Hirdetés

Prestigio MultiPhone 5044 DUO - a kínai konyha java

Kifejezetten pofás, erős, sok extra programmal és tartozékkal érkezett a Prestigio jelenlegi csúcsmodellje. Kikupálódtak rendesen, odafigyeltek a részletekre.

Hirdetés

Multimédia

Nyolc megapixeles, BSI szenzoros kamera került a hátlapra. A szoftver a 4.2-es Androidból ismerős, van HDR mód, gömbpanoráma, szépségfotózás, sorozatfelvétel, lehet állítani a fényértéket, az ISO-t, a geotagginget, a felbontást, az önkioldót, vannak effektek is. A mi példányunk heveny exponálási lázban égett, akárhová hozzáértem a kijelzőhöz, máris lőtt két képet, remélem, hogy ez csak előszériás probléma volt. Videót 1080p-ben rögzít az eszköz, erre van is egy rövid tesztfelvétel, hát a fókusz sajnos nem tökéletes.

Prestigio MultiPhone 5044 DUO
[+]

A képekkel is akad bajom. Oké, hogy nem volt verőfényes napsütés, de azért bőven volt elég fény, ennek ellenére a képek egy része sötét lett, másik része túlexponált és kiégett. Azért persze sikerült néha eltalálnia az automatikának, hogy mi újság, de a színtelítettségen is lehetne csavarni egyet. A vonalélesség szódával elmegy, ez annak köszönhető, hogy az algoritmus viszonylag kevés erőfeszítést tesz arra, hogy elmossa a zajt, ami viszont elég rendesen felüti a fejét az átlagnál akár kicsit is sötétebb részeken. A villanó olyan másfél méter sugarú körben még teljesen jól használható, persze a színhűségnek betesz ez a nagyon fehér árnyalat, de legalább ki lehet venni, hogy mi van a képeken. Videót viszont csodálatosan játszik vissza, a Ful HD-t is akadás nélkül viszi mindenféle extra lejátszó és codec telepítése nélkül is.

Prestigio MultiPhone 5044 DUO Prestigio MultiPhone 5044 DUO

Zeneileg nem kell sok extrát várnunk, a gyári, androidos lejátszót kapjuk meg. Kihangosítva kissé erőtlen a produkció, de nem vészesen gyenge, fülessel viszont nem elég életteli a hangzáskép, a beépített equlaizert viszont masszívan beleszól az eredménybe és sajnos ritkán lesz tőle jobb az eredmény. Egy erős, középkategóriás Sony fülessel próbálgattam, de nem voltam elájulva a végeredménytől, pedig nem vagyok egy túlzottan vájtfülű valaki. A rádió csak fülessel működik, a gyári headset erre mindenképpen elég.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények