Hirdetés

myPhone Hammer Axe LTE - az én telóm kalapács és balta

Hirdetés

Külső, kijelző és védelem

Szemből megpillantva az átlagosnál alig méretesebb, kézbe véve viszont egy robusztus strapaeszköz érzetét kelti a Hammer Axe LTE, azt persze a leírás nem említi, hogy a készüléket kalapácsolásra vagy faaprításra használni lehetne, hiába az erre célzó angol szavak. Az IP68-as minősítés ellenben rajta van a dobozon, ami alapján a készülék a portól teljesen, a víztől pedig a gyártó által meg nem határozott mélységig, hosszú ideig is védett, emellett a zuhanásoktól sem kell félteni a műanyag borítású házat, amennyiben másfél méternél nem ejtjük le magasabbról. Azt viszont a gyártó nem jelöli, hogy a készülék valamelyik MIL-STD, azaz amerikai katonai strapaszabványnak megfelelne-e, és mi a helyzet a hő, a sugárzás és a rázkódás elleni védelemmel. Papíron mindenesetre elég sokat kell bírnia az eszköznek, korrekt kiképzőpálya hiányában azonban nem tudtuk a tűrőképességet az ígértekkel szembeállítani.

A műanyag ház méretes, a Hammer Axe LTE 4,5 hüvelykes képernyője mégis kezelhető egy kézzel
A műanyag ház méretes, a Hammer Axe LTE 4,5 hüvelykes képernyője mégis kezelhető egy kézzel [+]

Persze ez nem jelenti azt, hogy a külsőről és az ergonómiáról ne tudnánk nyilatkozni. A myPhone Hammer Axe LTE 151 x 75 x 15,2 milliméteres és 232 grammot nyom, azaz egy igazi monstrum, a 4,5 hüvelykes képátló mégis lehetővé tesz, hogy egy méretesebb férfikéz elérje a megjelenítő minden pontját, a gumis érzetű oldalak és a recézett (bár kissé csúszós) hátlap pedig a fogás stabilitását segítik. Inkább a zsebben kényelmetlen ez a myPhone, érezhetően lehúzza a nadrágot, ha nem is a szó szoros értelmében.

A Hammer Axe LTE HD kijelzője éles, jó fényerejű, de rosszul kalibrált
A Hammer Axe LTE HD kijelzője éles, jó fényerejű, de rosszul kalibrált [+]

Kijelző-teszt
Mérés myPhone Hammer Axe LTE myPhone Hammer Axe Doogee Titans 2 myPhone Hammer Iron
Fehér fényerő 542 nit 547 nit 581 nit 418 nit
Fekete fényerő 0,23 nit 0,48 nit 0,69 nit 0,51 nit
Kontrasztarány 2357:1 1254:1 842:1 804:1
Színhőmérséklet 10850 K + kézi 9500 K + kézi 7285 K 10888 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A strapakészülékek esetében szinte másodlagos szempont a kijelző, hiszen a lényeg a természet elemeinek való ellenállás, és a kompetitív árazásért cserében sokszor épp ezen a fronton spórolnak a gyártók. Nem úgy a myPhone: a 720 x 1280 pixeles felbontás és a 326 ppi-s képpontsűrűség a kategóriában nagyon ott van, az 542 nites fényerő és a magas kontrasztarány pedig elég, hogy a tartalmakat napfény alatt is látni lehessen. Kár, hogy a minimális fényerő koromsötétben zavaróan magas, a panel 10000 kelvin fölötti fehérei pedig kékesnek hatnak, és a MiraVision kalibrációs szoftverrel is csak 8900 kelvinig tudtunk korrigálni (6504 K az elfogadott standard). Az öt ujj megkülönböztetésére alkalmas érintőpanel pontosan vette be érintéseinket, felette meg nem határozott típusú, de érzésre masszív védőüveg csücsül.


