Samsung X480 - tipikus

Külső, kijelző

Gyorsan kifutnak a Samsungnál a modellek. 2003 végén mutatták be az X450-et. 2004 őszén érkezett utódja, az X460, most pedig itt a legújabb verzió, az X480. Ennek kicsit fejlettebb párját, az X640-et már teszteltük, most arra keressük a választ, hogy mennyivel tud kevesebbet az olcsóbb kistestvér. Nos, ránézésre is látszik, hogy nincs külső kijelző, ami azért is furcsa, mert az X460 rendelkezett ilyennel. Ki tudja követni, hogy mi járhat a Samsung mérnökeinek és névadóinak fejében? Ráadásul a fenti négy mondatban négy különböző típusszámú, ám tudásban hasonló képességű telefon kódszáma hangzott el, ami jól jelzi, hogy mit is csinál ebben a szegmensben a dél-koreai óriás. Ömlenek ki a gyárkapun az egy kaptafára készült modellek, igazi kelet kutató kell lassan ahhoz, hogy az egyszeri vásárló kiigazodjon az alsó, esetleg alsó-közép kategóriájú Samsungok között.

Az X480 egyébként csinos kis tojás. Columbus ugyan bajban lenne, mert annyira gömbölyű, hogy nem lehet megállítani az asztalon, és annyira jól rakták össze, hogy nem sok esélye van, hogy be lehetne törni az alját. Az ezüstös készülékház mindig magában hordozza a sanszot arra, hogy az idők folyamán lepattogzik a festék, de ez inkább a Motorola hasonló modelljeire jellemző (V525). A kis X480-at megint úgy összerakták, ahogyan csak a Samsung tudja. A fedlap atomstabil, nem lötyög, a hátlappal egybeépített akkumulátort ki sem lehet robbantani a helyéről, de ha a megfelelő pöcköt elhúzzuk, akkor könnyen leszedhető. A készülék formájában nincs egyetlen egyenes vonal sem, minden ívelt, csak a fedlap közepén trónoló Samsung felirat betűinél vannak vonalzóval rajzolt apró szakaszok. Az ominózus felirat felett található egy állapotjelző LED, amelynek színét a felhasználó változtathatja.

A telefon bal oldalán a hangerőgombok és a headset bemenete helyezkedik el. Összecsukott készülékre érkező hívás esetén a felhasználó beállíthatja, hogy a hangerőgombokkal csak némítsa, vagy el is utasítsa a hívást. A fedlap lehet aktív, ám miután nincsen külső kijelző, talán jobb, ha nem veszi fel a készülék a hívást kinyitás esetén. Alul egy pici gumidarabka védi a portól a töltő csatlakozóját.

A kinyitott telefon gombsora kimondottan szép. Az ezüstös billentyűkön jól láthatóak a számok, a kék háttérvilágítás pedig passzol a készülék karakteréhez. A fedlap belső részét a kijelző tölti ki, ám mára már ez sem számít túlzottan kiemelkedőnek. A 128x160 pixeles felbontás 65 ezer színnel párosul. A kijelző UFB technológiával működik, és sajnos elég homályos. Ezen a fényerő levételével segíthetünk, de ha nagyon belelendülünk, akkor sötétté válik a kép. Szóval nehéz eltalálni a tökéletes arányt, bár gyorsan hozzátesszük, hogy ebben az árkategóriában még így sem vészes a helyzet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés