Hirdetés
Kijelző, menü
Miután összecsukható telefonról van szó, ezért értelemszerűen két kijelzőről beszélhetünk. A külső inkább divatos, mint hasznos. Alakjára nehéz egyetlen szót találni, olyan, mint egy felfújt négyzet. Létezik olyan idom, hogy köroid? Ha nem, akkor mostantól a Z300i külső kijelzője lesz az. Analóg óra látható rajta, lila háttér előtt, még akkor is, ha elmulasztott esemény történt. Ez simán gáz, minek van a külső kijelző, ha nem mutatja a nem fogadott hívásokat és az üzeneteket? Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha a hangerőgombokat izgatjuk, akkor digitálisra kapcsol az óra és ilyenkor ikonok tájékoztatnak a történésekről.
A fedlap belsején fellelhető belső kijelző elsőre egy picit kicsinek tűnik. Másodikra is, úgyhogy mondjuk ki: kicsi. A 128x128 pixel manapság már csak az alsó kategóriában vállalható, de a készülék egyébként is ebben a szegmensben próbál szerephez jutni. A költséghatékonyság jegyében STN technológiával készülő képernyő minőségében is elmarad az átlagtól, hiszen kicsit fakóbb, életlenebb képet ad.
A menü alapvetően egyszerű. Kilenc ikonos főképernyőt kapunk, a menürendszer színsémája négy előre definiált lehetőséget kínál, mindegyik elég trendi, inkább a női felhasználók ízlésvilágára próbáltak hatni a tervezők. A kezelhetőség furcsa, hiszen a YES gomb a hívásindítási feladatokat is ellátja, olykor viszont a két funkció összekeveredik. Lássunk egy példát: a telefonkönyvből kikeresem azt, akivel csevegni óhajtok, majd rátenyerelek a YES gombra. Eleinte automatikusan a fülemhez is emeltem a készüléket, de hosszú ideig csak néma csönd volt. Ennek oka pedig az, hogy a YES billentyű ebben az esetben nem hívást indít, hanem csak megnyitja a bejegyzést, és csak innen van lehetőségünk egy újabb gombnyomással tárcsázást kezdeményezni. Szintén furcsa, hogy a menünek nincsen alsó sávja. Ez új, a Sony Ericssonnál úgy gondolták, hogy úgyis rá van írva a billentyűkre, hogy YES és NO, tehát mindig ezt a feladatot fogják ellátni. Bár több napon keresztül használtam a készüléket, de ez engem annak ellenére is folyamatosan zavart, hogy a kijelző hasznos területe így kétségtelenül megnagyobbodott. A logikának némiképp ellentmond, hogy az inkriminált billentyűk nem kapnak háttérvilágítást, csak a számgombok mögött dereng a narancsszínű fény.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!