Hirdetés
Külső
Szép, elegáns, hűvös, visszafogott. Nem csak nekem jutottak ezek a szavak az eszembe. A J770 sarkos formájához remekül passzol az ezüst-fekete színvilág, a fém körbeöleli a készüléket, tapintása hideg, s minden ujjlenyomatot rögzít. Nem is könnyű a J770, húzza lefelé az ingzsebet rendesen, a Vodafone honlapja szerint 68 gramm (muhaha), más források 98 grammos tömegről számolnak be.
Az előlapon 2,1 inches kijelző található, erről pedig a Samsung oldala ír marhaságot, mert szerintük QCIF felbontású (ami 176x144 pixel lenne), holott 176x220 képponton szolgáltatja az információt. A képernyő alatti navigációs gombsor két szélső funkciógombból és egy öt irányú d-padból áll. Ez utóbbinál a vízszintes irányok és a középső gomb hármasa a zenehallgatás közben gyorsgombbá változik. A probléma ezzel a kezelőszervvel csak annyi, hogy egyrészt a középső gomb az alapképernyőről egyből viszi be az embert a WAP-ra, most már nagyon ideje lenne ezt a marhaságot elfelejteni. A másik bajom csupán annyi volt, hogy a navigációs gomb felső éle kissé kiemelkedik, s egyfajta peremet képez, valószínűleg valaki, valamikor azt gondolta, hogy ergonomikus lesz ez majd a szétcsúsztatáshoz, pedig senki, de tényleg senki nem támasztaná ide az ujját. Viszont jól megzavarja az ujjbegyet a menüben való közlekedés során.
A J770 bal felén a hangerőt szabályozó gombok alatt a zenelejátszó gyorsbillentyűje, valamint a microSD kártya ajtaja található meg, jobb oldalon pedig a Samsung adatcsatlakozója (ezt is le kéne már cserélni a szabványos microUSB-re) és a kamera elsütőgombja fedezhető fel. A kütyü teteje és alja teljesen sima. A fém hátlapon sincs semmi más, csak egy gyártói felület, de ha szétcsúsztatjuk az eszközt…
…akkor felbukkannak a számbillentyűk. A közös panelen ülő feliratokat rácsosan elhelyezkedő kitüremkedések választja el egymástól. A gombok felirata jó nagyok, a fehér megvilágítás is sokat segít az olvashatóságban.
A hátlapon a szétcsúsztatás után előbukkan a kamera, a két megapixeles modul mellett tükröcske üldögél, vaku azonban nincsen. Sajnos a fedlap ezúttal akadozva csúszik, visszatolva nem siklik teljesen a helyére, egy jó 3-4 millimétert kilóg a teteje, ezt utólag az ember megnyomja, s akkor rendben, de nem ezt szoktuk meg a Samsungtól. Tudomásunk szerint a J770 az egyik első olyan Samsung modell, ahol a fejlesztés és a gyártás is a koreai óriás kínai telephelyein történt. Előítéletes lenne azt írni, hogy biztos a szorgos kínai kezek munkájának oka a nem passzoló slide, lehet, hogy csak mi fogtunk ki egy rossz darabot, de akárhogyan is van, nem méltó a Samsunghoz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!