Sony Xperia Z3+ - nem lépett szintet

Külső

Nem meglepő, hogy külső terén az előd Xperia Z3-mal szinte megegyezik az újdonság, ember legyen a talpán, aki meg tudja őket különböztetni úgy, hogy nincsenek egymás mellett. A kártyaajtók és a hangszórórácsok elhelyezésén kívül gyakorlatilag csak egy kis „fogyás" következett be a készülékházon: ezúttal 6,9 milliméteres vastagság jár és 144 grammos tömeg jár a 146 x 72 milliméteres magassághoz és szélességhez. Az IP68-as por -és vízállósági szabvány adott, ezzel jelenleg egyedülállónak számít a Sony ebben a kategóriában, mivel a Samsung feláldozta a formavilág oltárán a Galaxy S6 strapabírását.

Sony Xperia Z3+ elölről
[+]

A japán gyártó látszólag nem érzi úgy, hogy egy telefon kijelzője esetén szükség lenne Full HD felbontásnál többre, ezzel a véleménnyel sokan vitatkoznának, de tény, hogy az 5,2 hüvelykhez tartozó 424 ppi még mindig kiválónak mondható. Az IPS-LCD technológia mellett a Z3+ is tartalmazza a Sony Triluminos, illetve X-Reality fejlesztéseit, került bele kesztyűs mód is, ami értelemszerűen a kapacitív képernyő használatát egyszerűsíti meg kesztyű viselésekor. Nem lehet panasz 608 nites maximális fényerőre, de a színhőmérsékletre és a betekintési szögekre viszont igen, elég kékesnek tűnik alapvetően a panel, ha pedig oldalról nézünk rá a megjelenítőre, akkor a kategóriatársakhoz képest jelentős fényerőveszteséggel számolhatunk, ezzel a problémával régóta küzdenek a Z-készülékek.

Sony Xperia Z3+ kijelző
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Sony Xperia Z3+ Samsung Galaxy S6 edge HTC One M9 Motorola Nexus 6
Fehér fényerő 608 nit 351 / 572 / 719 nit 469 nit 266 / 436 nit
Fekete fényerő 0,57 nit 0 nit 0,36 nit 0 nit
Kontrasztarány 1067:1 végtelen 1341:1 végtelen
Színhőmérséklet 10418 K + manuális 7766 + 6683 K 7914 K 6520 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

70,9 százalékban foglalja el a kijelző az előlapot, ami egyáltalán nem rossz érték, de az alsó-felső kávákból még lehetne faragni, hogy igazán lélegzetelállító megjelenést érjen el a Z3+, főleg annak fényében, hogy az androidos vezérlőgombok is a kijelzőn kaptak helyet. A készüléken lévő összes nyomógomb a ház jobb oldalán került elhelyezésre, megvan a gyártóra jellemző kicsi, kör alakú, krómszínű bekapcsológomb, alatta a hangerőszabályzó billentyűk üldögélnek, az alsó részen pedig a kétállású, dedikált fényképezőgombot találjuk, ami sajnos egyre ritkább az okostelefonok körében. Felülre került a 3,5 milliméteres jack csatlakozó, alulra pedig a microUSB port.

Sony Xperia Z3+ hátlap
[+]

Az oldalkeretek fémből vannak, a hátlap pedig üvegből készült, ez utóbbi rendesen gyűjti az ujjlenyomatokat. A készülékház bal oldalán található egy darab ajtó, amit kinyitva, egy tálca kihúzása után helyezhetjük el a nanoSIM, illetve a microSD kártyánkat. A stereo hangszóró az előlap szélein kapott helyet, hátul csak a 20,7 megapixeles kamera optikáját, a szimpla ledes villanót, illetve a Sony, az Xperia és az NFC feliratokat találjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés