Redmi 7 - a hetedik te magad légy

A Xiaomiról leválasztott brand első szériájának igazi belépő szintű készüléke. Legalábbis az árat tekintve. A képességeit figyelembe véve azért bőven nem egy vészmegoldásról beszélünk.

Külső, kialakítás

Nem csak a Xiaomi, a többi gyártó is, egyre növeli a kijelzők méretét, ami nem akkora katasztrófa, mivel a készülékek dimenziói ezzel nem egyenesen arányosan növekednek. Ettől függetlenül a Xiaomiról névleg leválasztott brand első, egyébként a Xiaomi Redmi 6 folytatásának szánt modellje is nagyobb. Jelentősen. Persze ezért jelentősen nagyobb hasznos kijelzőfelület és valamivel nagyobb akkumulátor jár, de tényleg felmerül a kérdés, hogy akkor mit csináljon, ha valaki kompaktabb megoldásra vágyik. Mert lassan egyik termékkategóriában sem fog találni az igényeinek megfelelő eszközt.


[+]

A Redmi 7 méretnövekedése azért nagyon kedvezőtlen, mert ugye rögtön ott a Redmi Note 7 és a Redmi Note 7 Pro; a gyártónak lett volna lehetősége méret szerint is differenciálni, de egyre kevesebb hajlandóságot mutatnak. A Redmi 6 kicsit visszavett, de láthatóan nem tartott sokáig a lendület. Ezzel együtt a Redmi 7 ismét egy nagyon korrekt ajánlat a belépő szinten, ha nem várjuk el azt a fajta kompaktságot, amit korábban a széria nyújtott. Cserébe nagyon modern és esztétikus megjelenést kapunk, egészen csinos színárnyalatokban. Az átmenetes festés picit kevésbé érződik prémiumnak műanyag felületen, de a kék, piros és fekete kivitel így is jól mutat. Aztán úgyis rárakjuk a mellékelt szilikon tokot. Ha már benne van a dobozban. A Xiaomi.hu-tól kapott teszttermék csomagolásából nem hiányzott.


[+]

Szóval, a Redmi 7 nagy. Mármint nem úgy általában, mostanában (majdnem) minden nagy, hanem a korábbi Xiaomi Redmi modellekhez képest. A 158,73 x 75,58 x 8,47 milliméter és 180 gramm már nagyon nem visszafogott, noha a teljesen sík kijelző, a finom hátlapi ívelés és a közepesen keskeny kialakítás kényelmes fogást ad, de az egykezes használat nagyjából kizárt. A hardveres kezelőgombok viszont jó helyre kerültek. A bekapcsológomb és a hangerőszabályzók is kezelhető magasságban vannak a jobb élen, a hátlapra helyezett ujjlenyomat-olvasó pedig tökéletesen kézre esik. És kifogástalanul is működik.


[+]

Kijelző-teszt
Redmi 7 Xiaomi Redmi 6 Honor 7C Samsung Galaxy A40
Képátló 6,26 hüvelyk 5,45 hüvelyk 5,99 hüvelyk 5,9 hüvelyk
Felbontás 720 x 1520 720 x 1440 720 x 1440 1080 x 2340
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 468 nit 370 nit 404 nit 446 / 678 nit
Fehér fényerő (min.) 4,7 nit 0,8 nit 2,5 nit 1,8 nit
Fekete fényerő 0,21 nit 0,27 nit 0,37 nit 0 nit
Kontrasztarány 2232:1 1371:1 1093:1 végtelen
Színhőmérséklet 7289 K + kézi 7238 K 7809 K + kézi 6988 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A kijelző jó pár méretkategóriát ugrott, a kávák kiterjedése is jelentősen csökkent, felül például olyannyira, hogy a 8 megapixeles szelfikamera csak egy egészen visszafogott méretű, U-alakú bevágáson fért el. Fölötte egész hosszan terül el a szinte alig észrevehető beszédhangszóró, alul pedig olyan hét milliméteres holttér maradt. Ide elrejtettek egy icipici monokróm értesítési LED-et. Kissé aszimmetrikus, igen apró, de van. Az IPS panel fényereje egészen kiváló, a felbontás viszont tovább csökkent, ami 6,26 hüvelyken 269 pixelt jelent per inch. És az a helyzet, ez nem annyira látványos, mint amekkora ügyet általában ebből csinálni szokás.


[+]

A 720 x 1520 pixel felbontás nem valami sok ekkora felületen, láttunk már élesebb rajzolatot, de a megjelenítés minősége teljesen kifogástalan. A színhőmérséklet kissé hűvös, de ezen annyit tekerünk, amennyit csak szeretnénk, ahogy a kontraszton is, nem mintha az kifogásolható lenne az IPS kategóriában. Sőt. A mért érték automatikus kontraszttal állt elő, ami a környezeti fényviszonyoknak megfelelően módosítja az értéket. A láthatóság és a maximum fényerő rendben, a panel minősége pedig példás. Reszponzív, nincsenek torzulások, kifejezetten széles betekintési szögekkel.


[+]

De van egy rakás jó hír is. Például, hogy a valódi kétkártyás kivitel megmaradt: a bal élről betolható két nanoSIM mellé befér még egy maximum 512 GB-os memóriakártya is; a multimédiás hangszóró a szerencsétlen hátlapi elhelyezés helyett visszakerült az alsó élre a microUSB port mellé; felül pedig megmaradt a 3,5 milliméteres jack csatlakozó, ami mellett megint ott van az infra vezérlő. A 2 amperes, 10 wattos gyorstöltésre képes hálózati töltőfej is újdonság, a továbbra is kettős hátlapi kamerarendszer új elhelyezkedése már nem annyira, de így azért mégis aktuálisabb a megjelenés.

Hardver, szoftver

A hardver nem lépett szintet, csak változott. Még csak nem is újabb, de a 14 nanométeres Snapdragon 632 grafikus képességei jobbak, mint a 12 nanométeres Helio P22-é. A négy, maximum 1,8 GHz-es Kryo 250 Gold és a négy energiahatékony, szintén 1,8 GHz-es Kryo 250 Silver mag mellett az Adreno 506-os dolgozik, a rendszermemória viszont kevesebb lett. A 4 GB-os verzió kizárólag Kínában érhető el, nálunk a 3/32-es modell vásárolható meg, de létezik egy 2/16 GB-os kiadás is. Azt úgy már kissé soványnak gondoljuk, a 3/32-es kiosztással viszont nem voltak problémáink.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Redmi 7 Xiaomi Redmi 6 Samsung Galaxy A40 Blaupunkt TX01
Rendszerchip Snapdragon 632 MediTek Helio P22 Exynos 7904 MediaTek MT6750T
AnTuTu Bench. 7.x 103377 pont 76214 pont 106494 pont 58110 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 1250 / 4246pont 823 / 3534 pont 1325 / 4055 pont 678 / 2743 pont
GFXBench CarChase offscreen 7,7 fps n/a 4,5 fps n/a
GFXBench CarChase onscreen 3,9 fps n/a 5,2 fps n/a
GFXBench Manhattan onscreen 20 fps 17 fps 12 fps 7,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 11 fps 6,6 fps 12 fps 7,1 fps
AndroBench Sequential Read 310,04 MB/s 282,28 MB/s 293,08 MB/s 204,09 MB/s
AndroBench Sequential Write 87,85 MB/s 123,85 MB/s 99,51 MB/s 178,96 MB/s
AndroBench Random Read 86,58 MB/s 52,54 MB/s 80,32 MB/s 60,73 MB/s
AndroBench Random Write 17,77 MB/s 41,08 MB/s 13,76 MB/s 19,28 MB/s

[+]

A szett támogat egy sor jól marketingelhető, aka. prémium funkciót, mint az AI, a dupla kamera (tehát nyilván a dobozon AI dupla kamera szerepel, így ömlesztve), az arc alapú feloldás vagy a 4K videofelvétel. Utóbbi viszont nem elérhető a Redmi 7 esetében. (Egyébként a Redmi Note 7-ben sem, pedig a Snapdragon 660 végképp alkalmas lenne rá, de a funkciót megtartották a Note 7 Prónak.) A 2D arc alapú feloldás viszont már magyarországi régióbeállításoknál is adott. A rendszer működése egyenletes és megbízható, noha az animációkban előfordul egy-egy apró megtorpanás, a rendeltetésszerű és hajtépésmentes használatot nem akadályozza.

[+]

Az Android 9-re épülő MIUI Global 10.2 márciusi biztonsági csomaggal továbbra is egy szerethető felhasználói felület számos kényelmi funkcióval és beállítási lehetőséggel és visszafogott kezdő alkalmazáscsomaggal. A Google szoftvercsomagja természetesen hiánytalanul elérhető, van saját böngésző, Biztonság megnevezésű telefonkezelő, az eszközökben csupa hasznos holmi, mint a hangrögzítő, képernyővideó, dokumentum és QR-kód olvasó, iránytű, illetve Mi Drop adatmozgató app. A Tisztítón, jegyzeteken, fájlkezelőn és az időjáráson kívül csak a Facebookot dobták fel előre.

[+]

A legjobban mégis a Mi távirányítónak örülünk, mert ugye ismét van infra vezérlő a készüléken. Az alkalmazás használata hihetetlenül egyszerű, a világon mindennel hajlandó együttműködni, másodpercek kérdése beállítani és nagyon kényelmes használni. Ha párosítottuk egy eszközzel, azonnal kap egy ikont a főképernyőn, nem kell az appban keresni, hogy melyik eszközt melyik helységben szeretnénk vezérelni. A szerény és funkcionális alkalmazáskínálatot szokás szerint kiterjedt beállítási lehetőségek egészítik ki.

[+]

A kétfázisú értesítősáv és gyorskapcsolópanel az ujjlenyomat-olvasóval ugyan nem kezelhető, azzal mindössze exponálni lehet, ha igényt tartunk rá, viszont a kezdőképernyőn bárhol lefelé húzva elérhetjük, érintésre pedig összezárhatjuk, ha ezt engedélyezzük. A legtöbb extra a Rendszer és készülék További beállításai között keresendő. Itt van a lebegő labda, a gombokhoz és gombkombinációkhoz elérhető funkciók (zseblámpa bekapcsolás, Google segéd, képernyőkép készítése, alkalmazások bezárása, osztott képernyős mód, menü megjelenítése gombnyomásra etc.) és a virtuális navigációs gombok letiltása egyes appokban.

[+]

Alkalmazásmenü szokás szerint nincs, minden a főképernyőkön kerül elhelyezésre, a zsúfoltságon a mappázás segíthet. Az egykezes használatot a képernyő kicsinyítése támogatja 3,5 – 4 – 4,5 hüvelykre zsugorítva. Elérhető a gesztusvezérlés, de maradhatunk a hagyományos virtuális navigációs gomboknál is tetszőleges sorrendben. Van második asztal, ahol duplázhatjuk a fiókjainkat vagy csak biztonságba helyezhetjük az érzékeny tartalmakat, de az appokat klónozással is duplázhatjuk. A megjelenítésben nem csak a színek, a kontraszt, a kékfényszűrő és a betűméret állítható, de itt van a dupla koppos ébresztés is mint opció.

[+]

Az arc alapú feloldással ez nagyon kényelmes, tekintve, hogy emelgetésre a kijelző nem aktiválja magát. Az ujjlenyomat-olvasó szintén kifogástalanul működik. A Digitális jólét funkcióihoz és információihoz nem férünk hozzá, a Xiaomi egyelőre nem integrálta a rendszerbe. Az Asszisztens vagy a bekapcsológomb hosszú nyomására kerülhet elő, vagy a Home gomb felül felfelé simítva, a főképernyőtől balra ugyanis a Xiaomi saját rendszerezője foglal helyet, ahol a gyors jegyzet, naptár és néhány alkalmazásfunkció érhető el, mint a valutaváltó, az új esemény létrehozása vagy az ébresztő óra.

Multimédia

A hátlapi kettős kamerarendszer áll egyrészt egy 12 megapixeles, f/2,2 apertúrájú, 1,25 mikronos szenzorpixellel dolgozó 1/2,9 hüvelykes érzékelőből és egy 2 megapixeles mélységélességet definiáló segédszenzorból. A portré mód hajlandó nem humanoid egyedek és tárgyak kiemelésére is, például így. Egy negyvenötezer forintos készülékhez képest meglepően jó eredményeket látunk. A 8 megapixeles szelfikamera is kifejezetten jó, már amennyiben azt tekintjük jónak, hogy az algoritmus készségesen elmossa a ráncokat és az élet egyéb, nem kívánt nyomait. #girlslikeit


[+]

A szoftver gyorsan megnyílik, a fókusz azonnal összeszedi magát, mindössze a HDR képekre kell egy-két másodpercet várni, de megéri, mert sokat segít. Egyébként tud automatikusan is dolgozni, ahogy az előképen mellette található LED segédfény is. Az AI kamerát nem kapcsoltuk be, alapértelmezetten nem aktív, de szokás szerint a szaturációval és a kontraszttal manipulál. A módok az előnézet jobb, illetve balra simításával kerülnek elő. A normál fényképmódtól balra videó és rövid videó található, jobbra pedig a portré mód, a négyzetes képarány, és a Pro mód, ami elég szerény, de van. A fehéregyensúly csak sematikusan állítható, a fókusz csúszkán, a záridő 1/1000 másodperctől 32 másodpercig terjedő skálán adható meg, az érzékenység pedig 100 és 3200 között állítható. Expozíciókorrekció nincs, a fényerőt az érintőfókusz mellett adhatjuk meg.

[+]

Sajnos a vízjelet elfelejtettem kikapcsolni, ha ez zavar valakit, első dolga legyen a beállításokban kinyomni. A technikai jellegű dolgok előtt még néhány effekt és a Google Lens kerül elő az ikonra kattintva, beljebb pedig a segédvonalak, hely- és időcímke, képarány és hasonló dolgok állíthatók. Például a képminőség, ami lehet kiváló, normál vagy gyenge. Az ujjlenyomat-olvasó egyetlen funkciója a védelmen kívül az exponálás, ezt is errefelé engedélyezhetjük. A kontraszt, a telítettség és az élesség alapértelmezetten normál, ezt nem érdemes macerálni, maximum rákapcsolhatjuk az AI kamerát, ami témától függően ezekkel játszik.

A képek meglepően jók ebben a kategóriában. Nem mintha ne fordulna elő néha kromatikus aberráció, ne lenne egy minimális lencsetorzítás a széleken vagy enyhe fátyolosság erős napsütésben, de összességében elég sok részlet rögzül, a színek valószerűek és kellemesen szaturáltak, a fehéregyensúly megbízható, a fókusz stabil és gyors, a zajmentesítés pedig kifejezetten hatékony anélkül, hogy nagyon elkenné a vonalakat. A HDR-t érdemes használni, egyrészt segít a fátyolosságon, másrészt összeszedettebb lesz az egész kép. Úgy értem, a dinamika önmagában sem rossz, persze, ami nagyon akar, az ki is tud égni, de az egész kép definiáltabb a funkció bekapcsolásával. Kedvezőtlen fényviszonyok között azért romlik a teljesítmény, este pedig érdemes elővenni a célhardvert, ha fotózni óhajtunk.

Videót rögzíteni maximum 1080p 60 fps minőségben készíthetünk, ilyenkor viszont nincs semmiféle stabilizálás. 1080p 30 fps-hez azért jár valami szoftveres kompenzáció. Nem mintha ránézésre sokat segítene, de a magasabb képkockaszámú felvett anyaggal összehasonlítva azért látványos. A fókusz normál módban stabil, 60 fps mellett viszont rendre újraélesít, és mindkét esetben kissé alulexponált a felvétel. Noha 4K-t a gyártó döntésének megfelelően ezzel a modellel nem rögzíthetünk, a lejátszó lazán kezeli a magas felbontású tartalmakat is, például H265-ös kódolással. A 2K nyilván meg sem kottyan, megy az Xvid, a DivX, az AC3 hang, kezeli a hangsávokat és a feliratokat, úgyhogy a Mi Videó lejátszót semmiféle panasz nem érheti.

[+]

Zenelejátszóból van saját és Google-féle is, a hangszínszabályzó és a fülhallgató képességeihez igazított hangzás mindkettőben elérhető. Tekintve, hogy fülest nem kapunk a készülékhez, választhatunk tetszés szerint, az FM-rádióhoz mindenképpen szükség lesz rá. A hangzás kifejezetten kellemes, bár, ha mellényúlunk a fülhallgató típusának, azért érdekes dolgokat képes produkálni. A mélyeket így is erősen megtolja, szerencsére kézzel is lehet tekergetni a tartománymegjelenítésen, de összességében részletgazdag, dinamikus, kiegyensúlyozott és tiszta a hangzás. Tök jó hallgatni. A multimédiás hangszóró azért viszonylag kellemetlen, éles és magas hangerőn torzít is.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Adatkommunikáció terén nem sok változás történt, már ha az infra ismételt integrálását és a navigáció bővítését nem számítjuk. Ezen kívül maradt minden a régiben. Tájékozódni viszont már a GPS és A-GPS mellett a GLONASS, BeiDou, QZSS és a Galileo adatai alapján is lehet. Szenzorosan is megvan a kellő felszereltség, a gyorsulásmérőn, fény- és közelségérzékelőn kívül van tájoló, mágneses és hangszenzor is. A giro, a nyomásérzékelő és a hőmérsékletszenzor viszont kimaradt. NFC még mindig nincs.


[+]

A két SIM-kártyás tálcán viszont elfér még egy microSD kártya is, így nem kell 32 GB-on nyomorogni akkor sem, ha két számunk van. A Redmi 7 nemzetközi forgalomba szánt eszköz, így minden elérhető LTE frekvencián működik a net. A WiFi továbbra is csak 802.11b/g/n szabványon kapcsolódik (Direct, HotSpot), a Bluetooth pedig csak 4.2-es, de van A2DP, energiahatékony és aptX HD protokoll. Az USB port maradt 2.0-s szabványú microUSB, de OTG képes. A hívások hangminőségével és a hálózat stabilitásával nem volt gondunk.

A méretnövekedés előnye, ha más nem is, hogy az akkumulátorkapacitás is nő, jelen esetben egyharmadával nagyobb telep áll rendelkezésre, mint a Redmi 6-nál, ráadásul a 10 wattos gyorstöltés is elérhető a mellékelt 5V/2A hálózati töltőfejjel, amit tavaly voltak szívtelenek kihagyni. Mármint a gyorstöltést, nem az adaptert. A 4000 mAh-s akku körülbelül két nap használatot jelent, max fényerőn pedig 18 óra böngészést és 17 óra offline videót, ami számszakilag ugyan kevesebb, mint tavaly, de kategóriájában nem számottevő különbség. Igaz, 150 nit helyett, max fényerőn néztük a sorozatot.

Értékelés: Redmi 7
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 10 pont
Hogyan értékelünk?

A Redmi 7 idén ismét kaphat egy különösen ajánlott plecsnit. 46 ezer forintért visszakaptuk az infrát, fejlesztették a navigációt, a kategóriában kifejezetten jó a kamera, de tényleg meglepően; normális helyre rakták a hangszórót, a fülhallgatóra jutó hangminőség pedig tényleg jó. Van gyorstöltés, nőtt az akku (ha már a készülék is), kimagasló az üzemidő és van értesítő LED (egy mini méretű). A plasztik anyaghasználat meg önmagában nem baj, a baj az volt, hogy a Redmi 6 karcolódott. Ezt kiküszöbölték, a keret ráadásul fémből készült. A hardveres teljesítmény a gördülékeny rendszernavigációhoz és feladatvégzéshez tökéletesen megfelelő, a grafikus gyorsító közepesen hardverigényes játékokkal is elboldogul, a szoftver abszolút aktuális, de a lényeg, hogy ennyi pénzért, két év hivatalos garanciával (ami csak akkor játszik, ha hivatalos forrásból szerezzük be a készüléket) a Redmi 7 egy nagyon összeszedett, jól használható és megbízható eszköz, ami nem kényszerít elfogadhatatlan kompromisszumokra. A hétköznapi igényeket maradéktalanul kielégíti, így, noha láttunk már Redmi modellt fém burkolatban, komolyabb üzemidővel vagy a maga idejében a konkurenciához viszonyítva komolyabb teljesítménnyel, a Redmi 7 gondolkodás nélkül különösen ajánlott bárkinek, aki nem szeretne félszáz ezer forintnál többet áldozni egy okostelefonra.

Redmi 7

AliceWake

A tesztkészüléket a Xiaomi Magyarország biztosította. Köszönjük.

Specifikáció

Redmi 7
Redmi 7 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 158,73 x 75,58 x 8,47 milliméter
Tömeg 180 gramm
Színvariációk kék, fekete, piros
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 6,26 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1520 pixel (269 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Snapdragon 632
Processzor típusa 4x 1,8 GHz Kryo 250 Gold + 4x 1,8 GHz Kryo 250 Silver
Processzor csíkszélessége 14 nm LPP
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 506
RAM mérete 2/3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 16/32/64 GB
Memória bővíthetősége microSD (max. 512 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE B1/B3/B4/B5/B7/B8/B20
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.2 (A2DP, LE, aptX, aptX HD)
WiFi 802.11b/g/n 2,4 GHz (HotSpot, Direct)
USB USB 2.0 (microUSB, MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van (GPS, Glonass, Beidou, QZSS)
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 9
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter van
Extra szoftverek Biztonság, Mi Drop, Iránytű, Fájlkezelő, Tisztító, Facebook, Mi Távirényító, MIUI Fórum, Mi Video, Szkenner, Hangrögzítő
Multimédia
Fő kamera 12 + 2 megapixel (f/2,2-es optika, LED villanó, PD autofókusz)
Másodlagos kamera 8 megapixel
Videófelvétel 1080p 30 fps, 1080p 60 fps, 720p 120 fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 4000 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, aktív zajszűrés másodlagos mikrofonnal, fény- és közelségérzékelő, 2D arc alapú feloldás, ujjlenyomat-olvasó, gyorsulásmérő, tájoló, mágneses szenzor, hang szenzor, 10W gyorstöltés, infra vezérlő

Azóta történt

  • Redmi 7A bukkant fel a TENAA-nál

    Akinek a sima hetesnél is olcsóbb Redmi lenne szimpatikus, az rövidesen találkozhat ilyesmivel.

  • Kisebb Redmi 7 a láthatáron

    A Redmi hetes szériájának új, kisebb kijelzővel szerelt, kompaktabb modellje várható.

  • Leleplezték a Redmi 7A-t

    A friss márka egyszerű megoldást választott arra, hogy bemutassa legolcsóbb termékét: a kínai Weibón leplezték le a termékoldal részleteit.

  • Redmi Note 7 - nota bene

    Nem mintha a Redmi 7 ne lett volna elég erős ajánlat, de a Redmi Note 7 így is magasan felülmúlja. Nyilván egy kicsit többe is kerül, ami még mindig ritka kedvezőnek minősül a képességeit tekintve.

Előzmények

  • Űrsétán a Redmi Note 7

    Spoiler: túlélte és fotókat is készített, nyilván kizárólag a tudományért.

  • Bemutatkozott a Redmi 7

    A Xiaomi-féle, most már önálló márkaként működő Redmi ismét megmutatja, hogy mennyire jól felszerelt mobil fér bele ma egy 100 dolláros keretbe.

Hirdetés