Sony Xperia Z3+ - nem lépett szintet

Hirdetés

Kamera, video

A Sony rengeteg kisebb és számos nagyobb mobilgyártónak kölcsönöz saját gyártású szenzorokat, egyáltalán nem véletlen, hogy a saját csúcskészülékükbe is egy igen jó modult raktak: az 1/2.3"-es, 20,7 megapixeles felbontású, optikai képstabilizátorral ellátott Exmor RS szenzor 12800-as ISO érzékenységre képes maximum, valamint fel van készítve a 4K videofelvételre. Az előlapi kamera 5 megapixelesre duzzadt, gyújtótávolsága 25 milliméternek felel meg, tehát viszonylag nagy látószöggel bír. Ha már adott egy ennyire komoly érzékelő, hozzá pedig az Android Lollipop, akkor gondoltuk, hogy a Manual Camera alkalmazással is megpróbálkozunk, a hozzá tartozó tesztalkalmazás szerint a készülék képes manuális fókuszra, fehéregyensúlyra, ISO-ra, illetve záridőre, egyedül a RAW támogatás hiányzik belőle. A valóságban viszont hiába töltöttük le a teljes verziójú Manual Camera alkalmazást, az egy Force Close-ablak kíséretében közölte, hogy nem képes együttműködni a készülékkel, hasonlóan jártunk az L Camera programmal is, így maradt a telefon gyári szoftvere.

Sony Xperia Z3+ kamera

A kameraalkalmazás a gyártó szerint álomszerűen pontosan meg tudja határozni, hogy épp mit szeretnénk lefotózni, ennek fényében pedig úgy állítja be magát, hogy a lehető legjobb kép készülhessen, nekünk nem is kell mást tennünk, mint lenyomni a kétállású kameragombot és örülni a hibátlan eredménynek. Az eredmény azonban sajnos nem hibátlan, természetesen egyáltalán nem rossz fotókról beszélünk, de a Sony übermobiljától többet várnánk 2015-ben. A dinamikatartomány viszonylag szűkös, az erősebb ellenfényt a HDR mód automatikus bekapcsolásával próbálja kompenzálni, de még ez sem elegendő neki sajnos, a képek egy részén pedig enyhe túlexponálás is észrevehető. A zajmentesítés is elég erős, ugyanakkor a képzaj viszonylag kis mértékben jelenik meg az alkotásokon.

Vállalkozó szelleműeknek többféle manuális módot is nyújt a szoftver, de ezek túlnyomó többsége csak 8 megapixelen elérhető, a HDR és az ISO is csak ekkor állítható, de túl sok beállítási lehetőség sajnos nincs, babrálhatjuk az expozíció-korrekciót, a fehéregyensúlyt (természetesen csak előre beállított sémák alapján), illetve kapcsolhatunk képstabilizátort, arcfelismerést, megadhatjuk a fénymérés helyét. A Sonytól megszokott módon többféle jópofa egyéb mód van, virtuális valóság minden mennyiségben, zenés fotó, panoráma és rengeteg effekt.

Sony Xperia Z3+ Screen Shot Sony Xperia Z3+ Screen Shot

Videózás terén is ígéretes számokat olvashattunk, 4K felbontású kisfilmeket rögzíthetünk 30 fps mellett, de adott a 60 fps sebességű lassított mozgógép is, mi természetesen mindkettőt kipróbáltuk, 4K tesztvideó ide kattintva, az 57 fps-sel elkészülő, lassított 720p tesztvideó pedig ide kattintva nézhető meg. A minőséggel ezen felvételek esetén nincs probléma, a legnagyobb felbontáson viszont ne számítsunk több órás felvételekre, egyrészt egy 10 perces video is közel 5 gigabájt helyet foglal, másrészt pedig ennyi idő alatt túl is melegszik a készülék, ez volt az a terhelés, aminek hatására a legmgasabb hőmérsékletet produkálta a telefon, a hátlapon 47-48 Celsius fokos értékeket mértünk, amikor azt mondta, hogy most túlmelegedés miatt lekapcsolja a kamerát. Mentségére szóljon, hogy előtte egy perccel szólt, ráadásul egy LG G4 eleve nem enged többet felvenni egyszerre 4K-ból, mint 5 perc.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés