Hirdetés
Telefonkönyv, üzenetek
A készülék telefonkönyve kapcsolatok néven található meg a menüben, de alapállapotban a navigációs gyűrű lefele izgatásával is elérhető. Összesen 500 nevet tárolhatunk benne. Egy névhez (ami már kereszt és vezetéknévből áll) csatolhatunk 3 telefonszámot, 3 e-mail címet, születésnapot, postai címet, csengőhangot, SMS hangot, LED jelzést, képet, sőt a 20 hívócsoport bármelyikébe is betehetjük. Itt állíthatjuk még be a gyorshívásokat is, melyeket az 1-9-es gombokhoz rendelhetünk. Érdemes figyelni arra, hogy a telefon nem kezeli külön SIM kártyán és telefon memóriában lévő neveket. A csatolt képek viszont gyönyörű, nagy méretben jelennek meg a kijelzőn, ha hívnak minket.
A telefon gombjai eleinte kicsit szokatlanok lehetnek, - mivel egy síkban vannak a készülékházzal, és nem emelkednek ki belőle – de néhány nap után élmény vele SMS-t írni. (Egyetértek – Bog) Fontos tényező, hogy folyamatosan jelzi a készülék, hogy még hány karakter van hátra, azonban azt nem, hogy hány SMS-nél járunk. Igen könnyű vele beleszaladni egy-egy hosszabb szöveg megírásába is, mivel a számláló 1530 karakterig mér. A T9-es szótár igen hasznosan működött, egészen megszerettem. Az is tetszett, hogy ha nincs bekapcsolva a T9, és lenyomunk egy gombot, akkor a jobb alsó sarokban mutatja következő karaktereket. Ez a kimondottan hasznos funkció mára a legtöbb készülékből kiveszett. Külön megemlítendő, hogy három méretben olvashatjuk a karaktereket: a legkisebbet használva egy teljes üzenet elfér a kijelzőn, a legnagyobb pedig rosszul látók számára lehet előnyös.
MMS küldésére és fogadására is van természetesen lehetőség, az üzenetek maximális mérete 300KB lehet. A belső memóriából 2 mega jut a multimédiás üzenetek számára. Sajnos az e-mail kliens kimaradt a telefonból, pedig ez egy olyan dolog, ami sokak számára fontos lehet. Nálam például alapfeltétel, hogy egy készüléknek tudnia kell ezt, egyre jobban létszükséggé válik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!