Nokia 701 - valami megváltozott legbelül

Bevezető, tartozékok

Alig egy hónapja mutatták be a Symbianˆ3 legújabb frissítését, meg is érkezett hozzánk az első készülék, amely a Belle művésznévre keresztelt változat futtatja. A Nokia 701 azonban nem csak ebből a szempontból úttörő: tesztalanyunk ugyanis a finnek első telefonja, amely 1 GHz-es processzorral van szerelve. Bár a felső kategóriában manapság nem nagyon találkozunk ennél alacsonyabb órajellel, a finnek szempontjából nagy lépés ez, hiszen az eddigi csúcsmodellek 680 MHz-en pörögtek, ami majdnem másfélszeres frekvenciabeli ugrást jelent. Emellett a RAM mennyiségét is megduplázták: a Nokia felső kategóriás gépeiben megszokott 256 MB helyett tesztalanyunk esetében immár 512 MB kapacitással gazdálkodhatunk.

Nokia 701
[+]

Hardveres szinten tehát komoly előrelépést jelent a Nokia 701, érdekes módon a készülék külsején viszont nem sokat gondolkodtak, tesztalanyunk ugyanis egy az egyben a Nokia C7-00 formatervével rendelkezik. Bár új csúcsmodell lévén mi a külső szintjén is valami újdonságra vágytunk, a lelkesedésünk nem hagyott alább, hiszen a Belle frissítés rengeteg újdonságot hozott a rendszerbe. Nem is húzzuk tovább az időt, lássuk, mit kínál a finnek újdonsága!

Nokia 701
[+]

Tesztalanyunk a finnekre jellemző sötétkék kartondobozban érkezett, melyet a telefon fényképe díszített. Túl sok mindent nem találunk benne, a kézikönyv, micruUSB-kábel és töltő alkotta triumvirátus egy sztereó headsettel egészül ki. Utóbbi kemény műanyagból készült, a viselése még a tartozék párnácskák használata mellett is kényelmetlen lehet. A hangja viszont egészen korrekt, a magas hangerő mellett a dinamikatartomány is elmegy, így magas és mély hangokkal is gyakran össze lehet futni.

Külső

Mint azt a bevezetőben is említettük, a telefon külseje szinte egy az egyben megegyezik a lassan egy éves C7-00 mobillal. Olyannyira, hogy szinte tökéletesen hasonló dizájn és anyaghasználat mellett a két modell dimenziói is nagyon hasonlóak: tesztalanyunk 131 grammos tömege mindössze egy grammal nehezebb, a 117,2 x 56,8 x 11 milliméterével pedig fél milliméterrel lett vastagabb az elődnél. Az óriási hasonlóság egyfelől nem gond, mert a C7-00 egy remek külsővel megáldott masina, melyben az anyaghasználat és a formaterv szinte tökéletes összhangban van. Viszont itt a 701, amely szintén a felső kategóriában nyit, a magas árért pedig az ember elvárná, hogy a finn grafikusok megmozdítsák a kisujjukat. A két készülék külsejében ugyanis mindössze két eltérés van, és értjük, hogy a szépség kortalan, de ennyi erővel a HTC csak Legend-ruhába bújtathatná az újabb modelleket, a Sony Ericsson pedig az Xperia arc megjelenése után ki is rúghatná a formatervezőket, mondván: ennél szebbet nem lesz könnyű alkotni, maradunk ennél.

Nokia 701
[+]

Az előlapon mindössze egyetlen elemen változtattak: a C7-00 AMOLED kijelzőjét egy IPS technológiát használó Clear Black Display-re cserélték. A 3,5 hüvelykes képátlójú panel felbontása 360 x 640 képpontos, a színárnyalatok száma pedig 16 millióra rúg. A betekintési szög az IPS technológiának köszönhetően igen nagy, a fényerő korrekt, a színek is szépek, és bár a felbontás abszolút nem kicsi, néhol azért találkozhatunk pixeles élekkel (ez főleg szövegek esetén jelentkezik). A panel Gorilla Glass bevonattal is rendelkezik, mely a karcolásokkal és egyéb sérülésekkel szembeni ellenálláson hivatott javítani. Ezen kívül minden maradt a régiben: képernyő felett a hangszórót, a másodlagos kamerát és a fényérzékelőt találjuk, alul pedig a két hívásvezérlő gomb fogja közre a menübillentyűt.

Nokia 701
[+]

A készülék fém hátlapján találjuk a második változást, amely korántsem akkora horderejű, mint a képernyő lecserélése. Mindössze annyi történt, hogy a fém fedlap alján olvasható feliratot a Nokia C7-00 szövegről Nokia 701-re változtatták. Ezen kívül minden változatlan maradt: a kamera, a dupla LED-es villanó és a hangszórók egy fém szigetecskén csücsülnek. Utóbbi meglehetősen hangos, így telefonbeszélgetések kihangosításához ideális, a gyenge dinamikatartomány miatt zenehallgatásra azért nem ajánljuk.

Nokia 701
[+]

Míg bal oldalt mindössze a töltő bemenete árválkodik, jobbra egyenesen öt gombocska került. Itt találjuk a hangerőszabályzó gombokat, a kamerabillentyűt, a hangvezérlés indítóját és a képernyő lezárására és feloldására szolgáló csúszkát. A készülék tetején pedig a ki- és bekapcsoló gomb, a 3,5 milliméteres kimenet és a microUSB-aljzat csücsül, utóbbi egy műanyag ajtócska mögött rejtőzködik. Érdemesnek tartjuk megjegyezni, hogy a gépet utóbbin keresztül is tölthetjük, bár ekkor lényegesen lassabban megy végbe a folyamat, mint ha a dedikált töltőaljzatot használnánk.

Hardver, rendszer, sebesség

A nagyjából változatlan külső mellett kapunk pár igen komoly hardveres újítást. A processzor immár 1 GHz-es órajelen pörög, a nagyobb frekvencia mellé viszont nem kapunk új architektúrát, egy felskálázott ARM11 (ARMv6) chipsettel van dolgunk. Mellette 512 MB RAM-ot, 1 GB ROM-ot és 7 GB belső tárhelyet találhatunk, a grafikus számításokat pedig egy dedikált GPU (feltehetőleg egy Broadcom BCM2763) segíti. A belső memória természetesen bővíthető microSD-kártyával, melyből maximum 32 GB kapacitásút tolhatunk bele.

Nokia 701 Nokia 701

Tesztalanyunkon a Symbianˆ3 rendszer legújabb variánsa, az alig egy hónapja bemutatott Belle fut. A frissítésben az NFC-támogatás mellett elsősorban a felületi változásokra koncentráltak, melyek által sokat javult a kezelés. Kaptunk például egy, a kijelző tetejéről lehúzható felületet, amely az értesítéseket tartalmazza, de néhány főbb opciót (adatforgalom engedélyezése és tiltása, WiFi, Bluetooth és néma mód) is elérhetünk. Megjelent továbbá egy alsó navigációs sáv, amely a felületek közötti mozgáson hivatott gyorsítani, valamint a lezárt képernyőt is átrajzolták. A főképernyő az eddigi három helyett immár akár hat oldalas is lehet, az annás minialkalmazás-kínálatot pedig öt újjal fejelték meg. A widgetek pakolgatásán is változtattak: az eddigi, hat fix téglalapnyi hellyel operáló megoldás helyett egy finomabb skálán mozgathatjuk a programocskákat.

Nokia 701 Nokia 701

Szerkesztőségünk egyértelmű véleménye, hogy a Belle-ben eszközölt változtatások és a processzor órajelének felcsavarása jótékony hatással volt a készülékre. Bár az alkalmazások még mindig egy kicsit lassacskán indulnak el, a rendszerben történő navigálás során érezni a megahertz-többlet pozitívumait. A főképernyő oldalainak lapozása gyors és folyamatos, az orientáció-váltások hamar végbemennek, általában pedig a menük görgetése is mentes az akadásoktól. A kétpontos nagyítás képek esetén kielégítő sebességű (bár azért az utólagos renderelésre itt is várni kell egy csöppet), weboldalaknál viszont érezhetően gyengébb a gép, mint hasonszőrű felső árkategóriás társai.

Alap szoftverek, extrák, multimédia

Az alap szoftvereken nem sok változást eszközöltek a Belle frissítésben. A névjegyzék felemás érzést keltett bennünk: egyrészt pozitívum, hogy az ismerőseinkhez rengeteg adatot rendelhetünk, beállíthatunk egyedi képet és csengőhangot is, valamint csoportokra is oszthatjuk őket. Fájó pont viszont, hogy a listát alapesetben csak Ovi-fiókkal szinkronizálhatjuk (erre szolgál az Ovi Sync alkalmazás), egyéb szolgáltató esetén egy kisebb trükkhöz kell folyamodnunk: az adott accountot az e-mail alkalmazásban, Exchange ActiveSync-ként kell felvennünk. Mi egy Gmail-fiókkal próbálkoztunk, a dolog sajnos nem ment elsőre: a telefonszám mező ugyanis üresen marad, ha valamelyik partner esetében a szám kategóriájaként nem a mobil, hanem az egyéb címke szerepel. A többi platformon alapfunkciónak számító Facebook-integráció sem tökéletes: már az is fura, hogy az SNS-kliens használatához rendelkeznünk kell egy Ovi-fiókkal. A partnerek és Facebook-profilok összekötése is érdekes: ezt kizárólag a Közösségi névre hallgató alkalmazás segítségével tehetjük meg, a folyamatot pedig semmilyen algoritmus nem segíti, egyenként kell kikeresnünk az ismerősöket. De hogy valami pozitívumot is mondjunk, a telefonálási hangminőség remek volt mindkét oldalon. Az üzenetkezelő viszont rendben van, alapértelmezett esetben egy címzettek alapján csoportosított nézetben olvashatjuk az SMS-eket, de a mappa alapú bontás is elérhető. A naptár is kellemes, az exchangees trükkel több szolgáltatóval is szinkronizálhatjuk a bejegyzéseket, melyek között havi, heti, napi és napirend nézetekben böngészhetünk.

Nokia 701 Nokia 701

Kapunk egy rakat extra alkalmazást is, amely bár szép gesztus, a programok nagy részét véleményünk szerint senki nem fogja kihasználni. A Zip segítségével tömörített állományokat nyithatunk meg és készíthetünk, a Shazam zenefelismerésre használható, az Adobe Reader segítségével pedig PDF-dokumentumokat nyithatunk meg. A Vlingo segítségével hangutasításokat adhatunk, az üzenetfelolvasó pedig az SMS-ek felolvasására használható; sajnos egyikül sem támogatja kis hazánk nyelvét (de a beépített hangvezérlő természetesen magyarul is tud). A QuickOffice Viewer segítségével Office-dokumentumokat nyithatunk meg, sajnos a szerkesztésükre nincs lehetőség. A Nat Geóval rövid természetfilmeket nézhetünk, az E! az aktuális celebhíreket szállítja, a Movie Teasers-zel előzeteseket, a CNN-nel pedig a hírcsatorna videós tartalmait érhetjük el. Ezek mellett még egy szótárat (magyar nyelvvel), egy fájlkezelőt és egy alapműveletes számológépet is találunk a programok között, a játékos vonalat pedig az Angry Birds és az Asphalt 5 képviseli. Kapunk még egy alapfunkciós Képszerkesztő és Videószerkesztő alkalmazást, valamint az Ovi Store névre hallgató alkalmazásbolt is ott csücsül a menüben.

