Samsung Galaxy A31 - felborult számítások

Az középkategóriában muszáj valami egyedit nyújtani, mondjuk egy kiváló minőségű AMOLED kijelzőt. Csak ezt a Galaxy A41 is tudja, lényegesen kompaktabb kivitelben. Ezen kívül nem nagyon van különbség a két eszköz között.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A készülék két nanoSIM-et kezel dual standby módban, ez viszont nem akadálya a 64 GB-os, eMMC 5.1-es szabványú belső tároló maximum 512 GB-ig való bővítésének, mivel a tálcán összesen hárman férnek el. Az LTE elméleti maximuma 452 Mbps (Cat.10), van mobilfizetésre alkalmas NFC, a Bluetooth pedig 5.0-s verziószámú, a kétsávos WiFi pedig Direct és HotSpot funkciókkal a 802.11a/b/g/n/ac szabványokat ismeri. MHL nincs és külső tárolót sem ismer fel a 2.0-s Type-C port, de szenzorosan korrektül felszerelték a készüléket (gyorsulásmérő, fényérzékelő, tájoló, közelségérzékelő, giroszenzor, hangszenzor, mágneses érzékelő), az edge panelen nem csak vízmérték, de iránytű is elérhető. A navigációban a GLONASS, a Galileo és a BeiDou műholdjai is segítenek az asszisztált GPS-nek (A-GPS).


[+]

Töltés tekintetében nincsenek trükkök, se töltésmegosztás, se vezetékmentes töltés, az 5000 mAh-s telepet kizárólag kábelen, de 15 watt teljesítménnyel regenerálhatjuk. Ez messze elmarad mondjuk a Realme 30 wattos teljesítményétől, de még a Redmi is 18 wattot kínál ebben a szegmensben. Nem mintha a töltés olyan szörnyen lassú lenne. Helyben tárolt tartalom lejátszásakor közepes fényerő mellett óránként 3%-ot veszítünk, ami igen kedvező, átlagos felhasználás mellett a két nap nem irreális.

Összegzés

Samsung Galaxy A31
Pro
Super AMOLED kijelző
3,5 milliméteres jack
Funkciógazdag felhasználói felület és friss szoftver
Kontra
Gyenge hardver
Erős árazás
Gyenge multimédiás teljesítmény
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 7 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (HUF) 89 990

A Samsung alsóbb kategóriás készülékeivel általában az a legnagyobb baj, hogy a konkurencia rendre többet kínál ugyanannyi pénzért. A Galaxy A41-et jobbára az emelte ki a mezőnyből, hogy viszonylag kompakt, de a közel megegyező képességű, 90 ezer forintos Galaxy A31-ről ez már nem mondható el. A grátisz makró kamera meg nem kimondottan erős érv, mondjuk a Realme 6 és 6s 90 Hz-es kijelzője, 30 wattos gyorstöltése és kompetens hardverének ellenében. A Galaxy A31 elég gyenge teljesítményt nyújt, hajlamos akadozni és összességében kissé komótos, bár tény, hogy az AMOLED kijelző kifogástalan, van NFC, jack, viszonylag magas az üzemidő és a felhasználói felület is szerethető, rengeteg kényelmi extrával és opcióval. A multimédiás képességek viszont szintén nincsenek összhangban a kategóriaátlaggal. A sokkal olcsóbb Redmi Note 9, a szintén olcsóbb Realme 6 vagy 6s, a TCL 10L és a Google nélküli Huawei P40 Lite is jobban teljesít, és nem csak a képalkotás terén. Három ezer forinttal többért már Redmi Note 9 Prot is lehet kapni, és persze a kisebb, de az ugyanilyen képességű Galaxy A41 is alternatíva, ha ragaszkodunk a márkához és a méret szempont.

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Realme 6S - másodszorra kiütés

    Ügyes trükk a Realme-től, hogy egy amúgy is jól eltalált telefont fél évvel később újra piacra dobnak. Mert így sokkal olcsóbb tud lenni, de még mindig nagyon versenyképes.

  • TCL 10L - a négy szürke

    Az amoledes 10 Pro után a szerényebb TCL 10L kerül sorra, amely komolyabb mezőnybe kevesebb karakterjeggyel nevez.

  • Redmi Note 9 - azt nyújtja, amit ígér

    Óriási meglepetés, ha egy alap Redmi Note modell nem sikerül jól. Majd meg is fogunk lepődni, ha ez bekövetkezik. Most inkább az a kérdés, hogy mennyivel tud többet a Note 9, mint a Note 8T.

  • Samsung Galaxy A41 - a matek nem stimmel, a méret igen

    „Csak” 6,1"-es panel? Lassan már ez is ritkaságszámba megy, és a Samsung egész apró házba tuszkolta bele. Kár, hogy a hardver is elaprózza.

Hirdetés