modu T - furcsa ötlet, érdekes kivitelezés

Hirdetés

Menürendszer, szoftverek

Egyes források szerint a készülék szíve egy mindössze 184 MHz-es órajelen ketyegő Qualcomm QSC6270-es chip, mely többek között egy ARMv5 architektúrára épülő ARM926EJ-S processzorból, egy DSP400-as DSP-ből és, OpenGL ES-t támogató grafikus chipből és egy A-GPS vevőből áll. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy valóban ez a chip dolgozik a készülék belsejében, ugyanakkor furcsa, hogy a Qualcomm specifikációja szerint a QSC6270 mindössze 3 megapixeles kamerákat és 176 x 220 pixeles kijelzőket támogat, a Camerafy-n viszont 5 megapixel van és a kijelző felbontása is 240 x 320 pixel.

modu T phone
[+]

A készülék menürendszere a Qualcomm BREW mobilplatformra épül, mellyel pár eszközben már találhattunk, de azokra egy kicsit sem emlékeztet minket a modu. Egy igényesen megcsinált, alapvetően átgondolt, közepesen kezelhető és alapvetően elég lassú rendszerről van szó, melyet nem kimondottan élmény használni. Ebben erősen szerepet játszik az átlagosnál egy fokkal jobb érzékenységgel bíró rezisztív kijelző, mely azért... hát, csak rezisztív, na. A görgetések akadoznak, sok kényelmi funkció hiányzik, de ezekre csak a használat során jön rá az ember, elsőre inkább tűnik úgy, hogy ez egy nagyon kiforrott rendszer. Sajnos még nem az, de az MTK-platformos tákolmányoknál azért jobb. A kezelhetőség és a menürendszer felépítése (pár egyéb dologgal egyetemben) az alábbi videón csodálható meg:

A készenléti képernyőn gyakorlatilag semmilyen információ nem látható, a személyre szabhatóság kimerül a háttérkép cserélgetésében; egyébként a menürendszerhez sem lehet hozzányúlni, ebből a szempontból nagyon gyenge a modu. A színei alapján animált gif fájlnak tűnő alapértelmezett háttérképen három ikon és egy-egy azokhoz tartozó nyíl látható, ezek mutatják azt, hogy ujjunkat valamely iránybe elhúzva milyen eredményt kaphatunk. Ha felfelé mozdítjuk ujjbegyünket, a menübe jutunk, itt megszokást igényel, hogy nem elég egy kis mozdulat, gyakorlatilag a képernyő aljától egészen a tetejéig el kell mennie a kezünknek. Jobbra mozdulva a telefonos funkciókhoz, balra pedig a webes alkalmazások listájához jutunk, ha pedig fentről lefelé simítjuk végig a kijelzőt, egy listás állapotjelző részhez jutunk, melynek egyik oldalán az új események, a másikon a státusszal kapcsolatos dolgok (akksi töltöttsége, térerő, csengetési hangerő, Bluetooth) olvashatók. A főmenü elég puritán, listás felépítéső, nem személyreszabható, de egész logikusan felépített. És lassúcska.

modu T phone modu T phone

Szoftveres téren elég gyér a kínálat. Kezdjük ott, hogy nincs naptár, ami finoman szólva is érthetetlen, ez már tíz éve alapvető funkciója a legolcsóbb, leggagyibb telefonoknak is. Minden más irodai funkció is hiányzik, be kell érnünk egy korrektül működő ébresztőórával, egy alapfunkciós számológéppel és egy fájlböngészővel. Van továbbá egy soha nem látott lassúsággal működő képnézegető, mely a közel 2 GB-os belső memóriában helyet foglaló fotókat és videókat képes a szemünk elé varázsolni. Pontosabban ez csak a kiírás: a készülékben kvázi nincs belső memória, a memóriakártyát használja és nevezi annak, ha kivesszük a készülékből (csak csipesszel lehet, körömmel nem), akkor a telefon instabillá is válik. Ennyit a szoftveres részről: ez a kínálat nagyon szerény, sőt... elég gáz. 2011-et írunk!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények