Telefonkönyv, üzenetek
A névjegyzék szinte tökéletes. 500 férőhelyünk van, minden kontakthoz 16 féle egyéb adat rendelhető, többek között videofelvétel is, így már nem csak képet láthatunk a hívóról, hanem egy kis mozit is. Értelme ugyan nem sok van, de látványos. A telefonkönyv betűmérete három lépésben állítható. Minden névhez automatikusan hangazonosítót is rendel a készülék, amely viszonylag jó hatásfokkal igyekszik kiejteni a magyarosabb szavakat is, de néha extrém mód hülye hangzást tud produkálni. Sajnos ezek az előre eltárolt hangminták nem módosíthatóak, csak értelemszerűen a név átírásával.
Az üzeneteknél nem fogunk meglepetéseket találni, a repertoár teljes. Itt is változtatható a betűméret. Írás közben folyamatosan látható az, hogy hányadik üzenetnél járunk, a gombok jó elhelyezése segít a szövegbevitelben, miképp a T9-es prediktív szótár is, amely most már képes a Motorola iTAP rendszeréhez hasonlóan működni, tehát csak a háttérből javaslatokat tenni az éppen írt szó befejezésére vonatkoztatva.
A 300KB-os mérethatárral dolgozó MMS mellett találhatunk azonnali üzenet küldésére is lehetőséget, ez gyakorlatilag nem más, mint a másik telefon kijelzőjére közvetlenül küldhető SMS. Ezt annak idején a Sony telefonok tudták, a Nokia mostanság fedezte fel újra, jól megtréfálhatóak az ismerősök így például egy laza „SIM hiba” üzenet átküldésével. A Motorola készülékek például ilyen esetben azt sem jelzik, hogy ki a feladó, tehát teljes a káosz.
A beépített e-mail kliens a tesztkészülékben még kicsit angolul is kommunikált, ám ez semmit nem vont le a használhatóságból. A csatolmányok csak a telefon által egyébként is ismert kép és hangfájlok lehetnek, de szerencsére lehet több postafiókunk, és a készülék képes kommunikálni a hitelesítet SMTP szerverekkel is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!