Philips Xenium X520 - elemében van

Hirdetés

Szoftverek

A készüléken az MTK platform egyik variánsa fut, mint rengeteg más, kínai telefonon. Egy nagyon rugalmas platformról van szó, szinte minden készülékben másfajta felhasználói felületet varázsolnak fölé, ami hol egész ízlésesre, hol kevésbé tolerálhatóra sikerül. Tesztalanyunknál szerencsére nincs ilyen probléma, egy kellemes felhasználói felületet kapunk, a készülék sebessége is megfelelő. A testreszabási lehetőségeink ínségesek, két téma közül választhatunk, valamint a négyirányú gomb és a két menügomb viselkedését állíthatjuk be.

A kontaktlista megfelelő, a nevekhez négy telefonszámot, fax-számot, születési dátumot, lakcímet, e-mail címet, weboldalt vihetünk fel, valamint egyedi képet és csengőhangot is beállíthatunk, a partnereinket pedig csoportokba is sorolhatjuk. Jópofa az úgynevezett blacklist, azaz tiltólista funkció, segítségével kitilthatjuk az idegesítő partnereinket az életünkből, azaz inkáb a telefonunkból. Az üzenetkezelő viszont roppantul fapados, a tíz évvel előtti modellekre emlékeztet; az üzeneteinket csak idő szerint sorrendezve nézegethetjük, sajnos kimaradt a chatfolyam nézet. Az e-mail kliens viszont jópofa, a Philips mérnökei egész sokat kihoztak a képernyő szűkös adottságaiból, egy logikus és jól használható szoftvert alkottak.

Extra alkalmazásokkal nincs eleresztve az X520, bár ebben a kategóriában ez nem is elvárás. A Games mappa tartalmaz két klasszikus játékot, az egyik a Snake, a másik pedig a Brick, mindkettő alapszintű. A másik alkalmazás-csomag a Business névre hallgat, itt találhatóak a szervezőfunkciók. Kapunk egy stoppert, egy visszaszámlálót, egy ébresztőórát, egy alapműveletek elvégzésére alkalmas számológépet, egy hangrögzítőt, egy átváltót. Ezen kívül egy tűzfalat (ez ugyanaz, mint a névjegyzékben beállítható feketelista, érdekes módon itt ez a neve), egy naptárat és egy noteszt, amelyekben a bejegyzésekhez riasztást is rendelhetünk.

Ezen kívül kapunk egy Media Player-t, ami egy FM-rádiót és egy zenelejátszót rejt. A telefonban nincs beépített rádióvevő, így rádiózni headsettel tudunk, ezen kívül egy teljesen korrekt, RDS-képes kis szoftverről van szó. A zenelejátszó szoftver kimeríti a fapadosság fogalmát, a véletlenszerű lejátszáson és ismétlésen kívül nincs más beállítási lehetőségünk. Az viszont tetszett, hogy ha a háttérbe küldjük a szoftvert, a készenléti képernyőn megjelenik az aktuálisan játszott dal címe, valamint a vezérlő gombok, ekkor a négyirányú gombbal vezérelhetjük a lejátszást. (Itt említsük meg, hogy dr. Kind fél napig azzal szenvedett, hogy a memóriakártya melyik könyvtárába kell tenni a zenéket ahhoz, hogy a telefon azokat észrevegye - Bog)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények