Alapfunkciók
Az új Symbian és az új Series60 platform nekünk már régi pajtásunk kezd lenni, hiszen ezzel ismerkedhettünk meg többek között a 3250-ben, az N80-ban, az E60-ban, szóval az összes újabb Nokia okostelefonban. Mindig leírjuk, hogy a rendelkezésre álló programok palettája egyelőre elég sovány, de ez majd biztos bővül, egyszer majd azt is leírjuk, hogy már bővült, sőt, talán egyenesen bő is, de ez még odébb van.
A listás, vagy hálós szerkezetű menü szerintem ez utóbbi nézetben nevezhető igazán jól sikerültnek, ugyanis a méretes kijelzőn pont elfér 12 darab jókora ikon és még görgetni sem kell. Alapállapotban pedig ott van a szintén egyre gyakrabban alkalmazott aktív készenléti kijelző, amire hat ikonocskát varázsolhatunk a számunkra ideális sorrendben, így is könnyebbé téve a használatot.
A készülékben található névjegyzék a szokásos Symbian paraméterekkel dolgozik, a telefonkönyv méretét csak a belső memória szabad kapacitása korlátozhatja, ám miután ez 10 megabájt, ezért az Arany Oldalak jó néhány szakmáját tutira eltárolhatjuk. A nevekhez tartozó fényképek a külső kijelző ugyan megjelennek, de a méretük inkább vicces, mint hasznos. Az N71 – hasonlóan a többi újabb Nokia telefonhoz – magától gyárt hangmintát a névjegyzékben szereplő bejegyzésekhez, amelyeket nem lehet módosítani. Ez sok felhasználót felbőszít, tudom, ismerek ilyet, mások teljesen elégedettek.
Persze felmerül a kérdés, hogy miért nem adhat az ember meg a saját hangján saját hangmintát. Azért, feleim, mert az bizony helyet foglal a memóriából, ezzel szemben a generált hangmintát a telefon csak felolvassa és ennyi, de nem kell tárolni, mert akkor jön létre, amikor ki kell mondania a szoftvernek. Azon persze el lehetne filozofálni, hogy manapság, amikor Ázsia délkeleti részéből tonnaszám özönlik a memóriamodulok (szingli) hordája, ez valóban jelentős költségcsökkentő tényező-e.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!