Multimédia
Az S4-hez képest visszalépést jelent, hogy "csak" 8 megapixeles a kamera, de ettől még persze lehetne nagyon korrekt. A keresőfelület egyszerűsített megoldásokat tartalmaz, ha valaki nem szeret bíbelődni a mindenféle fotós trükközésekkel, akkor csak üzemmódot kell választania. Szám szerint 14 verzió van, ami újdonság az S4-hez képest az a sorozatfelvétel (ez máshol volt eddig), illetve a Víz mód, ami nem jelent semmi különöset, csak azt, hogy a hangerőt szabályozó gombokkal tudunk exponálni, mert víz alatt nem működik rendesen az érintőkijelző.
Az S4-ben megismert többi mód is megvan, van Dráma mód, a panorámát választva 360 fokban tudunk képet lőni, és megvan a Radír opció is, ami abban segít, hogy a háttérben slattyogó népeket ki tudjuk törölni utólag a képről. Ha elrugaszkodunk az üzemmódoktól, akkor babrálható a felbontás, az ISO, a fehéregyensúly, a fényérték és a geotagging, kapcsolható képstabilizáció, arcfelismerés, segédvonalak, ilyesmi.
Sajnos az elkészült fotók nem sikerültek túl jól, leginkább a világosabb részek beégése zavaró, de sajnos a vonalélességen is lenne mit csiszolni. Igen, tudom, biztos mi vagyunk a bénák, de állandóan törölgetett lencsével lőttem állati sok képet (100 körül), most a legjobbakat tettem ide fel. Van azért, hogy néha rohadtul eltalálja az automatika a dolgot és kifejezetten jó eredményt hoz egy kattintás, de az esetek többsége nem ilyen. Ezen persze lehet azzal segíteni, hogy az ember molyolgat a beállításokkal, de az emberek általában nem molyolnak (a molyok sokkal többet molyolnak, például). Persze ez a kamera még így is több klasszissal jobb, mint amilyenek sokszor a mobilos fényképezők, de nem ér fel a legnagyobbak mellé.
Videót Full HD felbontásban rögzíthetünk, itt van egy minta. Természetesen ugyanilyen mozikat vissza is tudunk játszani, akár ablakban is, a felhasználói felület tetejére rárakva, röccenés nélkül. A fotókat alapszinten tudjuk editálgatni utólag, mindenfelé meg lehet osztani ezeket, illetve csinálhatunk fotóalbumot is a jobban sikerült képeinkből.
A zenelejátszó is ismert a többi S4 alapú modellből, rengeteg beállítást tartalmaz a felület, lehet állítani a sebességet, van equalizer, kérhetünk időzítőt, intelligens hangerőt (kiegyenlítés), vezérelhetjük a funkciókat hangutasításokkal is. Kihangosítva nem szól túl jól, fülessel klasszisokkal jobb a helyzet, a gyári kiegészítőt is lehet szeretni, mi mostanság általában TDK és Sony termékekkel próbálgatjuk a telefonokat, az S4 Active pedig nem vallott szégyent. Rádió viszont nincs (pedig az S4 Miniben van), s ezen az sem segít, hogy ebben a modellben is van Group Play, ami arra jó, hogy más, Galaxy S4 családba tartozó eszközökön egyszerre szólaljon meg ugyanaz a zene. El nem tudok képzelni olyan élethelyzetet, amikor ez valós igénnyé növi ki magát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!