Hirdetés

Samsung Galaxy Buds3 - vissza a kályhaezüsthöz

A Samsung új fülhallgatója kicsit olyan, mint a Tesla kettős megítélésű pickupja: nagyon harsány, de biztosan lesz, akinek majd tetszik.

Hangminőség, üzemidő, verdikt

Mivel a Galaxy Wearable alkalmazás és az azon keresztül elérhető extra funkciók, mint a Tolmács vagy a készülékkereső hálózaton való használat megegyeznek a Buds3 és a Buds3 Pro között, így átirányítanék mindenkit a Buds3 Pro cikkére, akik arról szeretnének olvasni. A Buds3 akárcsak nagyobb testvére SBC-n, AAC-n, és a Samsung saját SSC (kompatibilis Galaxy telefonnal a nagyobb felbontású SSC UHQ) kodekjén keresztül képes hangot fogadni Bluetooth 5.4-en át, nincs aptX, LDAC vagy BLE Audio. A hangsugárzók 11 milliméteres dinamikus meghajtók a fülhallgatókban, ezek hangzását a Wearable alkalmazáson keresztül finomíthatjuk kicsit egy kilencsávos EQ-n manuálisan vagy választhatunk előre programozott profilok közül.


[+]

A Buds3 az alapértelmezett beállításokkal meleg, basszusorientált hangzásra van hangolva, viszont a középtartománnyal és a magas hangokkal harsányan bánik, aminek az eredménye, hogy a komplexebb műfajok részletek nélkül maradnak. Az alapvető beállítások jól állnak például az EDM-nek vagy a Dance műfajnak, de egy komolyzenei vagy jazz darab zavarosan szólal meg, ha pedig énekes-dalszerzőket hallgatunk szívesen, azt tapasztalhatjuk, hogy a melegen dobbanó mélyek mögött, távolból szólal meg az énekhang. Ahogy a Buds3 Pro esetén is, az előre programozott EQ profilok én a Világosat találtam a legkellemesebbnek és a legkiegyensúlyozottabbnak. A Fleetwood Mac Little Lies című dalát például ezzel a móddal anélkül sikerült a Buds3-nak visszaadnia, hogy a háttérben hallható csengettyűk hangja eltűnt volna a lábdob mögött, míg az alapértelmezett kalibrációval már belevágott a háttérben szóló csengettyűs hangszerbe. A sztereó szeparáció kellemes és kialakításból adódóan a térérzet is nagyobb az "agybedugós" fülesekénél, de a színpadkép azért így sem olyan tágas, mint egy nyitott füles esetén. Van némi zajszökés is, 60% feletti hangerőtől indulva.


[+]

A kialakításból adódóan a passzív izoláció minimális, van viszont aktív zajzár, ami visszafogottabb mennyiségű hangot még ügyesen kiszűr, de mondjuk utcai vagy közlekedési eszközön történő használatra már kevés. Az irodai alapzajokat a zenével együtt ügyesen el tudja nyomni a Buds3 anélkül, hogy a hangerőt 40% fölé emelnénk (bár a billentyűzet kattogását nem fojtja le). A villamos zúgását is képes tompítani, de egy buszon utazva a busz motorjának hangját már nem, az utcán az elhaladó járművek vagy a környezetünkben beszélők hangjai is bejutnak, ANC ide vagy oda. A hangerőt 60% köré emelve azért már elfogadható amit a Buds3 nyújt zajszűréssel, de nem csinál csendet. Itt pedig egy mondatra visszakanyordnék az első oldalra, ahol írtam, hogy a jobb fülhallgató nem passzolt a fülembe tökéletesen, így ez is közrejátszott az ANC-t illető felemás tapasztalataimhoz. Ha valakinek a Buds3 perfekt módon megáll a fülében, annak a valamivel jobb tapasztalatai lehetnek a zajzárral is, ezért előzetesen érdemes felpróbálni a fülhallgatót.

Hirdetés

A mikrofonok hangminősége itt is megfelelő, de nem kiemelkedő. A szelet egész ügyesen meg tudja fogni a hat mikrofont használó fülhallgató, de az elhaladó autók vagy az irodai háttérzajok már átjutnak rajtuk és behallatszódnak a mi beszédünk mellé. Ettől függetlenül érthetők maradunk, kicsit dobozos, orrhang-szerű a beszéd, amit felvesz a Buds3. Tapasztalataink szerint Samsung telefonnal használva valamivel jobb a telefonálási minőség, mint más gyártók eszközeivel.

Hét és nyolc óra között van a mindennapi vegyes használat a fülhallgatóval, ahol az ANC-t időnként ki- és bekapcsoljuk, zenét hallgatunk, két készülék között váltunk, telefonhívást bonyolítunk le. A fülhallgatókban 48 mAh-s telepek vannak, a tokban 515 mAh-s a telep, amivel a teljes üzemidő 30 óra körülire tolható ki, négy teljes töltés körül teljesít a bölcső. Ebben a fülhallgatóban is megvan az automatikus váltás lehetősége, ha Samsung gyártotta eszközre csatlakozik, egyébként nekünk kell manuálisan megtenni, de megy a multipont kapcsolat és üzemidő szempontjából nem megterhelő a Buds3-nak. A Bluetooth-kapcsolat stabil több eszközzel is (RSSI: -37 dBm), a késleltetés pedig 233 és 240 ms között mozgott, a játék módot viszont csak Samsung telefonokkal tudtam aktiválni és nem hozott érdemi javulást vagy eltérést.

Verdikt


[+]

A Buds3-nak olyan szempontból talán könnyebb dolga van, mint Pro testvérének, hogy félig nyitott fülhallgatóból jóval kevesebb van a piacon. Ez mondjuk nem teszi kapásból jó vétellé a Buds3-at, ahhoz szükség van arra is, hogy passzoljon a viselő méreteihez az eszköz, mert különben a használat csak kényelmetlenségeket fog okozni. Ami pont azért furcsa, mert anno a Galaxy Buds Live-nál még próbálkozott a Samsung azzal, hogy egyedi és félig nyitott kialakítást kínáljon úgy, hogy az minél több embernek kényelmes is legyen. Valószínűleg a piac nem kapott rá, ezért álltak be az Apple fülhallgatóját utánzó dizájn mögé, viszont sajnos az Apple szoftveres politikáját is követték, a funkciók jelentős részét Samsung telefonokra zárva.

A Galaxy Buds3 így nem egy igazán jó termékfrissítés, aki nyitott vagy félig nyitott fülest keres, annak a Sony LinkBuds jelenleg jobb választás minőségben, ha pedig olyan alternatívát kutatunk, amiben van ANC is, akkor érdemes egy Huawei FreeBuds 4-et felkutatnunk még valahol. Ha pedig sportoláshoz keresünk fülhallgatót, akkor forduljunk a dedikált sportcuccok felé, ebben az árban már a Shokz és a Soundcore modelljei közül is válogathatunk, olcsóbban pedig a 1More is kínál fülhallgatót.

viragdani01

A Samsung Magyarország adta kölcsön tesztre a Galaxy Buds3 és Galaxy Buds3 Pro fülhallgatókat, ezúton is köszönjük!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Előzmények