Külső
A készülék a népszerű és tudásához képest elég olcsó K510i utódja. Sok a közös tulajdonságuk, de a K530i már más utakon jár, kivitelezésében a felsőkategóriás gépeket idézi. Kézbevétel után fél perccel közöltem Boggal, hogy ez lesz a következő telefonom. Ilyen sem volt még.
Lecseréljem?
Felépítésében tehát elődjeit idézi, Sony Ericssonos forma, szokásos gombok a szokásos helyen. Legjobban talán a K610i-re hasonlít, de mégis kicsit más. Ez egyrészt abból adódik, hogy SE létére szokatlanul vékony (14 mm), továbbá anyaghasználata kategóriáján belül példásan jó. Nagyon jó érzés kézbe venni: a hátlap selymes, de az ujjlenyomatokat egyáltalán nem gyűjtő műanyagból van, amit a kamera körüli lyukacsos rész tör meg, ami szintén kellemes tapintású. Összeszerelésből szintén ötös, egyedül a hátlap mozog egy nagyon picit, de ezt fogjuk arra, hogy a prototípus sok kézben megfordult már.
Oldalt fémes hatású rész fut körbe, ami aztán összekapcsolódik a gombok körüli résszel. Szerintem jópofa és egyedi, előbbiben minden ismerősöm megerősített, akik csak kézbe vették a telefont. Felül a nagyon apró, de használható bekapcsoló gomb van, balra a szintén apró, ám néha nehezen használható hangerőszabályzók, valamint a kamera exponáló gombja kaptak helyet.
Alul van a szokásos Sony Ericssonos csatlakozó, balra pedig az M2 memóriakártya helyét takaró fedlap figyelget, amit egy nagyon gyenge minőségű műanyag "cérna" tart - ezt ideje lenne már valami jobbra cserélni.
Az előlapon felül egyből észre lehet venni az egyik legnagyobb változtatás jelét, nevezetesen az előlapi kamerát - a K530i ugyanis 3G-s telefon. Mellette van a telefonhangszóró, alatta Sony Ericsson logó, azalatt pedig a 2 hüvelykes, 176 x 220 pixel felbontású TFT kijelző. Hát igen, ennél van jobb is, de kell valami, ami megkülönbözteti a készüléket drágább társaitól. Minőségével egyébként semmi gond nincs, a színek szépek, teltek, a kontraszt is jó, napfényben is olvasható, a K750i kijelzőjénél jobb, élénkebbek a színek.
A gombsor szintén dizájnos, ám ennél is fontosabb, hogy a fő kezelőszerv nem joystick, hanem egy kiválóan használható négy irányú navigációs gyűrű, közepén egy kerek kiválasztógombbal. Az emellett található 6 gomb szintén kényelmesen nyomkodható. A numerikus résznél a sorok között nincs semmi űr, de mivel maguk a gombok ferdék, lehet érezni a határokat. Virsliujjú embereknek ettől függetlenül nem ajánlanám tiszta szívvel, mivel vertikálisan nem túl nagyméretűek.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!