Hirdetés

Samsung Galaxy Note 8.0 - nagyra nőtt telefon

A Note széria legújabb tagja a táblgépek között próbál szerencsét, ám a kapacitív tollat leszámítva leginkább egy óriási mobilra hasonlít.

Hirdetés

S Pen, multimédia, kamera

A Galaxy Note széria egyik jellegzetessége az S Pen névre hallgató toll, melyet esetünkben a digitalizáló tábláiról is ismert Wacom gyártja. Egy kapacitív stylus-ról van szó, melyet bármikor előránthatunk a táblagépből, elsősorban jegyzetelési és rajzolási célokat lát el. Míg előbbire véleményem szerint még mindig jóval kényelmesebb a hagyományos papír alapú módszer, utóbbira remekül használható. Ez többek között a toll nyomásérzékeny fejének is köszönhető, mely 1024 különböző szintet tud megkülönböztetni, azaz erősebben a nyomva vastagabban fog az ecset. Jópofa funkció a Gyorsparancs is, melyben különfajta ábrákat rendelhetünk alkalmazásokhoz, a program ezeket felismerve pedig elindítja a megfelelő szofvert. A Maps például egy felkiáltójel rajzolásával indítható, de ha emellett egy címet is beírunk, automatikusan az annak megfelelő pozícióra ugrik a térkép. A szövegfelismerés egyébként nagy erénye a Note 8.0-nak, igen jó hatásfokkal értelmezi a kézírást.

Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung Galaxy Note 8.0 Samsung Galaxy Note 8.0 Samsung Galaxy Note 8.0

Az S Penen lévő gombbal egyébként bármikor készíthetünk egy képernyőfotót, melyre természetesen jegyzetelni is lehet, illetve akár különböző formájú alakzatokat is kivághatunk, melyet képként lehet megosztani és felhasználni. A Note 8.0 másik érdekessége, hogy a toll hegyét már pár centiméterrel a kijelző felett is érzékeli, ekkor egy apró mutató jelöli a pozíciót. Így néhány speciális funkció csalható elő, a kurzort a menük fölött tartva a gép kiírja a funkció nevét, a galériában pedig előnézeti képet láthatunk a fotókról, illetve lapozásra és listák görgetésére is használható.

Samsung Galaxy Note 8.0

A multimédiás vonalat egy zene- és egy videólejátszó képviseli. Előbbi jól használható, szinte mindenre képes, amit manapság az ember elvár egy hasonszőrű programtól. Kezeli a lejátszási listákat, megjeleníti a dalszövegeket, van benne hangszínszabályzó, az éppen játszott számot pedig egy mozdulattal meg lehet osztani. A videólejátszó gond nélkül viszi az 1080p felbontású felvételeket, ami a hardver ismeretében egyáltalán nem meglepő. A videókat egy érintéssel megoszthatjuk, illetve elérhető a Galaxy S III-ban debütáló PopUp Play funkció is, melyet aktiválva egy dialógusablakban, az aktuálisan nyitva lévő app felett folytatódik a lejátszás. Az alkalmazás a MPEG4, H.263, H.264, WMV és DivX formátumokat támogatja.

A hátlapi kamera autofókuszos, segítségével legfeljebb 5 megapixeles, azaz 2560 x 1920 képpontos fotókat lehet készíteni. Videó módra váltva a maximális felbontás 1280 x 720 pixeles, azaz 720p (tesztvideó itt); itt azért a Full HD elfért volna. A kameraszoftverben viszonylag sok az opció: állíthatunk a fehéregyensúlyon, a képminőségen, a fénymérésen, az érzékenységen, a felbontáson és a fókuszmódon, valamint jeleneteket is aktiválhatunk. Ezek mellett panorámafotót is lehet lőni, bekapcsolhatjuk az időzítőt, illetve GPS-koordinátákat is rendelhetünk a fotók mellé. A képminőség felemás: míg a zajszint viszonylag visszafogott, a dinamikatartomány igen alacsony, a napfényes részek rendesen beleégnek a képekbe.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények