Hirdetés
Telefonálás, alapfunkciók
A telefonálás érdekes élmény a géppel, már csak a készülék méretei miatt is. Első hívásaim lebonyolítása után konstatáltam, hogy a maximálisra tekert hangerő mellett is alig hallom beszélgetőpartnereimet. Elkezdtem hát keresgélni a telefonhangszórót, de nem találtam. Ekkor világosodtam meg: a kihangosító hangszórja az, beszélgetéskor tehát fordítva kell tartani a masinát, azaz a hátlappal az arcunk felé. Így BKV-s utazótársaink már nem csak hallhatják a privát beszélgetéseinket, hanem azt is láthatják, hogy kivel beszélünk, éljen a fejlődés! Rendesen tartva persze már nem volt gond a hangerővel, a számomra ismeretlen helyen lévő mikrofonnal viszont akadt: mindenki arra panaszkodott, hogy "visszhangzanak", tehát hallották magukat is, mikor beszéltek. Mókás továbbá, hogy nem lehet bekapcsolni a hívószám elküldését és elrejtését - nálam ez necces, mivel az én kártyám alapértelmezésben elrejti a számom, ismerőseim tehát egy hétig rejtett számot kaptak, amikor hívtam őket, élmény volt. Fájó veszteség továbbá az is, hogy nem lehet kihangosítani az N2-t.
A menü rácsos elrendezésű, 2 x 3 ikon látszik egy oldalon, összesen három oldal van, a negyedik fül Hivatkozások névre hallgat, ez egy amolyan gyorsindító pont. Az infraháló elég pontos ahhoz, hogy az egy oldalon lévő 6 ikont elkülönítse, olyan nem fordult elő, hogy más indult volna el, mint amit megnyomtam.
A telefonkönyv kapacitása ismeretlen, valószínűnek tartom, hogy csak a szabad memória szab határt neki. Extra mezőkből annyi van, mint égen a csillag, még második utónevet is megadhatunk, valamint mindenkihez rendelhetünk képet és csengőhangot. A névjegyzékben van egy gyorsindító fül, ide hat emberkét pakolhatunk be - használata nagyon is szükségszerű, mivel a görgetőrutin elég lassú, többszáz névnél elég macerás a lista aljára jutni, ugyanis végig kell pörgetni, felfelé haladva nem ugrik a végére.
A szövegbevitel virtuális gombsor használatával lehetséges. A klaviatúra olyan, mint egy rendes mobiltelefonon, egy gombon három vagy négy betű van, a 0 a szóköz, stb. A gombok megnyomását a gép egy apró rezgéssel konstatálja, ezzel a résszel nincs gond, viszont a 2. és a 3. sornál a gép nem mindig érzékelte, hogy pontosan melyiket is akartam megnyomni, ebből adódóan tehát előfordultak melléütések, de alapvetően használható megoldásról van szó. SMS-ekből 500 darabot tárolhatunk, az MMS támogatott, az üzenetek maximális mérethatárára vonatkozóan viszont nem találtam információt. Az SMS-küldés elég bizonytalan dolog, néha nem volt hajlandó rá a gép, ezen csak egy újraindítás segített.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!