Hirdetés
Multimédia
A hátlapon ücsörgő, villanóval megtámogatott kamera öt megapixeles. Többen talán inkább egy nyolcasra számítottak, de igazság szerint ez a felbontás is vidáman elég kell legyen akkor, ha a képek minősége megfelel az elvárásoknak. A 4.0-s Android egyik újítása, hogy a masina kvázi folyamatosan fókuszál, ezért az exponálási idő megdöbbentően rövid, gyakorlatilag azonnali. Ez az esetek egy részében tényleg éles képet eredményez, de a próbálgatások alatt azért volt nem egy, és nem kettő olyan eset, amikor homályos végeredmény született. Az embernek az volt az érzése a rosszabbul sikerült eredményeket végignézve, hogy a Google mérnökei életükben csak akkor láttak fókuszt, amikor átjöttek Németországba és szembejött egy Ford. Ha be akarjuk magunkat biztosítani, akkor mindenről két fotót lövünk, úgyis rettentő gyors a szoftver, egy pillanatnyi időt sem kell várni két felvétel elkészítése között.
Az opciók meglehetősen szűkösek, tudunk állítani a fehéregyensúlyon, vannak előre definiált környezeti módok (éjszakai, alkonyat, buli, tevékenység(?), automatikus), kapcsolható a vaku, illetve csavargathatjuk az expozíció-korrekciót. Van geotagging (ezt idétlen módon “tárhely” szóval jelzi a magyar fordítás), variálható a felbontás, illetve válthatunk előlapi kamerára. Ennyit tud, egy átlagfelhasználónak ez is elég. Az időjárás sajnos az elmúlt pár napban nem volt a barátunk, de péntek délelőtt sikerült alkotni verőfényes napsütésben is. De teher alatt nő a pálma, ebben a borongós időben sokkal nagyobb a kihívás – amin a Galaxy Nexus csúnyán el is vérzett.
Fent látható az eredmény. A képek önmagukért beszélnek, nem túl jó minőségűek, minden elképesztően zajos, vonalélesség legalább rendben van, de a dinamikatartomány kicsi, a világosabb részek rendre beégnek, mindennek tetejébe még gyakran homályosra is sikerülnek a felvételek… Nem ezt vártuk a referenciamodelltől. Tényleg látszik szerintem, hogy igyekeztünk többféle élethelyzetben fotózni, rengeteg kép készült, csak a legjobbakat válogattam be a fenti összeállításba, de nem volt könnyű dolgom, mert majdnem mindegyik egyformán vállalhatatlan. Lentebb vettem eggyel a fényértéket, így már valósághűbbek az alkotások, de továbbra sem érezni, hogy sokat javult volna a fotók minősége. Van mód panorámafelvétel készítésére is, csak egyszerűen körbe kell forognunk (ha túl gyorsan csináljuk, akkor hisztizik a szoftver), aztán össze is állítja a fotót a masina, alant egy tesztkép.
Videót fullHD felbontásban, azaz 1080p-ben tudunk, működik felvétel közben a digitális zoom is. Egy tesztvideót a link mögé rejtettünk. Szintén újdonság, hogy van lehetőség gyorsított felvétel készítésére, ezt timelaps videónak is szokás nevezni, nagyjából akkor van értelme, ha a kütyüt fixen ki tudjuk tenni több percen át valahová, s akkor lehet csinálni jópofa mozikat, de ez sem fogja megmenteni a Galaxy Nexus-t attól, hogy a képalkotással kapcsolatos produkció alapján savanyú legyen a képünk.
Zenehallgatásra viszont ajánlható a motyó, hiszen végre sikerült normális lejátszót fabrikálni, így most már azon túl, hogy továbbra is megvan az albumborító és a számok listázása mindenféle módon, végre már maga a rendszer is tudja, hogy a háttérben futó lejátszó vezérlőpaneljét beköltöztesse a notfikációs tálcára. Egyfelől örülhetnek a vájtfülűek is, az equalizer elég sok sémát tud, de magunk is babrálhatjuk mind az öt csatornát. Ha a füles is csatlakoztatásra kerül, akkor a mélyhang-kiemelés mértéke és a 3D hatás is állítható. Másfelől zavaró viszont, hogy van némi alapzaj, amit mind a 3,5 mm-es jack csatlakozón, mind pedig sztereó Bluetooth hangátvitel esetén többen is tapasztaltunk. Szomorú hiányosság, hogy nincsen FM-rádió.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!