Négymagos okostelefonok viadala

Ergonómia

Ezek a készülékek elég nagy tepsik. Az LG és a HTC 4,7 hüvelykes kijelzővel rendelkeznek, a Samsung egy picivel ezeknél is nagyobb, itt 4,8 hüvelykes a képátló. A mérlegen szinte ugyanannyit nyomnak, a HTC 130 grammos, a másik két modell 3 grammal nehezebb ugyan, de ez elhanyagolható. Az anyaghasználat ennek megfelelőe mindhárom esetben plasztik, ám a HTC és a Samsung polikarbonát, kissé fényesebb, csúszósabb, mint az LG "hagyományosabb" háza, amely például a hátlap tekintetében recés, nem gyűjti annyira a szennyeződéseket. Szögletessége miatt talán pont a 4X az, ami a legkevésbé akar kicsúszni a kezünkből. A Samsung és a HTC anyagában festett burkolata viszont talán időtállóbbnak ígérkezik, persze ezt nehéz lett volna tesztelni. Annak ellenére, hogy a Samsung rendelkezik a legnagyobb kijelzővel, ez a készülék méretén nem érezhető, a három eszköz szemből szinte ugyanakkora, vastagságban az LG egy kicsit túlnő a többin.

HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD
[+]

A HTC az egyetlen masina, amelyiknek nem tudjuk levenni a hátlapját, nem férünk hozzá az akkumulátorhoz. A unibody kialakítás masszivitást kölcsönöz a tajvani modellnek, viszont csak szervizben lehet telepet cserélni benne, ha bármi történne. Érdekes, hogy csak az LG használ normál méretű SIM-et, a másik két csúcsgép microSIM-et igényel. Hogy ez kinek és mennyire okoz problémát, az persze szubjektív, egyrészről elmondható, hogy előbb-utóbb úgyis váltani kell majd, másrészről viszont egy ilyen méretes telefonban totál szükségtelennek tűnik két köbmillimétert spórolni. MicroSD-t csak a koreai gépek tudnak fogadni, a HTC One X nem bővíthető. A Samsung és az LG esetén a hátlap lehámozása után, de az akkumulátor kivétele nélkül tudunk bővítőlapkát elhelyezni.

HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD
[+]

A formatervezés a HTC és a Samsung esetén inkább a gömbölyűség felé mutat, az LG-nél az L széria stílusjegyei és a szögletesség dominál inkább. Fogásra nekünk az LG jött be leginkább, de persze ez is egy szubjektív vélemény, amit befolyásolhat a felhasználó tenyerének mérete. A Samsung nagyobb kijelzője széltében és hosszában is jobban kitölti az előlapot, ezért egy hajszálnyival nehezebben tudjuk megtámasztani az egyébként is elvékonyodó készülékházat alulról akkor, amikor az ablak csücskeit szeretnénk ujjainkkal elérni. A 3,5 mm-es jack csatlakozó mindhárom eszközön felül van, a képernyőt feloldó és lezáró gomb viszont a Samsungon oldalra csúszott, ami sokkal ergonomikusabb megoldás, mint a telefont tetejét kapirgálni, pláne egy ekkora méretű készülék esetén. A HTC oldalról várja az USB kábelt, a másik két masina alul kér enni.

HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD
[+]

A kijelző alatt mindhárom gépen három gomb van, de csak a Samsung az, amelyiken a középső billentyű fizikailag is jelen van. Dedikált kameragombot egyik eszköz sem kapott, ezt a szerkesztőség egy emberként elítéli, sok szempontból hasznos lenne egy ilyen billentyű. Koreában a hangerőt bal oldalon szabályozzuk, legalábbis annak alapján ez tűnik kijelenthetőnek, hogy csak a HTC-n kerültek ezek a billentyűk a jobb oldalra. A hátlapon viszont csak a Samsung tette fel a hangszórót a kamera mellé, a másik két masinán ez alul kapott helyet. Az optika elhelyezése az LG-n a legkevésbé szerencsés, a csücsökbe kitolt lencse bizonyos esetekben ujjunkkal túl könnyen lefogható.

HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD
[+]

Előlapi kamerát mindhárom masinán találunk, a Samsungnál a további érzékelők hangsúlyosabbak, hiszen a tekintetkövetés és az egyéb extra funkciók miatt ez kell is. Az LG nagy hátránya a többiekhez képest, hogy nincs rajta állapotjelző LED, a HTC fényecskéje piros és zöld árnyalatot tud (esemény, töltés-merülés), a Samsungnál kék is van, hogy megkülönböztethessük egymástól mondjuk az SMS-t és a Facebook eseményeket. Hogy ergonómiailag melyik a legjobb gép, az bizony elég szubjektív. Fogásra az LG nyer nálunk, a Samsung azonban sokat javít pontszámán az oldalra tett feloldó billentyűvel és a többszínű LED fénnyel. Ugyanakkor ez a modell a legcsúszósabb, a HTC viszont a unibody készülékházzal javít. Nem hirdetünk győztest, mert a formatervezés a fenti paramétereken túlmenően erősen szubjektív faktor, a szerkesztőségben design szempontjából a One X a kedvenc, de a PH!TV-t vezető Pheke például mindig is a szögletesebb cuccokért rajongott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés