Oukitel K10 - minek ide Paks II?

11000 mAh-s telepével az Oukitel maratonistája világ körüli útra vihető, ám hiába a FullView kijelző vagy a négy kamera, most sem figyeltek oda a részletekre.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A K10 két nanoSIM-et fogad be, a hazai 4G sávok támogatásával (B1/3/7/8/20), legfeljebb 300 Mbps-os letöltéssel. A vételi és beszélgetési minőség egyaránt jó: bár a hangszóró kissé zúgós, kellően hangos, a másik oldalon pedig tisztán értették a szavamat. A WiFi 802.11a/b/g/n típusú, jó vételi minőséggel (dual band, Direct, HotSpot), a Bluetooth 4.2-es (A2DP, LE), az USB 2.0-s (Type-C, MTP, OTG). A navigáláshoz a K10 a földi antennák és routerek mellett a GPS és a GLONASS műholdak jeleit használja, a BeiDou, a Galileo vagy a SBAS csoportokét nem. A pozíciószerzés mindenesetre gyors, iránytű is besegít, plusz van NFC, giroszkóp, gyorsulásmérő, illetve mágneses hall szenzor. Csak a légnyomásmérő és az infra maradt ki.


[+]

Viszonyításképpen: akad mobil a K10 11000 mAh-s telepkapacitásának egynegyedével, mégis túlél egy napot, a tapasztalatom szerint a K10-nek pedig meg sem kottyan egy hét működés egy töltésről, normális használat mellett. Komoly, hogy három nap után, 8,5 óra képernyőidővel 50%-ig nem sikerült lemeríteni, 150 niten böngészve vagy videózva pedig vélhetőleg a 24 képernyőóra is kijön. Nyilván ekkora telepet nem öt perc feltölteni, az 5V / 5A-s gyorstöltő a hosszabb végű kábellel viszont három óra alatt a 85%-ával végez, a maradékkal pedig a negyedikben, hogy aztán egy hétre elbúcsúzzanak. A mezei energiatakarékosságra nincs is szükség, de az, illetve a GPS, a mobilnet, a WiFi és a Bluetooth kikapcsolása, ha nincs rájuk szükség, további napokkal kitolhatja a készenlétet. Problémás viszont, hogy az otthoni Type-C kábellel és töltővel nem indult meg a töltés, a saját tartozék tehát jó eséllyel kéznél kell legyen.


[+]

Értékelés: Oukitel K10
Külső
Ergonómia 5 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 3 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Összefoglaló

A K10 az Oukitel eddigi legdurvább és legígéretesebb ajánlata, és a 11000 mAh-s telep nem hazudtolja meg önmagát: napokig használható a töltő bevetése nélkül. Ehhez kitűnő összeszerelés társul, viszont elképesztően vaskos és nem túl szemrevaló forma: a közel 300 gramm a zsebet és a tenyeret is megviseli hosszútávon. Ez nyilván a helyzetéből adódik, és sokan készek vállalni a pluszsúlyt a végtelen üzemidőért, viszont 300 dolláron nyitva, mindenféle hazai adóterhekkel pedig a 100 ezer forintot elérve túl sok hibát halmoz fel, plusz egy kérdést: egyáltalán kinek kell az egyhetes működés? Jó eséllyel annak, aki hobbiból, elvből vagy frusztrációból hátrahagyja a civilizációt és áramforrásait. Ott viszont jó eséllyel találkozik a természet erejével, és ennyiért, ekkora méretben a por- víz- és ütésálló védelem is beleférhetett volna.

Ehelyett a mennyiségi elv dominál, és bár a nyolcmagos Helio P23 vagy a 6 GB RAM / 64 GB-os tároló kombinációja igencsak bőséges, a kameranégyes pedig jól mutat a terméklapon, csak úgy dőlnek a problémák. A rendszersebesség elmegy, ám félig jött csak össze a magyarítás, plusz rengeteg az öreg, AOSP-s szoftver. Négyből nulla darab kamera készít jó képet, a videohang pedig ennél is siralmasabb. A tesztre kapott cuccnak ráadásul az autofókuszával és a fülesre menő hangminőségével is probléma volt. Ilyesmiből még egy-egy belecsúszhat, viszont komoly minőségbeli kérdéseket vet fel, ha több kritikus hiba is van, amit csak aláhúz, hogy USB-OTG kábelből kettőt sikerült a K10 mellé csomagolni, SIM tűből viszont nullát. Amikor ennyi figyelmet fordítanak a részletekre (értsd: kevesebbet, mint amennyit én a tesztre), érthető, miért toporog az Oukitel és sok másik specifikációra hajtó kínai gyártó egy helyben. A Xiaomi is volt kicsi és feltörekvő, ott is előfordultak bakik, aztán megütöttek egy bizonyos minőségi szintet, és nem néztek többé vissza. Tőlük egy Redmi 4X vagy Note 4, a Lenovótól pedig a P2 nyújt fenomenális (bár még mindig fele olyan jó) üzemidőt, sokkal jobb összképpel és multimédiás képességekkel. Végső soron pedig inkább érdemes egy kisebb mobillal és egy hordozható töltővel nekiindulni egy hosszú útnak, a K10-zel én inkább nem gyarapítanám a túrafelszerelés súlyát.

Bone123

A tesztkészülék a GearBest jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Oukitel U7 Plus - oUlcsó megoldás

    Az U7 Plus minden tekintetben belépő szintű phablet, nem is akar más lenni, annak viszont meglepően jó, az ára is ennek megfelelő, kivéve a remek ujjlenyomat-olvasót, mert az aránylag ritka ebben a műfajban.

  • Oukitel K7000 - túlélőkabát

    Kint rendkívül hideg van, az Oukitel K7000 külső tartozéka mégsem meleget, hanem a 2000 milliamperórás akkumulátor mellett 5000 milliamperórányi extra energiát áraszt. Íme az okostelefon, opcionális óriásteleppel.

  • Oukitel A58 - oUkosóra

    Az Oukitel második nekifutása a kiegészítőknek egyrészt jobban sikerült, mint az első, másrészt sorra hozza ugyanazokat a problémákat, mint az A28. Viszont olcsóbb lett és már irtó hangos is.

  • Oukitel K10000 - a falu bikája

    Brutális méretű akkumulátort kapott a kínai gyártó új terméke, természetesen maga az eszköz sem kicsi, kézben tartani pedig hosszú távon kimondottan fárasztó.

Hirdetés