Samsung Galaxy A3 (2016) - a család kicsi kincse

Bevezető

Talán az egyre erősebb kínai ajánlatok, talán a belső vagy a vásárlói nyomás, mindenesetre a Galaxy Alphától kezdve hatalmas előrelépések történtek a Samsungnál az elmúlt másfél évben anyaghasználat és összeszerelés tekintetében, és ezek a trendek egyfelől a fém-üveg S6 szériában, másfelől pedig a teljes fémházas A-sorozatban csúcsosodtak ki. A konkurenciához viszonyítva viszont elcsúszott az utóbbiak ár/érték aránya: a qHD-s Galaxy A3 és a HD-s Galaxy A5 is drágán startolt. A sorozatból az Exynos 5430-as Galaxy A8 sikerült a legerősebbre, mert az kvázi csúcskategóriás lett minden tekintetben, bár hivatalosan nem került forgalomba itthon.

A Galaxy A3 (2016) egy mutatós, kompakt készülék
A Galaxy A3 (2016) egy mutatós, kompakt készülék [+]

Árcsökkentés helyett a 2016-os A-szériának inkább a specifikációira gyúrt rá a Samsung, az A5 (2016) például Full HD-s kijelzőt, ujjlenyomat-olvasót és optikai képstabilizátort kapott, az A3 (2016) pedig HD-ra növelte a felbontást és 13 megapixelesre hátlapi kamerát. A második változás a méreteket illeti: a szupervékony dizájnt és a szűkös telepet (ami az A5-től felfelé mégis jó üzemidőt eredményezett) kissé méretesebb küllem és jóval nagyobb akkumulátor váltja, az A3 például 1900 milliamperórás telep helyett 2300-asat kapott. Ez mindenképpen jó hír a napi használat szempontjából, és talán előrevetíti, hogy a „Galaxy S7” energiaforrása is méretesebb lesz az elődénél.

Az új Galaxy A3 a Galaxy A5 előlapján pihen
Az új Galaxy A3 a Galaxy A5 előlapján pihen [+]

Tesztalanyunk 4,74 hüvelykes képátlójával mindenesetre maradt a középkategória egyik ritka, egyszerre kompakt és prémium küllemű ajánlata, és olvasóink bejegyzéseiből tudjuk, az ilyesmire a mai napig komoly kereslet van. Az elől-hátul ívesre csiszolt üvegborítás egyértelműen az S6 vonásait viseli magán, ami alapvetően jó hír, és olyan kellemes dolgok is átkerültek a tavalyi csúcsmodellből, mint mondjuk a kameraindítás a kezdőképernyő gomb dupla megnyomásával, vagy éppen a nagy fényerejű, F/1,9-es lencse. Azt kell látni tehát – és ez még inkább igaz az új A5, A7 és A9 variációkra –, hogy többről van szó a csúcs Galaxyk amolyan előszobájánál; hosszú távú használatra szánja ezeket mobilokat a gyártó.

Vékony képernyőkeretek könnyítik meg az új Galaxy A3 kezelését
Vékony képernyőkeretek könnyítik meg az új Galaxy A3 kezelését [+]

Persze, a konkurencia sem aludt el, a fémházas Xiaomi Redmi 3 például óriási telepet és nyolcmagos rendszerchipet kapott jóval alacsonyabb árcédulával, úgyhogy ismét kritikus pont lesz az, hogy az új A3 mennyibe kerül. Bár hozzánk jelöletlen dobozban érkezett a 2016-os utótagot kapott mobil – vagy ahogy a bekapcsolási animáción megjelenik, az A3(6) –, a végleges csomagolásról is van információnk: a mobilt apró, fehér dobozkában lehet megvásárolni, abban pedig egy 1,55 milliamperórás töltőfej, egy microUSB kábel, egy agybadugós mikrofonos füles, némi leírás és egy SIM-tálca előhúzását elősegítő tű fedezhető fel. No és egy nagyon, nagyon mutatós okostelefon.

Külső és kijelző

Az első két gondolat, ami az eszünkbe jutott, ahogy a 2016-os A3-at kiemeltük dobozából: „hű, de jól néz ki” és „ez tényleg kompakt”. Két változás az elődhöz képest úgyszintén nyilvánvalóvá vált: a kijelző láthatóan szintet lépett (qHD-ról HD felbontásúra, 4,5 hüvelykesről pedig 4,74-esre), és az anyaghasználat is változott: ezúttal előre és hátra is Gorilla Glass 4-es üveglap került, lekerekített szélekkel. Bár a képátlóval kicsit a méretek is nőttek, a 134,5 x 65,2 x 7,3 milliméteres paraméterek még mindig kompakt keretek között tartják a konstrukciót (az oldalsó képernyőkávák például teljesen elvékonyodtak), a 132 grammos tömeg pedig garantálja, hogy az A3 észrevétlen marad a zsebben.


[+]

Az összeszerelés csillagos ötös: semmi recsegés, bizonytalanság vagy illesztési hiba, és a használat kényelmét a visszafogott méreteken túl a szerencsére nem túl csúszós üveglap is elősegíti. Sok az ív és kerekded vonás, úgyhogy az élek sem zavarnak be, a fekete színvariáns pedig különösen elegánsan harmonizál a Super AMOLED panellel. A vékony, ám nem túl éles fém oldalkeret is a komfortérzetet szolgálja, műanyag csíkokból pedig csak egész kevés került alulra és felülre– ezekre mindenképpen szükség van a jó vételi minőség biztosítása érdekében.

A Galaxy A3 (2016) gyémánt formájú, két szubpixeles (RG, BG) képpontelrendezést kapott
A Galaxy A3 (2016) gyémánt formájú, két szubpixeles (RG, BG) képpontelrendezést kapott

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A3 (2016) OnePlus X Sony Xperia Z5 Compact Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő (max.) 471 / 556 nit 338 nit 636 nit 301 nit
Fehér fényerő (min.) 1,8 nit 3,3 nit 5 nit n/a
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0,48 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 1326:1 végtelen
Színhőmérséklet 7619 / 6637 K 8223 K 9068 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Ha a kijelző nem is tűéles, a 720 x 1280 pixeles felbontás és a 310 ppi-s képpontsűrűség bőven elegendő, hogy minden tartalom tisztán kivehető legyen, 4,74 hüvelykes képátlón amúgy sem jellemző mondjuk egy Full HD-s panel. A maximális fényerő remek, a napfény alatti extrához (471 nit) pedig már nem kell az automata módot aktiválni. Pontszerű fehér tartalmat megjelenítve még világosabb tud lenni az megjelenítő (556 nit), éjjel meg elég sötét, hogy minden helyzetben kényelmesen lehessen rámeredni. A kalibráció persze túlszaturált és némileg kékes, ám ott a beállítások között a pontosabb AMOLED fénykép és a természetes kontrasztú alapvető mód. A betekintési szögek, a kontrasztok és az érintésérzékenység is rendben van, bár lapos szögből némi kékes elszíneződés figyelhető meg.


[+]

Az kijelzőt kifejezetten vékony oldalkáva veszi körbe, garantálva a kényelmes egykezes használatot, amihez lapáttenyér se kell. Az alsó-felső sáv viszont vastagabb lett, hiszen lent az alkalmazásváltó, a kezdőképernyő és a vissza gomb kapott helyet, fent pedig a márkafelirat, a beszélgetési hangszóró, a fénymérő, a közelségérzékelő és az 5 megapixeles szelfikamera. Hiányzik viszont az ujjlenyomat-olvasó és az értesítési LED, az előbbit az árazás miatt, az utóbbit pedig úgy általánosságban elvártuk volna. A készüléket a jobb oldalon elhelyezett billentyűvel lehet bekapcsolni, a hangerőt pedig a bal oldalon szabályozni – minden gomb könnyen kezelhető.


[+]

A nanoSIM és a microSD tálcáját a bekapcsoló alatt, a mellékelt SIM-tűvel lehet elővarázsolni. Alulra megy a microUSB és a 3,5 milliméteres füles kábele, és itt pillantható meg a multimédiás hangszóró is. Kevés elem maradt a hátlapra: egy 13 megapixeles kameramodul F/1,9-es lencsével és ledes villanóval, illetve egy újabb márkafelirat – ez a minimalista elegancia jól áll a készüléknek, bár a színes borítás továbbra is előszeretettel gyűjti az ujjlenyomatokat. A két üveglap között 2300 milliamperórás akkumulátor lakozik, ami nem cserélhető. A vibramotor megfelelően erős.

Hardver és szoftverek

A Samsung tavaly az androidos mobilok legjobb chipsetjét tette le az asztalra az Exynos 7420 személyében, és szép csendben két középkategóriás SoC is befutott: az Exynos 7580-nal a Galaxy J7 esetében már találkoztunk, a négymagos Exynos 7578-cal viszont most először. Ez utóbbi 1,5 gigahertzre skálázott Cortex-A53-as processzormagokat és Mali-T720-as IGP-t kapott, méghozzá 1,5 gigabájt RAM és 16 gigabájtos belső tároló kíséretében. Memóriából mindenképpen jól jött volna a 2 gigabájt, mert az első bekapcsolás után 6-700 megabájt marad szabadon, illetve ha egy fénykép készítésért kilépünk a Real Racing 3-ból, a launcher bezárja a játékot. A tárhely a maga 10,8 szabad gigabájtjával mindenesetre megállja a helyét a középkategóriában, és akár 128 gigabájtos microSD kártyát is be lehet pattintani, csak arra telepíteni nem lehet.

A TouchWiz továbbra is TouchWiz, a küllemet viszont több száz témával át lehet szabni
A TouchWiz továbbra is TouchWiz, a küllemet viszont több száz témával át lehet szabni [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy A3 (2016) Allview X2 Soul Lite Motorola Moto G3 Siswoo C55 Longbow
Rendszerchip Exynos 7578 MediaTek MT6735 Snapdragon 410 MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 6.x 35680 pont 26934 pont N/A N/A
Vellamo Browser 2723 pont 2409 pont 2069 pont 2755 pont
Vellamo Metal 1050 pont 953 pont 963 pont 955 pont
Geekbench 3 (single) 706 pont 625 pont 522 pont 615 pont
Geekbench 3 (multi) 2220 pont 1802 pont 1633 pont 2730 pont
GFXBench Man. onscreen 8,4 fps 5,8 fps 3,7 fps 4,7 fps
GFXBench Man. offscreen 4,1 fps 2,8 fps 1,7 fps 2,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 20 fps 15 fps 9,4 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 12 fps 8,5 fps 5,3 fps 10 fps

A teljesítménytesztekben bőven a tavalyi A3-ban található Snapdragon 410 fölött, valahol a MediaTek MT6732 környékén végzett az Exynos 7578. Ez nem is rossz, ám nem is kifejezetten erős, ha az ársávban elérhető nyolcmagos ajánlatokkal vetjük össze, főleg a Helio X10-esekkel. A lényeg persze a napi használat, és szerencsére a kezdőképernyőn való görgetés és a böngészés is elég gyors, bár egy-egy megakadásba belefutottunk, mondjuk a képernyőzár feloldása vagy két igazán nagy memóriaigényű alkalmazás közötti váltás során. A legtöbb esetben azért jól sikerült a TouchWiz és az Exynos 7578 összehangolása, inkább a játékok, és azok közül is a legkomolyabb grafikájúak éreztetik, hogy a képfrissítés határeset, de nem jellemző komolyabb melegedés fél óra Real Racing 3 után sem.


[+]

Az A3 nemcsak küllemében, hanem szoftveres felületében is hasonlít a Galaxy S6-ra átmeneteivel, flat ikonstílusával vagy a dupla home gombos kameraindítással. Persze a témázást az S6 pont az A-sorozattól tanulta el, és ma már több száz köntös közül lehet választani, Material Design minimalizmusától kezdve a gyermeki témákon át a túldíszítettekig, és ezek nem csupán az ikonokat és háttereket, de a billentyűzet, a tárcsázó, a betűtípusok és a beállások stílusát is átszabják. Az 5.1.1-es rendszerverzió nem mai csirke, mindenesetre még az S6-ra sem jött ki a 6.0, úgyhogy a dolog nem is annyira meglepő.


[+]

A felülről lehúzható értesítési- és kapcsolópanel, a kártyapakliszerűen pörgethető alkalmazásváltó és az átlátható beállítások mindenesetre jól mutatják a TouchWiz fejlődését. Értesítési LED nincs, az intelligens jelzést bekapcsolva viszont rezeg a készülék, ha felemeljük, és olvasatlan notifikációk pihennek a lezárt képernyőn, továbbá a vaku villanását is lehet kérni erre az esetre. Nagy ikonos egyszerű mód is akad, egykezes és kétablakos viszont nem – minek is 4,74 hüvelyken?


[+]

A tárcsázó támogatja a gyorskeresést és gyorshívást, a telefonkönyv pedig mindenféle online, helyi vagy SIM-es forrásból képes behívni a névjegyzéket, opcióval a szám nélküli tételek kiszűrésére és a vezeték- és keresztnév szerinti rendezésre. A billentyűzet is fejlett magyar korrekturával és számsorral rendelkezik a karakterek fölött – mondjuk phablethez szokott ujjainkkal többször ütöttünk félre, ez nem az apró készülék hibája. Az üzenet- és email küldés gond nélkül ment. A Samsung visszafogta saját alkalmazásainak számát, és csak olyan, egyébként remek darabokat mellékelt, mint az S Tervező, az Intelligens kezelő (rendszerfelügyelő) vagy a Galaxy Apps, a többi gyártói appot onnan lehet lehúzni. Emellett akad pár eszköz (pl. fájlkezelő, óra), a Google szokásos csomagja és a Microsoft irodai pakkja (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive 100 gigabájt ingyen tárhellyel két évig, Skype).


[+]

A gyári böngésző remekül optimalizált szoftver, persze 4,74 hüvelyken nem annyira kényelmes netezni, mint egy phableten. Mindenesetre mindig jól jön, ha az ember pillanatok alatt felpattanhat a netre, és az A3-nak nem kottyan meg több lap kezelése vagy komplexebb tartalmak megjelenítése (a sok képet tartalmazó weboldalak azért képesek megdöccenteni a görgetést). A könyvjelzők kezelése és a váltás asztali nézetre úgyszintén adott.

Kamerák, multimédia

A 2016-os A3 egyik legfontosabb előrelépése kamerafronton történt: bár az 5 megapixeles előlapi modul maradt (íme, mit lát), a hátlapi 13 megapixelesre hízott (Samsung S5K3L2), méghozzá F/1,9-es rekeszértékű lencsével és jó fényerejű vakuval. A szoftver is modernebb, letisztultabb módválasztóval (balra simítva érhető el a profi, a panoráma, a HDR, a sorozatfelvétel az éjszakai és más, letölthető darab). Az auto- és érintőfókusz közepes sebességű, PDAF vagy lézeres segítség nem jár. Az opciók közé a rácsvonalak, az effektek, az önkioldó, a vakumódok és a (nem annyira) profi módban az expozíciókorrekció, az érzékenység (ISO100-800) és a fehéregyensúly állítása tartozik. Az expozíciót érintő fókuszálás után csúszkával és hosszú érintéssel a mérési pontra tapadva szintén lehet állítani.


[+]

Nappal rendben van a kamera, hiszen a vonalélesség jó, bár némi zajmentesítés és élesítés kiszúrható a fotókra ráközelítve. A fehéregyensúly megbízható, a kissé szűkös dinamikatartomány miatt viszont az A3 néha alulexponál, ezért érdemes lehet bevetni a 8 megapixelen maximalizált HDR-t, ami közepes sebességgel, ám szép eredményekkel dolgozik. Makrófronton sem rossz a helyzet, sok-sok részlettel készülnek a közelképek, az érintőfókusz viszont hajlamos tévedni, ha túl közel hajolunk a témához. Este a fókusz érezhetően lassabb, de pontos marad. Automatikus módban komoly mennyiségű zajra kell számítani, és bizony, sok részlet a kézi mód bevetésével is sötét marad, így hasznos lehet a többelemes esti mód bevetése, ott viszont nem egyszer sárgás eredményeket kaptunk. Sötétben tehát már kevésbé vagyunk elégedettek az A3 fotós képességeivel, a Full HD-s videoklipek viszont nappal tele vannak minőségi részletekkel és a hangminőség is jó. Itt inkább a kissé darabos képpel van gondunk mozgás közben, mintha valamiféle szoftveres stabilizálás zavarna be – ezért is lett volna jó az optikai megoldás, az A5 (2016) kamerája pont ennyivel tud többet.


[+]

A zenelejátszó számok, albumok, előadók, szerzők, műfajok, mappák és egyéni listák szerint rendezi a készüléken tárolt állományokat, és a WMA, illetve a FLAC formátumúakat is lejátssza. SoundAlive néven hangszínszabályzó is jár, és szerencsére az FM-rádió sem maradt ki, ami fülest csatlakoztatva működik, és kihangosítható. A videolejátszó megbirkózik a H.263, H.264, Mpeg4 és Xvid kódolásokkal, illetve a feliratokkal, csak a DivX és az AC3 fog ki rajta, ezek meghajtását viszont egy alternatív szoftver megoldja. A lejátszható felbontás felső határa 1080p, 4K-s tesztfájlunk már akadozott.


[+]

Az A3 apró készülék, az alján elhelyezett hangszóró mégis tisztán és jó hangerővel szól, bár túl sok mély hangot ne várjunk tőle. A bejövő hívásokat zajos környezetben is meg lehet hallani, a minőségi zeneélményhez viszont egy picit érdemes lejjebb szabályozni a hangerőt. Íme egy hangfelvétel a hangszóróról. A mellékelt headset elmegy a maga nemében, ám minőségi zenehallgatáshoz drágább fejhallgatót érdemes az A3-ra dugni, az pedig kiegyensúlyozott frekvenciaátvitellel és jó dinamikával hálálja meg a dolgot, még ha nincs is a hangerő a legjobbak szintkén.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Galaxy A3 egy nanoSIM-et fogad be, amivel 150 Mbps az elérhető legnagyobb adatsebesség Cat.4-es LTE hálózaton, 3G-n pedig 42 Mbps. A beszélgetési hangminőség mindkét oldalon tiszta volt, az A3 hangszórója pedig elég hangos zajos helyen is, viszont a vételi minőség lehetett volna jobb. Wifiből egycsatornás 802.11b/g/n modul jár jó érzékenységgel, Directtel és hotspottal. Bluetoothból 4.1 a szabvány A2DP-vel, LE-vel és aptX-szel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel és OTG-vel. Az A3 navigáláshoz sem utolsó, hiszen a földi antennák és routerek mellett a remekül működő GPS modul segít be, amely a GLONASS-csoport jeleit is fogja, és pik-pakk megvan a júzer pozíciója. Az NFC nem maradhatott ki (a Samsung Pay támogatás ujjlenyomat-olvasó nélkül kérdéses), az infra viszont igen.

Az A3 (2016) egy nanoSIM-et és egy microSD-t fogad be
Az A3 (2016) egy nanoSIM-et és egy microSD-t fogad be [+]

Az A-sorozat eddig is jó volt akkumulátoros fronton, igaz, az A3 éppen gyengébben muzsikált a fivéreinél. Ez már a messzi múlt: a 2200 milliamperórásra hízott telep az AMOLED kijelzővel és az Exynos processzorral kombinálva roppant takarékos, mi 5 - 6 órás képernyőátlagokat értünk el vegyes, intenzív napi használattal és másfél-kétnapos töltési rátával, ez bőven kielégítő lesz a felhasználók döntő többségének. Mindezt ráadásul úgy érte el a Samsung, hogy az A3 kompakt maradt, ennek ellenére 16 óra (!) netezés és 12,5 óra MinDig TV steam kijött egy töltésről, közepes fényerővel, nem semmi. További segítség az energiatakarékos és az okostelefonos lehetőségeket erősen korlátozó ultratakarékos mód, ami jelentősen meghosszabbítja a készenlétet, aminek értéke mondjuk egyébként is jó.

Az új Galaxy A3 (felül) egyértelmű előrelépés a régihez képest, az ár viszont még mindig magas
Az új Galaxy A3 (felül) egyértelmű előrelépés a régihez képest, az ár viszont még mindig magas [+]

Értékelés: Samsung Galaxy A3 (2016)
Külső
Ergonómia 10 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Galaxy A3 jó kis készülék lett: gyönyörű, makulátlanul egyberakták, remek a HD felbontásúra nőtt AMOLED panel, kitűnő az üzemidő, ügyesen össze lettek válogatva a szoftveres elehetőségek, és ha körbenézünk a kevés prémiumházas kompakt okostelefon között, bizony van keresnivalója. Csakhogy most is azt érezzük, a Samsung mintha időben el lenne csúszva. Vajon hogyan állnának a vállalati mutatók, ha az S6 és az S6 edge formavilága és anyaghasználata 12 hónappal korábban debütál? Ha a tavalyi, nem éppen olcsó A3 kap az idei helyett HD kijelzőt és 13 megapixeles kamerát, a 2016-os meg 2 gigabájt RAM-ot, nyolcmagos rendszerchipet és ujjlenyomat-olvasót? Kereken 100 ezer forintért ugyanis ismét problémás az ár/érték arány, hiszen bőven akad komolyabb felszereltségű készülék, bár általában jóval nagyobb méretben. Ezen változtathat az olcsóbb, bár azért méretesebb Xiaomi Redmi 3, amely Snapdragon 616-os rendszerchipet, fémházat és 4100 milliamperórás telepet kapott, igaz, zárt bootloadere miatt az itthoni forgalmazás egyelőre kérdéses.

A Sony Xperia Z5 Compact nyilván sokkal erősebb hardveresen, de jóval drágább is, úgyhogy az A3 (2016) találhat magának egy piaci rést a felső-középkategóriában, mivel alapvetően elfogadható a rendszersebesség (kevés szabad memóriával), jók a nappali fotók (az estiek kevésbé) és letisztult a TouchWiz, jól kiegészítve a tényleg mutatós fém-üveg küllemet. Azt viszont még mindig sokan nem értik, hogy egy kisebb készüléknek miért kell törvényszerűen gyengébbnek lennie hardveresen, a 2016-os Galaxy A5 egyszerűen komolyabbat lépett előre egy év alatt, és legalább a plusz 512 megabájt RAM és a biometrikus azonosító beleférhetett volna az öcsikébe, és akkor eggyel jobb plecsnin is elgondolkozunk. Az viszont, hogy a Galaxy A3 (2016) tetszett, aligha csak a mi véleményünk, és némi áreséssel népszerűvé is válhat.

Samsung Galaxy A3 (2016)

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy A3 (2016)
 Samsung Galaxy A3 (2016) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 134,5 x 65,2 x 7,3 milliméter
Tömeg 132 gramm
Színvariációk fekete, ezüst, arany
SIM-foglalat nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,74 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (310 ppi)
Kijelző típusa SuperAMOLED kapacitív érintőkijelző
Készülékház védelme Gorilla Glass 4 (hátlapon is)
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Samsung Exynos 7578
Processzor típusa 1,5 GHz-es négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720
RAM mérete 1,5 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (10,8 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (max. 128 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (Cat.4)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, EDR LE)
WiFi 802.11b/g/n (WiFi hotspot, Direct)
USB microUSB 2.0 (MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Galaxy Apps, Dropbox, Jegyzet, S Voice, S Tervező, Word, Excel, Skype, OneDrive, OneNote
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2300 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő 14 óra (3G)
Zenelejátszási idő 58 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, Gorilla Glass 4 elő- és hátlap

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés