Multimédia
Biztos irdatlanul sokba kerül az autofókusz technológia, no meg kell tervezni valahová egy külön kameragombot is, amit félig be lehet nyomni, ez bizonyára rettentően megdobná a költségeket, úgyhogy ehelyett kapunk egy öt megapixeles kamerát a Nokia által erőltetett „enhanced fix focus“ technológiával, amely nem olyan jó, mint az autofókusz, de nem is olyan turha, mint a fixfókusz. Viszont utóbbihoz közelebb van azért. Ennek eredménye, hogy makro mód konkrétan nem létezik, ezt kompenzálja valamennyire a ledes segédfény, aminek inkább az a tagadhatatlan előnye, hogy bármikor a kamera nélkül is bekapcsolható a szóköz billentyű hosszas lenyomásával.
Fotózni álló helyzetben lehet, van néhány szokásos beállítás (méret, minőség, sorozatfelvétel, éjszakai mód, önkioldó. Kapunk digitális zoomot is (minek?), nagyjából ennyi variációs lehetőségünk van. Exponálás esetén a hang egy fél másodperccel előbb jön, mint a kép, ez még kibírható. Videót ugyan VGA felbontásban tud rögzíteni az eszköz, de csak 15 fps sebességgel. Előlapi kamera nincs, nyilván egy üzleti felhasználó soha nem akar majd videotelefonálni, ami mondjuk abból a szempontból jogos, hogy a jelenlegi árak mellett konkrétan senki sem akar.
Az elkészült képek (fent), körülbelül megfelelnek az elvárásoknak, már amennyiben volt bármilyen elvárásunk egy autofókusz nélküli kamerával szemben. A közeli felvételek homályosak, az élesség más esetben sem éppen erénye az E5 kamerájának, de összességében lehet, hogy a célcsoportnak ez is elég, csak akkor azt nem tudom, hogy az elődmodell esetében miért gondolták a finnek ezt másképp.
Zenei szempontból örömteli a jack csatlakozó megjelenése, kihangosítva is kellemesen szól az E5. A lejátszó nem változott, albumborító, ID3 alapján történő rendezés, ismétlődés, babrálható equalizer, random lejátszás jellemzik, a célnak abszolút megfelel, csak éppen lezárt gombsorral még a hangerőt sem lehet szabályozni. A dobozban teljesen átlagos, felvevőgombos headset ül, de a szabványos bemenet miatt ez tetszőleges fülesre cserélhető. Jó pont az FM rádió, amihez kelleni fog a füles is, de van netrádió, amihez nem. Ahhoz valamilyen internetes csatlakozás szükségeltetik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!