Samsung Galaxy J1 - nem ide való(si) gyerek

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból sem szabad csodát várni a telefontól, mobilnetezés esetén a HSPA+-ra támaszkodhatunk, ami 42 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességet garantál maximum. Mentsvára lehetett volna a mobilnak, ha két kártyafoglalatot szerel bele a gyártó, de sajnos a J1 csak egy microSIM-et kezel.. A hívás hangminőségével semmi gond nincs, tisztán lehet hallani beszélgetőtársunkat. A WiFi 802.11b/g/n-es, internetmegosztásra bátran használható, a Bluetooth pedig 4.0-s, melyhez A2DP jár. Némiképp meglepő, de a belül lakozó A-GPS egység látja a GLONASS műholdakat is, így jelentősen gyorsul a pozicionálás, a jelet pedig stabilabban fogja az eszköz. Nincs OTG és NFC sem, és infralámpát se reméljünk.

Karbonn Sparkle VScreen Shot Samsung Galaxy J1 Screen Shot

Van gyári és van Chrome böngészőnk, ámbár egyik sem támogatja a Flash tartalmakat. Előbbinél azért jónéhány funkció rendelkezésünkre áll: több lapot meg tudunk nyitni a háttérben, egy gombnyomással elérjük a kedvenceket, és nincs ugyan sortördelés, az URL-sáv bal oldalán lévő ikonra rányomva az olvasómódba ugorhatunk, ezáltal könnyebb lesz majd látni a betűket. A sebesség átlagos, nyilván ott ugrik a majom a vízbe, ahol kismillió kép van a weboldalon, ekkor már akadozik egy kicsit a görgetés, persze ez még néha a laptopoknál is előfordul.

Samsung Galaxy J1 akkumulátor
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy J1
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 2 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 3 pont
Hogyan értékelünk?

A készülékház alatt egy 1850 mAh kapacitású akkumulátort találunk, amit szerencsére igény esetén cserélni is lehet. A gyártó szerint ezzel 10 óráig tudunk csevegni és 9 óráig netezni. A tesztidőszak tapasztalatai talán iránymutatóbbak, napi egy óra beszélgetés, sok mobilnetezés és néhány videó megnézése után még van szufla a telepben, de már a másnapot nem érdemes töltő nélkül megkezdeni.

Ha kicsit keményen kezeljük a Samsung Galaxy J1-et, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy maradhatott volna azokon a piacokon, ahová ezt a készüléket szánták. Abszolút meg lehet érteni azt a politikát, ami az ilyen készülékek mögött található, ám Európába elhozni úgy, hogy az ár láttán csak dörzsöljük a szemünket, na az már annyira nem jó ötlet. Jelenleg ugyanis a telefonért nagyjából 50 ezer forintot kell letennünk az asztalra a boltban, szolgáltatóknál is kapható, az árcímke ilyenkor 24 darab ezres bankó, de ugye ki kell fizetni az előfizetés díját is. Mondani sem kell, hogy ez rettenetesen sok a Samsung készülékéért, ami semmiben nem nyújt maradandót. A kijelző a belépőszintre lenne elég, a hardver lassan arra sem, a kamera használhatatlan, az üzemidő átlagos, szoftveresen pedig minimum visszafogottnak mondható a kínálat. Konkurensekből pedig akad egy pár, a független árat nézve ott a tesztalanyunkat állva hagyó Huawei Ascend G620s, vagy példaként említhetnénk a házon belüli alázót, a Samsung Galaxy Ace 4-et, hogy az olcsóbb, de jóval erősebb Op3n Dott telefonról ne is beszéljünk. A Galaxy J1 tehát az öreg kontinensen maximum feleennyiért lehetne sikeres, a csúcskategóriában ugyan az élre tört a Samsung, de ezzel a mobillal rendesen mellélőttek sajnos.

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés