Hirdetés
Menü, alapfunkciók
Ahogy a külső formát, úgy a Samsung érintős, zárt rendszerét is elég jól ismerjük, tehát aki használt már ilyet, nagy meglepetés nem fogja érni. Nyilván itt nincs értelme processzor órajelről, meg grafikus gyorsítóról beszélni, de azért elmondható, hogy a sebességgel nincs gond. A főképernyő úgy működik, hogy akár hét is lehet belőle, ám mindegyiknél csupán egyetlen widget tehető ki fixen. Ráadásul az első oldal rögzített, ott csak a szolgáltatói felirat lehet, a többit már mi választhatjuk ki egy gyárilag rögzített és nem bővíthető listáról. A Badáról és más rendszerekről is ismerős lehet a lehúzható státuszsor. Itt egy érintéssel tudunk némítani, bekapcsolni a Bluetooth-t és a beérkezett üzenetek olvasása, valamint a zenelejátszó és a rádió vezérlése is megoldott.
Alul fix három ikon vár, ezekkel a tárcsázóba, a névjegyzékbe és a menübe lehet bejutni. Maga a menü többoldalas, körbelapozható, az ikonok sorrendje rögzített. Kár, hogy csupán kétféle témánk van hozzá, az egyik a gyerekeknek szánt rajzos megoldás. Mivel ikonból elég sok van, így szinte mindent elérhetünk közvetlenül a főmenüből. Nincs probléma a telefonkönyvvel, bár az 500 név manapság nem számít különösen nagy memóriának, ám egy kontakthoz jó sok adatot tárolhatunk, a saját csengőhang és hívókép mellett. Az üzeneteknél több érdekességet is találunk. Az egyik a virtuális billentyűzet, ami elsőre normál telefonos kiosztású, de át lehet kapcsolni QWERTY módra is. Mindezt álló módban teszi, ami kissé érdekes, de ekkora képernyőn még fekve se biztos, hogy használnák ilyet, még ha a lehetőségekhez képest nem is vészes a gyári megoldás.
A másik érdekesség, hogy van e-mail kliens, mégpedig kettő is. A szokványos POP3/IMAP4 fiókokat egy helyen tudjuk beállítani, viszont került bele egy ActiveSync rész is. Megmondom őszintén, a szándék mindenképp pozitív, ám logikusan gondolkodva ki a fene fog egy ilyen telefonnal céges levelezést intézni? Van naptárunk is, havi, heti és napi nézetben, illetve ezt kiegészíti egy jegyzettömb és egy feladatlista. Nem hiányozhat a számológép, a stopper, időzítő és az örök Samsung tartozék grafikus világóra sem. Ébresztésben rábízhatjuk magunkat, akár tízet is létrehozhatunk, kikapcsolva is szól, állíthatjuk a szundit, hangerőt, dallamot, ébresztési napokat.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!