Philips Xenium X520 - elemében van

Hirdetés

Külső

A Philips X520 egy kellemes dizájnnal megáldott példány, az egyetlen különc pontja a jobb oldalt kiálló fémből készült henger alakú sapka, ez a ceruzaelem tartóját hivatott védeni. Az anyaghasználat szinte teljes egészében műanyag, egyedül a középső négyirányú gomb és a hangerőszabályozó gombok vannak szálcsiszolt fémből. Az összeszerelés minősége megfelelő, nem lötyög a hátlap, a gombok nem kattognak, még az elem sem csúszkál benne, tesztalanyunk igen jól össze van rakva. A 111 x 45 x 16.6 milliméteres dimenziókkal megáldott mobil egy kicsit vastagabb, mint az átlag, viszont a 91 grammos tömege egyáltalán nem kirívóan sok.


[+]

Az előlap a tipikus candybar dizájnt kapta, azaz a kijelző alatt katonás rendben sorakoznak a fizikai gombok. Legfelül középen a hangszóró, alatta pedig egy Philips felirat található, ez alatt kapott helyet a képernyő. A kijelző egy 176 x 220 pixeles felbontású, 256 ezer színárnyalat megjelenítésére képes TFT panel, a színek ennek megfelelően nem túl szépek, a betekintési szög is nagyon kicsi, egy kicsit megdöntve már invertálódnak a színek. Mint már említettem a kijelző alatt találhatóak a gombok. A fókuszban egy kör alakú, szálcsiszolt fémből készült, négy irányú pad található, a közepén egy OK gombbal. A pad két oldalán egy-egy menü gomb, és a híváskezelő billentyűk kaptak helyet, alatta pedig a háttérvilágítással rendelkező numerikus gombok figyelnek. A kezelőszervek nem a legjobbak, aprók és túl mélyen ülnek, ezért nehezen lenyomhatóak, be is véstem a feketepontot a telefon képzeletbeli bizonyítványába.


[+]

A fröccsöntött műanyagból készült hátlap nincs túlbonyolítva, ez rendben is van így. Felül bal oldalt található a külső hangszóró, mellette pedig a 2 megapixeles fotók készítésére alkalmas kamera figyel. A hangszóró egyébként meglepően hangosan és szépen szól, persze senki ne számítson házimozi-élményre, de sok közép-felső kategóriás készülék tanulhatna tőle. Alul olvasható egy szolid gravírozott Philips felirat, alatta pedig a ceruzaelem foglalata domborodik.


[+]

Az oldalsó interfészekkel nem bánt túl bőkezűen a Philips, bal oldalt találjuk a hangerőszabályozó gombokat és a miniUSB aljzatot, jobb oldalt pedig microSD kártya helye figyel. Sajnos 3,5 milliméteres kimenetet nem kapunk, a headsetet a miniUSB aljzaton keresztül csatlakoztathatjuk a készülékhez. Jobb oldalt alul helyezhetjük bele a ceruzaelemet is, ehhez le kell csavarni a kis kidudorodó fedősapkát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények