Hirdetés

Oukitel K10 - minek ide Paks II?

11000 mAh-s telepével az Oukitel maratonistája világ körüli útra vihető, ám hiába a FullView kijelző vagy a négy kamera, most sem figyeltek oda a részletekre.

Hardver, szoftverek

A K10 a MediaTek egész friss, nyolcmagos Helio P23-as SoC-jét használja, az AIDA tanúsága szerint négy 1,5 és négy 2 GHz-re maximalizált Cortex-A53 kvartettel, a Mali-G71MP2-es IGP-vel, 6 GB RAM-mal és 64 GB-os, microSD kártyával bővíthető tárolóval. A RAM és az 51 GB felhasználható tárhely elképesztően bőséges, bár az utóbbi nem UFS-féle, gyors tároló, az alkalmazásbetöltés így is átlagtempójú. Processzorosan és grafikusan a P23 nagyjából a Snapdragon 625 szintjét hozza, 16 nanométeren pedig annak takarékosságát, az eredmény pedig nagyjából fluid működés, néha, némi érintési késedelemmel vagy döccenéssel, de abszolút elfogadható működéssel, akár osztott képernyős elrendezés mellett. Mint mindig, grafikusan érezni elmaradást a combosabb vasakkal szemben, de érezhetően csak a legkomolyabb 3D-s játékok képfrissítése marad el a kívánatostól, melegedés pedig nem jellemző.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Oukitel K10 HTC U11 Life Samsung Galaxy A8 (2018) Xiaomi Mi A1
Rendszerchip MediaTek Helio P23 Snapdragon 630 Exynos 7885 Snapdragon 625
AnTuTu Benchmark 7.x 77333 pont n/a n/a n/a
AnTuTu Benchmark 6.x 61643 pont 74153 pont 84719 pont 63288 pont
Vellamo Browser 4276 pont 3320 pont 5555 pont 3184 pont
Vellamo Metal 1218 pont 1516 pont 2853 pont 1412 pont
Geekbench 4 (single / multi) nem indult el 879 / 4195 pont 1527 / 4397 pont 884 / 4323 pont
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 14 fps 15 fps 9,7 fps
GFXBench Manhattan offscreen 10 fps 14 fps 15 fps 9,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 21 fps 29 fps 31 fps 20 fps
GFXBench T-Rex offscreen 21 fps 30 fps 31 fps 23 fps

A hardverválasztás tehát a középkategóriában ideális, az Oukitel pedig nem rázta meg magát túlzottan az Android 7.1.1 egyénire szabásában: akad pár saját háttér, egy frissítés-kezelő, egy rendszererőforrás-felügyelő (ami nem küldözget folyamatos értesítéseket a háttérben), plusz a hangzatos Facemoji Lite billentyűzet, ami bezzeg folyamatos notikat küld, úgyhogy le lett tiltva a sokkal életképesebb Gboard javára. Amúgy senki se szólt az Oukitelnek, hogy a raklapnyi AOSP-s szoftvernél van újabb, Google-féle variáció, illetve felesleges az AOSP-s Galéria / Fotók, az AOSP-s Böngésző / Chrome vagy mondjuk az AOSP-s Zene / Play Zene duplikáció. Hiába válaszható magyar nyelv, az extrafunkciók java angolul olvasható a menüben, ide tartozik a fejlettebb képernyőkép-lopás, az egykezes használat (ujj végighúzása a képernyő legalján) vagy a máshonnan ismerős gesztusfunkciók.


[+]

Akad duplakoppos felébresztés és lezárás (az utóbbi a kezdőképernyő gombbal), a szenzorok előtti hadonászás, képernyőkép készítés három ujj lehúzásával, kameraindítás ellentétes mozdulattal, plusz mindenféle betűrajz. Mondjuk c, e, o, w, z kanyarintása a kikapcsolt képernyőre, illetve vízszintes, függőleges vonalak húzása, paraméterezhető funkciókkal. Szerencsére a K10 a közelségérzékelő közbenjárásával tudja, hogy zsebben nem érdemes aktiválni ezeket, így a vétlen bevitelt elkerüli. Akad még QR-kód olvasás, képernyővideó rögzítés, mobilfizetés az NFC chippel, plusz kiválasztható, mely alkalmazások ne fussanak teljes, 18:9-es képernyőn, mert egyébként mind úgy jelenik meg, problémák nélkül. Az alsó három gomb egyébként elrejthető, illetve sorrendjük tükrözhető. A vissza, a főképernyő és az alkalmazásváltó felfele simítással érhető ismét el.


[+]

A hátlapi ujjlenyomat-olvasó gyorsan és megbízhatóan működik – csak kár, hogy Galaxy S8-as magasságokba került, legalábbis ujjtávolságban. A leolvasóhoz is számos gesztusfunkció tartozik. Arcalapú feloldás is van, ami tízből hétszer sikeres tökéletes fényviszonyok között, megfelelő távolságból két másodperc alatt a kezdőoldalra juttatva a tulajt. Ha viszont sötétebb van, vagy a lámpafény becsillan, vagy a napfény, a 2D-s, eleve kevésbé biztonságos megoldás elvérzik. Ráadásul arcalapú és ujjlenyomatos védelmet nem lehet egyszerre beállítani, amelyik opciót a júzer választja, az marad, a másik korábbi mintái pedig törlődnek, ami elég idétlen. Azért nem nehéz a választás: az ujjlenyomatos védelem gyorsabb, megbízhatóbb és nehezebb átverni.


[+]

Témázás nincs, és hiába veszi az ember lejjebb a megjelenített méretet vagy a betűméretet, 4 x 4-es, abszolút praktikátlan marad a főoldali ikonkiosztás, érdemes abban a minutumban telepíteni a Nova Launchert. A Material Design stílusú telefonkönyv rendben szinkronizálja az online fiókok, a SIM-ek és a mobil névjegyeit, többféle szűrési és csoportosítási elvvel. A Chrome rendben kezel több lapot, szinkronizálja a Google-fiókhoz tartozó keresési előzményeket, a könyvjelzőket és a jelszavakat, akad keresés, váltás asztali nézetre és inkognitó mód. A Gboard teljes értékű, magyarul is tudó billentyűzet korrektúrával, szójavaslatokkal, témázással, ujjhúzós bevitellel és átméretezéssel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Oukitel U7 Plus - oUlcsó megoldás

    Az U7 Plus minden tekintetben belépő szintű phablet, nem is akar más lenni, annak viszont meglepően jó, az ára is ennek megfelelő, kivéve a remek ujjlenyomat-olvasót, mert az aránylag ritka ebben a műfajban.

  • Oukitel K7000 - túlélőkabát

    Kint rendkívül hideg van, az Oukitel K7000 külső tartozéka mégsem meleget, hanem a 2000 milliamperórás akkumulátor mellett 5000 milliamperórányi extra energiát áraszt. Íme az okostelefon, opcionális óriásteleppel.

  • Oukitel A58 - oUkosóra

    Az Oukitel második nekifutása a kiegészítőknek egyrészt jobban sikerült, mint az első, másrészt sorra hozza ugyanazokat a problémákat, mint az A28. Viszont olcsóbb lett és már irtó hangos is.

  • Oukitel K10000 - a falu bikája

    Brutális méretű akkumulátort kapott a kínai gyártó új terméke, természetesen maga az eszköz sem kicsi, kézben tartani pedig hosszú távon kimondottan fárasztó.

Hirdetés