[+]

A myPhone a megjelenítő alatt helyezte el a fehér festésű és háttérvilágítással rendelkező androidos érintőgombokat (menü, home, vissza), az alá pedig egy képernyősíkból kiemelkedő elem került gyártói felirattal. Hasonló dudor felülre is került, és a céljuk az lehet, hogy arccal való becsapódáskor lehetőleg ne a védőüveg kapja az első maflást. Felülre a 8 megapixeles előlapi kamera, a fénymérő, a közelségérzékelő, az értesítési LED és a beszélgetési hangszóró került. Tény, hogy a kávák igen vastagok, ebben a kategóriában viszont ezt nem rójuk föl súlyos hibának, mert fontos szerepük van a védelemben.

Szűk járat vezet a microUSB és jack porthoz, így csak vékony profilú csatlakozók használhatók
Szűk járat vezet a microUSB és jack porthoz, így csak vékony profilú csatlakozók használhatók [+]

A készülék oldalról nézve sem karcsú, viszont kifejezetten karakteres, bár biztos megoszlanak majd a vélemények a narancssárga csíkokat és gombokat meglátva. A jobb oldalon a hangerő fel és le, a bal oldalon pedig a (nem) programozható PTT és a testreszabható SOS billentyű nyomható le. Ezeknél jóval nehezebb a felül található bekapcsolót megnyomni, a képernyőt viszont szerencsére dupla koppintással és a bal oldali gombokkal is fel lehet villantani. Felül lehet egyébként a microUSB és a 3,5 milliméteres jack dugót is csatlakoztatni, már ha a fejük elég vékony, USB-ből például a szerkesztőségben egyedül a dobozban mellékeltet sikerült rendben behelyezni.

A két SIM és a microSD foglalat fedelét a mellékelt "csavarhúzóval" lehet eltávolítani
A két SIM és a microSD foglalat fedelét a mellékelt "csavarhúzóval" lehet eltávolítani [+]

A hátlapon bőven akad látnivaló. Felülre került a 13 megapixeles kamera és a ledes villanó, mellőlük kiabál fel a multimédiás vagy értesítési hang. Kicsit lejjebb, a két csavar és a védőelem eltávolítása után tárulhat a felhasználó szemei elé a normál SIM, a microSIM és az egy microSD foglalat. A teljes vízállósághoz természetesen gondosan vissza kell csavarozni a mellékelt eszközzel a védőelemet. Kicsit lejjebb az NFC logó és pár strapaikon, legalul, narancssárgán csillogva pedig a rögzítésre szolgáló elem található. A myPhone Hammer Axe LTE méretei nem éppen előnyösek, konstrukciója viszont magabiztosságot sugároz kültéri munkához vagy túrázáshoz, ívből meg akad annyi, hogy ne legyen zavaróan kényelmetlen kezelni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • CAT S40 - több mint kilenc élete van

    A CAT új „elpusztíthatatlan” okostelefonja szerény specifikációkat rejt, ám a lényeg a külső burkolat szívósságán van, amely ellenáll mindennek, aminek csak egy strapakészülék képes lehet.

  • myPhone Halo X - Nicsak, ki beszél?

    A lengyel cég egy inkább időseknek ajánlható, érintőkijelzős mobiltelefonnal rukkolt elő, mely könnyen használható, viszont a WiFi hiánya egy ilyen készüléknél is nehezen megbocsátható.

  • Evolveo StrongPhone Q8 LTE - mint egy falat kenyér

    A StrongPhone Q4-et nagyon időszerű volt már leváltani, az utód pedig nem csak külsőleg lett erősebb, hanem hardveresen is jelentősen fejlődött elődjéhez képest.

  • Veletech: Meizu és Microsoft mobilokat is nyomogattunk

    Sok-sok gyártó és forgalmazó hozott el kisebb és nagyobb, kedvezőbb árú és csúcstechnológiás, illetve androidos és windowsos készüléket.

Előzmények

Hirdetés