Nokia 701 Nokia 701

A zenelejátszó egészen kellemes: a zenék között egy cover flow-szerű listában válogathatunk, több aspektus alapján csoportosíthatjuk őket, lejátszási listákat hozhatunk létre, valamint hangszínszabályozót is kapunk. A telefonban egy FM-adó is található, segítségével akár műsorként is sugározhatjuk a muzsikát, természetesen egy korlátozott hatótávolság mellett. Az FM-rádió is korrekt, a szoftver képes az állomások automatikus hangolására, valamint az állomásinformációk megjelenítésére. A videólejátszó viszont kimondottan fapados, az ismert formátumok száma nagyon alacsony, a DivX, XviD, mkv, mpeg4 és wmv ötösfogat minden tagja megfeküdte a gyomrát.

Nokia 701 Nokia 701

Kamera, adatkommunikáció, internet

A készülék hátlapjára egy 8 megapixeles EDOF kamera került, amely mellett egy dupla LED-es villanó is helyet kapott. Már anno a C7-00 esetében is sokan kifogásolták az autofókusz hiányát, sajnos a 701 esetében is be kell érnünk egy EDOF fényképezővel. A kameraszoftverben állíthatunk a fehéregyensúlyon, az expozíciókorrekción (-2 és +2 fényérték között), a fényérzékenységen, a színtónuson, a kontraszton és az élességen, a felbontás maxmum 3264 x 2448 képpontos lehet, valamint az arcfelismerés és önkioldó funkciókat is bekapcsolhatjuk. Videó módba kapcsolva szignifikánsan csökken az opciók száma, mindössze a színtónust, a fehéregyensúlyt és az exozíciókorrekciót kalibrálhatjuk át, valamint bekaőpcsolhatjuk a képstabilizátort. A felvételek felbontása legfeljebb 1280 x 720 képpontos lehet, másodpercenként 30 képkockás sebesség mellett; a tesztvideó itt található. A képek minősége kicsinyített méretben egyáltalán nem rossz, száz százalékos nagyításban viszont már előjönnek a hibák. A fotóink apró részletei elmosódnak a magasra tekert hatásfokú zajszűrő algoritmus miatt, az EDOF miatt pedig bele lehet futni fókuszálási problémákba is.

A készülék adatkommunikációs képességei rendben vannak. Kapunk egy négysávos GSM-modult (850/900/1800/1900 MHz), egy ötsávos UMTS-chipet (850/900/1700/1900/2100 MHz), a HSPA-kapcsolaton keresztüli letöltési sebesség elméleti maximuma 14,4 Mbps, a feltöltési sebesség pedig 5,76 Mbps. A számítógépre egy microUSB-kábel segítségével köthetjük a készüléket, a telefon pedig támogatja az Usb to Go funckiót. A Nokia 701 az NFC szabványon keresztüli kommunikációra is fel van készítve, valamint természetesen a WiFi (802.11b/g/n), a Bluetooth (3.0, A2DP- és EDR-támogatással) és az a-GPS sem maradott ki a repertoárból.

Nokia 701 Nokia 701

Internetezésre a beépített böngészőt használhatjuk, de akár egy alternatívat is leránthatunk az Ovi Store-ból, ha úgy tartja kedvünk (a Belle-lel telepített telefonokon viszont sajnos nem indul a sokak által kedvelt Opera Mini). Az alkalmazásról sajnos nem tudunk szuperlatívuszokban beszélni. Pozitívum, hogy egyszerre akár hat oldalt is nyitva tarthatunk, valamint a könyvjelzők használata is támogatott, valamint a Flash-tartalmakkal is úgy-ahogy megbirkózik a masina. Ha egy kicsit összetettebb oldalra navigálunk, a kétpontos nagyítás és a görgetés be tud szaggatni. Futtattunk pár tesztet is, a szoftver a CSS megfelelő kezelését vizsgáló acid2 teszten sem ment át, a DOM és JavaScript helyes feldolgozását pellengérre állító acid3 pedig 93 ponttal jutalmazta a 701 böngészőjét a maximálisan adható százból. A HTML5-kompatibilitással foglalkozó HTML5test benchmark mindössze 93 pontra értékelte az alkalmazás teljesítményét a maximális 450-ből.

GPS, akkumulátor, összegzés

A telefonban rejlő a kameraszoftver geotagging funkciója (mely segítségével koordinátákat rendelhetünk a fotókhoz) és a beépített GPS szoftver ki is használja. A Térképek névre keresztelt alkalmazás egy remekül használható és nem utolsósorban ingyenes navigációs megoldást takar. A műholdjelet kimondottan gyorsan megtalálja a masina, a pozicionálás pontos, a hangos navigáció pedig csak hab a tortán.

Nokia 701 Nokia 701

A készülék egy 1300 mAh kapacitású Li-ion akkumulátorból nyeri az energiát, amellyel a hivatalos adatok alapján 2G hálózaton 504 órányi készenlétet és 17 órányi beszélgetési időt érhetünk el, 3G-re állva pedig ez a két érték akár 551 óra és 6 óra 45 perc is lehet. Tapasztalataink alapján masszív igénybevétel (folyamatos WiFi- és Bluetooth-kapcsolat, internetezés, zenehallgatás és fotózás) mellett egy töltéssel két napot bőven elmegy a gép, szolidabb használat mellett ez az intervallum pedig akár három-négy napra is kitolható. Bár elvileg a tesztalanyunkban található IPS panel fogyasztása némileg nagyobb a C7-00 AMOLED megjelenítőjéhez képest, mi nem éreztünk szignifikáns különbséget a rendelkezésre állási időben. Valószínűleg a két modell közötti 100 mAh kapacitáskülönbség pont elég a fogyasztásbeli differenciák ellensúlyozására.

Eltérések a C7-00 és a 701 között
C7-00 701
Processzor órajele 680 MHz 1 GHz
Memória mennyisége 256 MB RAM 512 MB RAM
Kijelző technológiája AMOLED Clear Black IPS
Akkumulátor 1200 mAh 1300 mAh
Méret 117,3 x 56,8 x 10,5 milliméter 117,2 x 56,8 x 11 milliméter
Tömeg 130 gramm 131 gramm
HSDPA 10,2 Mbps 14,4 Mbps
HSUPA 2 Mbps 5,76 Mbps
Videófelvétel 720p@25fps 720p@30fps

Nokia 701
[+]

Értékelés: Nokia 701
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7
Hogyan értékelünk?

Nem könnyű megítélni a Nokia 701-et: a telefon rengeteg dologban túlmutat a finnek jelenlegi kínálatán, viszont még mindig több olyan gyermekbetegséggel rendelkezik, melyeket illene szép lassan kinőni. A készülék nagyon kellemes külsővel rendelkezik, de ezt már egy az egyben láttuk a C7-00 esetében is. Mi elvártuk volna, hogy egy kicsit átdolgozzák az amúgy remek formatervet, de mivel ez egy szubjektív terület, nem vesszük figyelembe a végleges összegzésnél. Az AMOLED képernyő Clear Black IPS-re cserélése viszont jó döntés volt, az új panel remek fényerővel és betekintési szögekkel rendelkezik, bár ezen a téren a C7-00 kijelzőjének sem volt szégyellni valója. Az 1 GHz-es processzornak és az 512 MB RAM-nak és a Belle-ben eszközölt optimalizációnak köszönhetően érezhetően gyorsabb a készülék a régebbi Symbianˆ3-as telefonoknál, de a rivális csúcsgépekhez képest sajnos ez még mindig kevés. A Belle-ben pedig rengeteg hasznos újítással éltek: a lehúzható állapotsáv, a kezelést némiképp egyszerűsítő navigációs panel, az immár hat oldalas készenléti képernyő és az új minialkalmazások valóban hasznos adalékai a rendszernek, az ingyenes navigáció és a kellemes üzemidő pedig szintén egy nagy pirospontot ér. Viszont még mindig úgy érezzük, hogy sok mindenen van javítani, kezdve az idegesítő rövidítési mizériától (bejel. vagy reg., Szoftv. friss. és társai) a néhol túlbonyolított menürendszeren át a néhol gyenge böngészőig. A telefont nyomogatva többször gondoltuk magunkban: ezt más platformon sokkal egyszerűbben, ergonomikusabban és logikusabban oldották meg.

A készüléket két módon lehet értékelni. Ha egymagában, a régebbi Symbianˆ3-at futtató készülékekkel hasonlítjuk össze, egyértelműen érezhető a fejlődés. A finn gyártó mérnökei jól látták, hogy a felületi újításokra és kezelésbeli javításokra kell rárepülni, a Belle frissítés nagyon jót tett a rendszernek. A másik oldalon viszont egy nagyon erős mezőnyben indul a 701: az árkategóriájában Androidot és Windows Phone 7-et futtató készülékekkel kell versenyeznie, melyekkel szemben tesztalanyunk sebességben és a kezelés egyszerűségében is alulmarad. És bár érezhető a javulás a felhasználói felület szintjén is, nekünk még mindig az a véleményünk, hogy a rivális rendszerek egy kicsit szebb, letisztultabb és kényelmesebb UI-jal operálnak.

Tesztalanyunk kártyafüggetlenül 88 ezer forintért vásárolható meg, amely nagyon kellemes nyitóárnak mondható. Viszont érdemes megfontolni, hogy a Belle frissítés a jóval olcsóbb, körülbelül 60 ezer forintért hazavihető C7-00 készülékre is elérhető lesz, a két modell pedig a fenti táblázatban jelzett eltéréseken kívül nagyjából megegyezik. Az igazsághoz természetesen hozzá tartozik, hogy tesztalanyunk kétszer annyi RAM memóriával és másfélszeres órajelen ketyegő processzorral van szerelve, így minden bizonnyal folyamatosabb működést produkál az elődnél. Az eltérés mértékéről egyelőre nem tudunk nyilatkozni, lévén még nem láttunk a Belle-lel telepített elődmodellt. Mindenesetre tesztalanyunk a fejlődést értékelendő simán megérdemli a tetszett plecsnit.

Nokia 701

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikációk

Nokia 701
Nokia 701 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 117,2 x 56,8 x 11 milliméter
Tömeg 131 gramm
Színvariációk fehér, szürke, fekete, lila
Kijelző
Kijelző átlója 3,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 360 x 640 pixel
Kijelző típusa kapacitív Clear Black IPS érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
Processzor típusa 1 GHz ARM11
Processzor csíkszélessége ?
Utasításkészlet ARMv6
Grafikus chip ?
RAM / ROM 512 MB RAM / 1024 MB ROM
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Memória bővíthetősége microSD (SDHC)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1700/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 14,4 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 3.0 (A2DP- és EDR-támogatás)
WiFi 802.11b/g/n
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Symbian^3 Belle
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok vannak
Valutakonverter van, alkalmazással
Extra szoftverek QuickOffice, Zip, Adobe PDF, Angry Birds, Asphalt 5, E!, Nat Geo, CNN, Vlingo, Shazam, Videószerkesztő, Képszerkesztő, Movie Teasers, Közösségi, Szótár
Multimédia
Fő kamera 8 megapixeles, LED-es vaku, EDOF
Másodlagos kamera van
Videófelvétel van (720p@30fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 1300 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 390 óra (2G) / 400 óra (3G)
Beszélgetési idő 17 óra (2G) / 6 óra 45 perc (3G)
Egyebek
fényérzékelő szenzor, giroszenzor, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, FM-adó
  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Ma debütált a Symbian Belle

    A mai Nokia sajtótájékoztatón mutatták be a Symbianˆ3 legújabb frissítését, amely a Belle névre hallgat. Videót is vettünk.

  • Nokia E6 - erre való a Symbian

    Megújult a Symbian és megérkezett a Nokia egyik legjobb üzleti modelljének utódja is. Anna ezúttal más környezetben bizonyíthat.

  • Nokia X7 - Anna, a csúnya lány

    A finn cég új modelljén debütál a Symbian megreformált felülete, az Anna. Kevés lesz az üdvösséghez.

  • A Nokia jövője

    A barcelonai sajtótájékoztató után világossá vált, hogy merre megy tovább a Nokia. WP7, Meego, Symbian, kérdések és válaszok.

Hirdetés