Hirdetés
Alapfunkciók
A belső kijelző képével nincs sok gond, kontrasztos, olvasható a menü, pláne, hogy a Porsche Design védjegyévé vált betűtípus került a telefonba. Ráadásul OLED technológiát használ, ez ebben a felbontásban igen ritka, a Nokia 7900 Prism képes még ilyesmire. Grafikailag viszont nem egy nagy durranás a menü, a háttérkép szabadon választható, az ikonok azonban egyszerű, egyetlen vonallal megrajzolt, átlátszó ábrák. A zöldes szín használata a kiválasztásoknál, gördítősávoknál egyedi megoldás, de ettől még a P9521 vizuális testreszabhatósága közelít a nullához. Bár a design nem a Sagem műve, a menürendszer logikájában tetten érhető a francia-kínai gyártó keze nyoma, leginkább akkor, amikor valamelyik menüpontból változtatás nélkül lépünk ki. Ilyenkor minden esetben az arcunkba tol egy ablakot, hogy „cancel”, s ez már szerkesztőségünk több tagját is kiborította korábban. Jópofák viszont az egymásból nyíló ablakok, illetve a kijelző alatt ücsörgő ujjlenyomat-érzékelő, amelynek megfelelő irányú simogatása is lehetőséget biztosít a menüben való navigációra.
A telefonkönyv kapacitása gyakorlatilag végtelen. Ez egyrészt annak köszönhető, hogy a belső, dinamikus memóriából alig csippent le helyet (245 bejegyzés 27KB-ot kért), márpedig a beépített kapacitás összesen 22 megabájtos. Ha mégis gondban lennénk, akkor a névjegyzék kirámolható a memóriakártyára is, bár innen nem tudja egyből beolvasni a kontaktokat a készülék, előbb vissza kell azokat másolni. Egy névhez a szokásos információk vehetőek fel (név, telefonszám, email, cég, URL, posta cím, szülinap, megjegyzés), a bejegyzésekhez rendelt fotók pedig hívás esetén teljes képernyőn látszódnak.
Az üzenetkezelés igencsak puritán, rögtön abból fakadóan, hogy a készülék az email üzeneteket semmilyen módon nem támogatja, marad tehát az SMS és az MMS. Előbbiből 100 darab fél a belső memóriába, utóbbi esetben a már említett 26 megás kapacitásból rabolnak le a multimédiás üzenetek. A szövegbevitel nem teljes gyönyör, a gombok nyomáspontja ugyanis nehezen érezhető, de segítségül hívhatjuk a T9-et.
A szervezőfunkciók között kissé szövevényes a naptár menürendszere, ugyanis a havi, heti és napi nézet között egy gombbal tudunk váltani, de új esemény felviteléhez már bele kell túrni a menübe. Itt viszont ismét visszaköszön a Sagem szoftver: nem csak írásos, hanem diktafonnal rögzített bejegyzések is eltárolhatóak, többféle kategóriában is. A funkcionalitásban gazdag naptár mellett viszont egy igen puritán ébresztőóra kapott csupán helyet, amely egy időpont megjegyzésére hivatott, de legalább az választható, hogy a hét mely napjain riasszon. A szundi időtartama 5 perc. A számológép alapfunkciós, ezen felül csupán egy időzítő található még meg a készülékben, stopper, valutaváltó, világóra nincs a funkciók között.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!