Redmi Note 9T - 5G, öt számjegy

Egyre több készülékből választhatnak azok is, akiknek nincs szükségük csúcskategóriás kvalitásokra, de a legmodernebb hálózati szabványra igen. A Redmi Note 9T ezt dual SIM üzemmódban is tudja nyújtani.

Multimédia

A kamerarendszer aránylag szerény, mindössze egy 48 megapixeles főkamera áll ténylegesen rendelkezésre PD autofókusszal és f/1,8-as rekesszel, ami értelemszerűen 12 megapixelen rögzít, hacsak nem ragaszkodunk a maximális felbontáshoz. Ne tegyük, nem sok értelme van. Ahogy a 2 megapixeles makró kamerának sem sok. Egy ultraszéles viszont jól jött volna.

Cserébe opció a 4K 30 fps videófelvétel, ami bármiféle stabilizálás hiányában roppant remegős, de legalább a részletek és a színek szépek. 60 fps csak FHD felbontás mellett jön ki a rendszerből, de a magasabb képkockaszám szemmel láthatóan nem éri meg a magasabb felbontással szemben.

A szoftver alapvetően egyszerű, de vannak benne következetlenségek, és a preferenciákat sem jegyzi meg. A HDR-t legalábbis minden egyes alkalommal be kellett kapcsolni. Bosszantó volt, hogy nem képes megtartani a beállítást, az automatika pedig nem minden esetben érzett rá, hogy kell-e segítség. Másokat is bosszanthatott, mert egy frissítés után megjavult a dolog. Mégsem javult meg, csak néha elfelejti, néha nem, ezen az sem segít, ha direkt bepipáljuk, hogy jegyezze meg a beállításokat. Maradjunk annyiban, hogy tök esetleges. Az opciók között nem sok mozgásterünk van, 48 megapixeles módot pedig három helyen is elérjük.

48 MP

A Több opció alatt, a Pro módra csúsztatva az élőképet vagy kirakhatjuk a gyakran használt módok közé a sorba. A makró viszont megint máshová került és nem is mozdítható. (Nem mintha sokszor lenne rá szükség, és amikor van, akkor sem feltétlenül funkcionális.) Logikusan szintén a Több menüpont alatt keresnénk, ha már külön kameraváltó nincs, de nem itt lesz. Hanem a jobb felső sarokból előkapható menüben.

12 MP

Jópofa viszont, hogy a kameraszoftver is testreszabható. Mondjuk a képminőségen nem segít, de beállíthatjuk a zárhangot, a színsémát és módosíthatjuk a funkciók elrendezését, ami azért nagyon praktikus. Kérhetjük azt is, hogy az alapértelmezett fénykép mód helyett az utoljára használt módban nyíljon meg az alkalmazás, de ez a funkció felesleges. Ha ki van kapcsolva, akkor is megtartja a korábbi módot és kapkodhatunk a sima fénykép után, ha gyorsan szeretnénk fotózni. Kizárólag a videóról hajlandó visszaváltani fényképre, a kameramódokat és az előlapi kamerát nem kezeli. (Szerintem érik a következő frissítés.)


[+]

Az AI nem sokat tesz hozzá vagy vesz el az élményből, én nem használtam, az éjszakai mód helyett pedig érdemes inkább a HDR-t bevetni. Előbbi semmit nem csinál, csak durván ráélesít a képzajra. Este amúgy sem díjnyertes a produkció, zajos, aluldefiniált, az éjszakai mód viszont biztosan nem segít. Nappal egyébként egészen jó a vonalélesség és részletesség, ügyes a zajkezelés, HDR-rel pedig a dinamika is korrekt, bár kissé alulexponál és a széleken erős a torzítás. Az összkép nem igazán meggyőző, csak vannak az algoritmusnak jó húzásai.

A 13 megapixeles szelfikamera egész ügyes, ha megfelelőek a fényviszonyok, de a megfelelő fogalmát elég szűken értelmezi, ahogy a látószöget is 1080p 30 fps önvideó közben. A fotó részletessége korrekt, van némi természetes mélységérzetünk is, de a dinamika nagyon borulékony, szintúgy a mozgóképek esetében. Az elektronikus stabilizálás viszont egész jó.

[+]

A zenelejátszó nagyon profi, kellemes a felület és nem csak hangerőszabályzó és fülhallgató-típushoz igazított hangzás érhető el, de saját hangprofilt és létrehozhatunk, ami külön hasznos. Olyan, mint a Samsung Adapt Soundja. A sztereó multimédiás hangszóró korrekt, de a beszédhangszóró nyilván kisebb részt vállal az audiomegjelenítésből, a fülhallgatóra jutó hangminőség viszont kifejezetten jó, van LDAC támogatás, a jack csatlakozóban végződő füles pedig antennaként is jól jön az FM-rádióhoz. Csak szerezzünk egyet, mert a Redmi szerencsére nem ad egy n+1-ediket.

[+]

A Mi Video szintén nagyon kompetens, a helyben tárolt tartalmakat hangsávokkal és feliratokkal együtt jeleníti meg akár kisablakos módban is, a sztereó hangzás előnye leginkább filmezésnél domborodik ki, zenében azért érezni, hogy a másodlagos hangszóró nem teljesértékű, de filmeknél megvan az elvárt hatás. Egyes szolgáltatók tartalmait pedig magas felbontásban is élvezhetjük (ha olyan az előfizetésünk) a Widevine L1-es biztonsági szintnek köszönhetően.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés