Samsung Galaxy 551 - hiánypótló

Hirdetés

Hardverek és szoftverek

A Samsung új készülékében egy teljesen középszerű hardver található. A processzor egy 667 MHz-es órajelen ketyegő Samsung S3C6410, mely egy ARMv6 architektúrára épülő megoldás, ilyen található többek között a Galaxy Spica-ban és az Acer M900-ban, tehát nem egy új megoldásról van szó. A RAM és a ROM mérete viszont kellemes, mindkettőből 512 MB található a készülékben, a futó programok számára 283 MB hely jut, melyből a készülék bekapcsolása után körülbeül 100 MB alapból foglalt. A belső tárhely mérete 173 MB (31 MB alapból foglalt), ami mondjuk megkérdőjelezi, hogy valóban 512 MB-os méretű-e a ROM, de reméljük, hogy hihetünk a specifikációnak.

Samsung Galaxy 551 Samsung Galaxy 551

Az operációs rendszer az Android 2.2-es, Froyo kódnévre hallgató verziója, mely ugye nem a létező legújabb, de azért relatíve frissnek tekinthető; pont annyira, hogy egyes felhasználóknak okot adhasson a készülékcserére. A kezelőfelület nem gyári, a koreai gyártó feldobta a TouchWiz 3.0 névre hallgató GUI-t, mely többek között a badás eszközökön is megcsodálható. A Galaxy 551 sebességével nincs gond, alapvetően elég gyors, ugyanakkor időről időre képes belassulni, ilyenkor darabosak az animációk, ez pedig nyilvánvalóan hatással van az eszköz kezelhetőségére, mellyel az esetek többségében egyébként nincs gond, mivel a felhasználói felület felépítése jó és logikus, minden egyértelmű, jól elérhető helyen van. A magyar nyelvvel a nálunk járt, nem véglegesnek tekinthető készüléken még voltak bajok, pár apróbb elgépelést felfedeztünk, ezek a kereskedelmi forgalomba kerülő modelleken már remélhetőleg nem lesznek jelen.

Samsung Galaxy 551 Samsung Galaxy 551

A készenléti képernyőn legfeljebb hét oldalt helyezhetünk el, melyet kedvünk szerint telerakhatunk widgetekkel és parancsikonokkal. Ez előbbiekből nincs túl sok extra, különlegesebbnek egyedül a Feeds and Updates, a Program Monitor és a Rate Places tekinthető, mindegyik elég beszédes nevű, úgyhogy a funkciók fejtegetésébe most nem is mennék bele. A képernyő alján van egy négy parancsikonból álló gyorsindító sor, mely a menübe belépve is megmarad, kiegészítve az egy képernyőn látható legfeljebb tizenhat darab ikont; ha viszont egy almenübe belépünk, eltűnik, ott már a listás felsorolás kapja meg az egész helyet. Ha a billentyűzetet előtoljuk, a kijelző elfordul, függetlenül attól, hogy hol vagyunk; a fent leírt felépítés természetesen ilyenkor is marad, csak a négyes parancsikonsor oldalra kerül.

Szoftveres téren semmi érvágós extrát nem kapunk, de azért vannak különlegesebb alkalmazások. Az AllShare segítségével WiFi-n keresztül streamingelhetünk multimédiás tartalmakat, a Feladatkezelőben megnézhetjük, hogy milyen alkalmazások futnak és mennyi memóriát esznek meg. Ezen kívül van hangrögzítő, Latitude-ünk és Layarunk, de nem hiányzik a Google Maps és a Places sem; a készülékben természetesen található GPS-vevő. Van továbbá Social Hub, plusz egy Write and go névre hallgató jegyzettömb, melynek segítségével üzenet formájában elküldhetjük azon szövegeket, melyeket felírtunk magunknak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények