Samsung Galaxy Nexus - alaprecept jégkrémes szendvicshez

Hirdetés

Alapfunkciók, GPS

A névjegyzékről már esett szó, ennél is fontosabb a beszélgetési hangminőség. Nos ezzel nincsen gond, talán túlságosan is tökéletes próbál lenni, ha zajos környéken van a másik fél, akkor a hátteret is halljuk, amiről persze ő is tehet, de ugyanolyan telefonokat használva itt ezt most jobban éreztem. A hangerő teljesen oké, minket mindig tisztán hallani.

Samsung Galaxy Nexus Samsung Galaxy Nexus

Átalakult valamelyest az üzenetkezelés. Egyrészt a Google+ üzenetváltó funkciójának integrálása komoly lépésnek tekinthető, másrészt a Gmail kliens is némiképp megváltozott. Egy levelet megnyitva a következő üzenethez csak jobbra-balra kell mozgassuk az ujunkat, bár ezen a felületen nem működik a kétujjas nagyítás (a naptárnál viszont igen, ott sem hülyeség). Érdekes, hogy a normál e-mail kliensnél nincs meg ez a lapozgatós fícsör, ami kicsit érthetetlen, pláne, hogy kétujjas zoom viszont akad. A szövegbevitel magyar billentyűzeten történhet, az ékezetes karakterek elérése a szokott módon történik (hosszas lenyomás). Magyar szótár azonban még nincs, nem is lehet letölteni, erre még várni kell. A hangfelismerés és a beszédszintézis sem ismeri hazánk nyelvét, angolul viszont meglehetősen jól ért, meglehetősen sok parancsot sikerült hiba nélkül kiadnom, persze SMS-t azért nem írnék így.

Samsung Galaxy Nexus Samsung Galaxy Nexus

Nincs sehol látható Office dokumentumnézegető, de valami beépített móka azért akad, ugyanis egy fájlkezelő telepítése után (mert az sincs alapból) meg tudtam nyitni a Word doksikat és az Excel táblázatokat. A Powerpoint prezentációknak is lelkesen nekifekszik a rendszer (egyébként a Thinkfree motorját használja), de azokat nem bírja rendesen megmutatni. Amiket látunk, azok sem szerkeszthetőek, ha ennél valaki többre vágyik, akkor irány a Market. Az irodai funkciókhoz lazán kapcsolódik a számológép is, ez tudományos műveletekre is használható.

Samsung Galaxy Nexus Samsung Galaxy Nexus

Ahogyan minden eddigi Android kütyüben (ide értve azokat, amelyek megkapták a Google jóváhagyását), ebben is van GPS. A rendszer igen erősen támaszkodik a cellainformációkra és a környéken elérhető WiFi hálózatokra, ezért villámgyorsan kapunk egy hozzávetőeleges pozíciót, amely pontosabbá válik, mihelyst a gép befogja a megfelelő számú műholdat. Navigálni a Google Maps segítségével tudunk, ez egyre jobb, ahogyan a térkép pontosabb, ismeri a főváros tömegközlekedését, de tény, hogy mindent online csinál, azaz a működés adatforgalmat generál. Szerencsére 2011-ben elég nagy lépéseket tettünk arrafelé, hogy a szolgáltatói csomagok ugyanazon áron több adatforgalmat tartalmazzanak, ami igencsak jó hír az olyan, életük felét a neten töltő balf… khm, arcoknak, mint amilyenek mi vagyunk.

Samsung Galaxy Nexus Samsung Galaxy Nexus

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények