként van külön energiatakarékos mód is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Összefoglalás

TCL 50 NxtPaper 5G
Pro
Papírszerű tapintású, matt bevonatú kijelző
Kényelmes olvasás az okos szoftveres szemkímélő megoldásokkal, dedikált kapcsoló gomb
8 GB RAM, 256 GB bővíthető tárhely
5G támogatás, eSIM támogatás, VoLTE
Sztereó hangszórók, 3,5 mm-es jack csatlakozó
Kellemesen hosszú üzemidő
Kontra
Gyenge kamerás képességek, fókuszgondok a főkamerában
Nincs értesítő LED
Ehhez nem alaptartozék a 33 wattos fali adapter, csak a Pro verzióhoz
A matt bevonat miatt a kijelző közvetlen napfény alatt láthatatlanná, olvashatatlanná válhat
A hardvernél vannak ezen az árszinten erősebb ajánlatok ismertebb gyártóktól is
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftverfelület 8 pont
Szoftvertámogatás 5 pont
Fotózás, videózás 4 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (8/256 GB, HUF) 90 000

Pozitívabb a véleményünk a tavalyinál. A TCL 50 NxtPaper 5G mindenhol javított, ahol szükséges volt, emelett egyedi kijelzőjén is sikerült fejleszteni. Nem egy egyértelműen csúcs ajánlat 90 ezer forint környékén, de adatkommunikációs szempontból sokoldalú, bőséges a RAM, a tárhely, a hardver elfogadható sebességet biztosít, a szoftver ugyan nem a legfrissebb, de jól optimalizálták, megmaradt a 3,5 mm-es csatlakozó, de érkezett sztereó hangszóró, az optikai ujjlenyomat-leolvasó alá került egy dedikált gomb az olvasó módhoz. Ráadásul megnövelték a kijelző felbontását, így már nem marad le a belépő- és alsó-középkategóriás szinten, a 120 Hz-es frissítés megy az e-inket imitáló olvasó módban is. Egyedül valamilyen mindig éber kijelzés hiányozhat, de ezt el lehet nézni az LCD panel okán.

Érkezett egy ultraszéles kamera is a telefonba, ennek és a többi kamerának is a minősége a még épp elfogadható szintet megüti azért, ha fotókról van szó, videóban sajnos nagyon gyenge még mindig az eredmény. Ha az árszinten körbenézünk, találunk az év folyamán korábban megjelent jó telefonokat: Galaxy A25 5G a Samsungtól, Redmi Note 13 5G, Poco X6 5G, de a kevésbé ismert márkák közül például a Tecno Pova 6 Pro vagy a CMF Phone (1) is egy tök értelmezhető alternatíva. Mindegyiknek van előnye és hátránya, legtöbbjük pedig erősebb azért a TCL-nél, még ha nem is sokkal. Ezek mellett pedig van köztük AMOLED kijelzős telefon is, mely videók fogyasztására például jobb. De vannak emberek, akik egyszerűen nem szeretik az OLED paneleket, mert mondjuk az azokban használt PWM fejfájást, szédülést okoz náluk.

Felsorolt negatívumai ellenére egy Tetszett plecsnit kiosztunk a TCL 50 NxtPaper 5G-re, mert papírszerű megjelenítője, hozzá okosan megírt szoftvere egyedivé teszi, mellette pedig a kötelező köröket teljesíti, amit az ember egy százezer forint környéki telefontól elvár. Ha nem rendelkeznék e-ink kijelzős könyvolvasóval, és egy eszközt szeretnék, amin kényelmesen olvashatok, netezhetek, kommunikálhatok, tudva, hogy videós tartalmat nem sokat fogyasztok ezen a kijelzőn, simán elgondolkodnék ezen a mobilon. Ugyanígy ha esetleg szülőként választanék kütyüt épp a gyermekemnek (aki odavan a mangákért és képregényekért), a TCL 50 NxtPapert vagy a TCL NxtPaper 14 táblagépet is mindenképp megnézném, főleg ha jár hozzá a tok és a toll is. Persze az is tény, hogy egy matt fóliával és az Android (vagy iOS) szemkímélő módjainak megfelelő beállításával hasonló eredményt elérhetünk más eszközön is.


[+]

A TCL 40 NxtPaper 5G tavaly sokat késett a magyar piacra kerüléssel, a TCL 50 NxtPaper 5G idén sietett, ez pedig jól jön neki, még az is lehet, hogy vészesen közeledő karácsonyi telefonajánlónkban előkelőbb helyre kerül.

TCL 50 NxtPaper 5G

A TCL 50 NxtPaper 5G a gyártó magyarországi képviseletétől érkezett hozzánk tesztre, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • TCL

Azóta történt

Előzmények