Skullcandy Crusher Wireless - ez elég rázós

Biztos mindenkinek van olyan ismerőse, aki a mélyeket hiányolja az összes hangkeltőből: ezzel a kütyüvel fájdalomküszöb fölé lehet tolni a basszust!

Tulajdonképpen mi is ez?

A látszat talán csal: mai tesztünk tulajdonképpen nem is egy fejhallgatóról szól, inkább egy szentségtörésről. Gyengébb idegzetű, audiofil-beállítottságú olvasóinknak előrebocsátjuk, hogy érdemes elkerülniük ezt a típust, akinek viszont minden hasonló eszközzel ugyanaz a hiányérzete merül fel a mélyek kapcsán, az akár tehet is egy próbát a fejrezgetős headsettel. Kezdjünk egy alapvető problémával: a könnyűzenére használt fejhallgatók egyik fő baja, hogy annyira gyönyörű teret tudnak képezni és annyira szeparáltan mutatnak meg hangszereket és énekhangokat, hogy a hallgató már a testében lüktető basszust kezdi el hiányolni, és elhiszi, hogy kicsivel több mély elég a sikerhez. A Crusher pedig megmutatja, hogy nem elég.

A hagyományos hangkeltő mögött egy vibramotor teljesít szolgálatot. De szükségünk van erre?
A hagyományos hangkeltő mögött egy vibramotor teljesít szolgálatot. De szükségünk van erre? [+]

Ebben a fejhallgatóban ugyanis bőven a fájdalomküszöb határa fölé lehet tolni az alsó tartományt, arra a szintre, amikor a dobhártyánk már legszívesebben beszakadna, de valami csoda folytán ez mégsem történik meg. Ettől függetlenül illúzió marad a koncerteken és szórakozóhelyeken érezhető dübögés, fejhallgató továbbra sem alkalmas egy ilyen tér zenéjét reprodukálni. Mindez miért szentségtörés? A hagyományos, 40 milliméteres driver mögül felrezdülő, manuális potméterrel állítgatható 34 milliméteres vibramotor miatt, ami azt a célt szolgálja, hogy a lehető legtöbb hang helyére változó intenzitású basszust pumpáljon a fejünkbe.

A tervezéskor szempont volt a könnyű hordozhatóság is, a mechanika precízen működik
A tervezéskor szempont volt a könnyű hordozhatóság is, a mechanika precízen működik [+]

A fejrezgetős technológián lehet nevetni, az általános minőségen azonban biztosan nem: a doboz kivitelezése praktikus, odabenn pedig minőségi microUSB kábellel és szintén korrektnek mondható 3,5 milliméteres, felvevőgombos jack kábellel találkozunk a szövettokban ücsörgő fejhallgatón kívül. Magáról az eszközről is hasonló jókat mondhatunk ebből a szempontból, tökéletesek a forgáspontok, fokozatmentesen állíthatók a pántok, nagyon kényelmesek a párnák és semmilyen recsegés/ropogás nem érkezik felőle, gyötrés hatására sem.

Kényelmesen elfér minden a nagy dobozban
Kényelmesen elfér minden a nagy dobozban [+]

Természetesen alul hordja a csatlakozóit, gyakran azonban egyikre sem lesz szükség, hiszen egyrészt Bluetooth segítségével is kommunikál a forrásával, másrészt pedig akár 40 órás üzemidőre is képes, ami átlagos használat mellett biztosan nagyon sokáig elég lesz. Természetesen vannak rajta kezelőgombok a zene vezérléséhez, a bejövő hívások kezeléséhez, illetve a hangerő állításához, nem maradt el az állapotjelző led sem, ami viszont érdekesebb, az az analóg potméter, amivel a vibráció mértékét állíthatjuk. Szerencsére akár teljesen kikapcsolt állapot is elérhető.

Hirdetés

Használat közben

Egyáltalán nem pehelykönnyű jószág, körülbelül 300 grammot nyom, magas szorítóerejével kombinálva egyértelmű, hogy nem azoknak készült, akik reggel felteszik, este meg leveszik a fejhallgatót, körülbelül egy-két órán keresztül marad kényelmes, utána már nem lesz sok kedvünk hallgatni. A fülpárna külső része műbőr, belül pedig perforált neoprén, egyértelműen zárt érzést ad, az izoláció pedig kifelé és befelé is erős, de ha erősen rezegtetjük a fejünkön, az persze nagyon kihallatszik. A fejpántot, ahol a fejünkkel találkozik, kényelmesen gumírozott anyag fedi, kívülről pedig stílusos, a többi részhez illő szövet borítja. Nem annyira extrém az összkép, mint egy-egy korábbi Skullcandy esetén, viszont kimondottan vagányul néz ki.

Rövid- és középtávon kényelmes, egész nap azért ne viseljük!
Rövid- és középtávon kényelmes, egész nap azért ne viseljük! [+]

Aki nem végletekig basszusfüggő, az már a Crusher alapvető hangját is nagyon mély-orientáltnak fogja találni, a Grind Wireless ehhez képest sokkal inkább képvisel egy hagyományos V-karaktert, itt már alapvetően sem vagyunk eleresztve magasakkal, ahogy pedig a vibrációért felelős driver potméterét elkezdjük felfelé tolni, mintha folyamatosan vágnánk el az összes többi tartományt, maximális álláson megtudhatjuk, milyen az, mikor valaki egy működő mélynyomóba szorul, és kilátástalan a helyzete. Ha poénként fogjuk fel az egészet, akkor bizonyos zenéknél akár még élvezhetjük is a vibrálást, de maximum nyolcadnyira reális feltolni, utána minden zeneiséget nélkülözni fog a reprodukció.

Filmezéshez és játékhoz is ajánlják feltolni a Haptic Bass névre hallgató funkciót, de egy-egy megfelelő jeleneten kívül nem igazán élvezhető, az a folyamatos, háttérben rejtőzködő rezonancia, ami normál párbeszédek alatt is végig fokozza a feszültséget. Szerencsére ez az extra teljesen kikapcsolható, ilyenkor is a basszusoké a főszerep, de egész sok részletnek jut hely, a terével sincs gond, egyedül a vokáloknál és az akusztikus hangszereknél tűnik vérszegénynek a produkció, régebbi keverésű felvételekkel pedig érezhetően nincs jó viszonyban. Ugyanakkor szimpatikusan feszes a hangzása, gyorsak a mélyek, rengeteg olyan rockzenét találtam, amivel élvezhetőség szempontjából nagyon jó párost alkottak.

Alulra kerültek a csatlakozók
Alulra kerültek a csatlakozók [+]

A beszélgetési hangminőség nem kimondottan rossz, viszont a mikrofon érzékenysége és minősége hamar kevés lesz, ha bármilyen zavaró tényező fennáll, legyen szó szélről vagy másmilyen háttérzajról. Hangerőben nyilván nem lehet belekötni, a fejhallgatón lévő gombokkal az egekig növelhetjük a hangot, és ha valaki úgy gondolja, akár beszélgetés közben is rátolhat a basszusokra.

A Skullcandy Crusher Wireless fekete és fehér színben kapható, 49 990 forintos árával egyáltalán nem a legolcsóbb kategóriában indul, viszont kialakítása és üzemideje önmagáért beszél, a zenei képességei pedig nagyon sokaknak szimpatikusak. Ha te vagy az a felhasználó, aki minden zenelejátszóban feltolja a hangszínszabályzó mélyeit, de mégsem vagy elégedett az eredménnyel, nyugodtan tegyél ezzel egy próbát, ha ennél is többre vágysz, azt már nem fogod ép dobhártyával kibírni. Egyébként pedig hamar meg fogod érezni, hogy nincs is szükség extra basszusra, mert önmagában is több mélyet ad, mint a konkurens termékek túlnyomó többsége. A Crusher Wireless általános hangminősége pedig ha nem is emeli ebbe az árkategóriába a képzelt mércét, valójában egyáltalán nem rossz, itt már korántsem arról van szó, hogy egy legalja kategóriás meghajtót hangolnak a mélyekre, bőven vannak részletek, korrekt a dinamika, jó az összkép. Akit ennél alaposabban érdekel, április 8-án, a Veletechen meghallgatja!

szentkuti11

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Előzmények